اهمیت مشارکت مردم در انتخابات

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی «سردبیر پرس»؛ مشارکت مردم در انتخابات و نقش احزاب در افزایش این مشارکت بسیار با اهمیت است، در کشور ما مردم همیشه در صحنه‌های سیاسی حضور داشتند همانگونه که پس از حادثه تلخ – سقوط هلیکوپتر- شهید رئیسی، مردم برای ادای احترام و بزرگداشت شهدای خادم در صحنه حضور یافتند […]

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی «سردبیر پرس»؛ مشارکت مردم در انتخابات و نقش احزاب در افزایش این مشارکت بسیار با اهمیت است، در کشور ما مردم همیشه در صحنه‌های سیاسی حضور داشتند همانگونه که پس از حادثه تلخ – سقوط هلیکوپتر- شهید رئیسی، مردم برای ادای احترام و بزرگداشت شهدای خادم در صحنه حضور یافتند و خودشان تصمیم گرفتند که کار را به ثمر برسانند البته با رهبری، ولی امر و نایب امام زمان (عج) و در انتخابات نیز شرکت خواهند کرد. مردم می‌دانند که حضور گسترده آن‌ها در انتخابات بسیار در اقتدار کشور مؤثر است و حضورشان خصوصاً در این دوره از انتخابات موجب شادی روح شهدای خدمت خواهد شد و آن‌هایی که تکلیف ولایی را انجام می‌دهند می‌دانند که نظر، ولی امر در حضور باشکوه و گسترده مردم در انتخابات است. حضور مردم در انتخابات پیش رو در واقع تکمیل‌کننده حضور آن‌ها در مراسم بزرگداشت شهدای خدمت خواهد بود که بازتاب گسترده‌ای نیز در سطح بین‌المللی داشت.
 

نامزدهای انتخاباتی فقط وعده صادق دهند
حسن همتی در گفتگو با خبرنگار سیاسی پایگاه خبری – تحلیلی سردبیر پرس با اشاره به اهمیت انتخابات ریاست جمهوری در تیرماه اظهارداشت: وعده و شعار در انتخابات از قبل هم بوده و این موضوع جدیدی نیست اما انتظار مردم این است که نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری شعار‌هایی سر دهند که در آینده وقتی در صندلی ریاست نشستند، بتوانند به آن عمل کنند.
وی مردم ایران را دلسوز و حامی نظام و انقلاب دانست و گفت: خدا را شاکریم از این که مردمی پای کار داریم و هر جا لازم بوده دولت را حمایت کردند.
نماینده مردم شاهین‌دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، انقلابی، جهادی و توانمند بودن را از شاخصه‌های اصلی یک رئیس جمهور دانست و افزود: اعتماد مردم به نظام یک اصل است، نباید این اعتماد را با وعده و وعید از دست داد، مردم؛ رئیس جمهوری جهادی مانند آیت‌الله رئیسی می‌خواهند.
او یکی از پشتوانه‌های اصلی یک نظام را مردم دانست و گفت: تا زمانی که این پشتوانه را داریم هیچ احدی جرات دست‌درازی به کشور را ندارد.
نماینده مردم شاهین‌دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخابات پیش‌روی ریاست جمهوری گفت: افراد شاخصی نامزد انتخابات ریاست جمهوری هستند، شعار‌هایی که در مناظره‌ها داده می‌شود به آن عمل کنند؛ انتخابات یعنی محل وعده‌های صادق.
همتی در ادامه سخنانش به مدیریت جهادی آیت‌الله رئیسی در کشور اشاره کرد و گفت: او لحظه‌ای را در خدمت به مردم شریف ایران هدر ندادند. هر مانع مخربی در مسیر خدمت به نظام و انقلاب را از بین می‌برد و شب و روز نداشت.
 نماینده مردم شاهین‌دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی همچنین به سخنان گوهربار رهبر فرزانه انقلاب اشاره کرد و گفت: هر کسی با انتخابات مخالفت کند با اسلام مخالفت کرده است؛ بنابراین حضور و مشارکت مردمی یعنی به نظام اسلامی اعتماد کامل دارند.
وی یاد آور شد: قطعاً مردم هشتم تیرماه پای صندوق‌های رای حضور خواهند یافت و معتقدم حضور پرشور مردم برگ زرین دیگری را رقم خواهد زد و این یکی از موضوعاتی است که دشمن از آن هراس دارد و به همین دلیل مردم عزیز کشورمان با حضور حماسی خود نشان خواهند داد که رسانه های دشمن هرگز نخواهند نتوانست با بمباران تبلیغات علیه انقلاب اسلامی، مانع پرشور برگزار شدن انتخابات شوند.
 

مردم به کارنامه نامزد‌های انتخاباتی توجه کنند
لاله افتخاری در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی پایگاه خبری – تحلیلی «سردبیر پرس» با اشاره به اینکه انتخابات ریاست جمهوری زمانی اهمیتش چندین برابر می‌شود که نامزد‌های انتخاباتی به وعده‌هایشان عمل کنند، گفت: مردم با مطالعه پیشینه نامزد‌ها می‌توانند به بهترین‌ها رای دهند.
وی اظهارداشت: وعده ما ۸ تیرماه پای صندوق‌های رای است؛ تا آن روز مردم فرصت مطالعه پیشینه نامزد‌ها را جزو برنامه هایشان خواهند داشت و در نهایت فردی انتخاب خواهد شد که از نظر مردم، صلاحیت بیشتری داشته باشد و برای رفع مشکلات کشور، با برنامه به میدان رقابت‌های انتخاباتی آمده باشد.
نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نیازمند رئیس جمهور جهادی مانند شهید آیت‌الله رئیسی هستیم، گفت: امیدوارم مردم در روز انتخابات به نامزدی رای دهند که توان اداره کشور را داشته باشد.
افتخاری در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه اگر یک مقدار به عقب برگردیم متوجه می‌شویم که خدمتی که شهید رئیسی برای کشور کرد قابل فراموش نیست، تاکید کرد: مقابله با ویروس کرونا، واردات و تولید واکسن جزو مواردی بود که شهید رئیسی آن‌ها را به خوبی انجام داد و مانع از کشتار قربانیان این ویروس منحوس شد.
وی تصریح کرد: به نظرم نامزد‌های ریاست جمهوری باید ویژگی‌هایی که رهبر فرزانه انقلاب در روز چهاردهم خرداد امسال فرمودند را باید داشته باشند.
نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی یادآور شد: رئیس جمهور جدید آگاهی کاملی باید نسبت به مبانی انقلاب داشته باشد، پرکار باشد، سوابق اجرایی خوب داشته باشد و در نهایت ارتباط خوبی را با مردم کشور برقرار کند.
افتخاری ادامه داد: توجه به معیشت مردم که از همه مهمتر است باید راس توجه رئیس جمهور باشد؛ شهید رئیسی از ابتدای مسئولیتش در سمت رئیس جمهور ثانیه به ثانیه و دغدغه‌اش خدمت به مردم بود؛ او با حضور در مناطق محروم و ارتباط نزدیک با مردم توانست بر مشکلات فائق آید و آن‌ها را برطرف کند.
وی اظهارداشت: ما باید به دنبال شعار توام با شعور باشیم یعنی شعاری که تبدیل به عمل و مدل مدیریتی شود؛ به جای اینکه فقط برنامه‌های نامزد‌ها را رصد کنیم، باید به کارنامه‌های آنان هم توجه کنیم.
 

اهمیت حضور رای اولی‌ها در انتخابات
احد آزادی‌خواه در گفتگو با خبرنگار تهران سیاسی «سردبیر پرس» با اشاره به اثرگذاری خدمات شهید آیت‌الله رئیسی و همراهانش اظهار داشت: وقتی که رئیس جمهور ما به شهادت می‌رسد شاهد حضور همه شخصیت‌های تراز اول منطقه هستیم که یا عزای عمومی اعلام کرده یا با سفر به ایران در تشییع پیکر رئیس جمهور شرکت می‌کنند. 
آزادی‌خواه ادامه داد: با اینکه تحریم‌های ناجوانمردانه علیه ایران شده اعمال شده شاهد محبوبیت ایران و ایرانی هستیم و شرکت در انتخابات ریاست جمهوری یک وظیفه عمومی برای همه ماست تا بار دیگر با حضور در پای صندوق رای، به کسانی رای دهیم که همچون شهید آیت‌الله رئیسی برای توسعه و پیشرفت کشور از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.
وی خاطر نشان کرد: حضور جوانان و رای اولی‌ها در انتخابات ریاست جمهوری اهمیت زیادی دارد، چرا که نشان‌دهنده بلوغ سیاسی کشورمان است و حضور این عزیزان باعث می‌شود که فردی در راس امور اجرایی کشور قرار بگیرد که با درد جوانان آشناتر باشد و بتواند با سیاست‌گذاری مناسب، گره از مشکلات جوانان همچون مشکل مسکن، ازدواج، اشتغال و… بردارد.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: انتخاب اصلح در انتخابات ریاست جمهوری اهمیت زیادی دارد چرا که باعث تعیین سرنوشت کشور می‌شود و باید صداوسیما و رسانه‌ها در معرفی نامزدهای انتخاباتی از هیچ تلاشی دریغ نکنند تا مردم بتوانند با یک انتخاب خوب و مناسب، به فردی رای دهند که به درد امورات اجرایی کشور بخورد و بتواند گره از مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم بگشاید و در نهایت باعث رونق سفره آنان شود.
آزادی‌خواه با دعوت از عموم مردم برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری و سهم داشتن در تعیین سرنوشت کشور اظهار داشت: یکی از مصادیق جهاد تبیین که رهبر فرزانه انقلاب اسلامی بر آن است که کاندیداهای ریاست جمهوری، از بداخلاقی در مناظره های انتخاباتی و همچنین محافل تبلیغاتی خود بر علیه یکدیگر بپرهیزند، چرا که این بداخلاقی‌ها گره‌ای از مشکل مردم رفع نمی‌کند و باید تلاش کرد رئیس جمهوری راس امور قرار بگیرد که با ایجاد اتحاد و همدلی در میان تمام جناح‌های سیاسی کشور، در نهایت اتفاقاتی خوب را برای کشورمان به ارمغان برساند که باعث توسعه و پیشرفت میهن اسلامی‌مان شود.
 
انتهای پیام/خ