اجرای طرح مبارزه با حیوانات موذی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سردبیر پرس» به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، محمدحسن فصیح گفت: طرح مبارزه با جوندگان موذی با استفاده از طعمه آغشته به سم در جوی‌های روباز و محل‌های دفع فاضلاب و آب‌های سطحی و محل‌هایی که احتمال تردد آن‌ها بیشتر است؛ اجرا شد. وی افزود: با توجه به […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سردبیر پرس» به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، محمدحسن فصیح گفت: طرح مبارزه با جوندگان موذی با استفاده از طعمه آغشته به سم در جوی‌های روباز و محل‌های دفع فاضلاب و آب‌های سطحی و محل‌هایی که احتمال تردد آن‌ها بیشتر است؛ اجرا شد.
وی افزود: با توجه به انتقال بیش از ۳۵ نوع بیماری از جانوران موذی به انسان، واحد خدمات شهری این منطقه با تجهیزات مخصوص و طعمه گذاری از طریق به‌کارگیری سموم و جلب‌کننده‌های شیمیایی، تله‌گذاری در محل از گسترش آن‌ها انجام شده است. شهروندان نیز می‌توانند با رعایت اصول بهداشت و همچنین همکاری لازم در امر جمع‌آوری زباله در این طرح مشارکت کرده و از افزایش و تولید حیوانات موذی در محلات جلوگیری کنند.
فصیح یادآور شد: اکیپ‌های تخصصی بصورت روزانه مشغول به اجرای این مهم در سطح محلات بوده و به انتقادات و پیشنهادات شهروندان در این خصوص در اسرع وقت رسیدگی می‌شود. شناسایی کانال‌های آلوده به جانوران موذی عملیات انسداد و طعمه‌گذاری در کانالها، انهار، فضا‌های سبز و سایر نقاط به صورت مستمر انجام می‌شود.
انتهای پیام/