انتخابات در اوج سلامت و امنیت برگزار شد

به گزارش «سردبیر پرس»؛ احمد وحیدی وزیر کشور ظهر امروز شنبه در نشست خبری اعلام پایان انتخابات دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برگزاری انتخابات برای انتخاب نمایندگان ملت کار بسیار ارزشمند در تاریخ روشن انقلاب اسلامی بود که اتفاق افتاد و با عنایت الهی، انتخاباتی با حماسه‌آفرینی مردم برگزار شد. وی اضافه […]

به گزارش «سردبیر پرس»؛ احمد وحیدی وزیر کشور ظهر امروز شنبه در نشست خبری اعلام پایان انتخابات دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برگزاری انتخابات برای انتخاب نمایندگان ملت کار بسیار ارزشمند در تاریخ روشن انقلاب اسلامی بود که اتفاق افتاد و با عنایت الهی، انتخاباتی با حماسه‌آفرینی مردم برگزار شد.
وی اضافه کرد: با وجود خواست دشمنان ما و کسانی که نمی‌خواستند این برگ زرین انقلاب اسلام آن طور که هست رقم بخورد، رقابت کاملاً جدی در میدان اتفاق افتاد و با دقت و کاری که انجام شد تمام نقشه‌ها در حوزه امنیت و سلامت نقش برآب شد و امانتداری خوبی نسبت به آرای مردم صورت گرفت.
وزیر کشور با اشاره به اینکه حضور ارزشمند مردم پای صندوق‌های رای با وجود تلاش‌ها و دروغگویی‌های دشمنان ملت مشاهده شد، خاطرنشان کرد: از مردم بزرگوارمان تشکر می‌کنم که با حضور خودشان برگ زرین دیگری در تاریخ انقلاب اسلامی رقم زدند.
وحیدی همچنین ضمن قدردانی از رهبر معظم انقلاب در معرفی چهار مولفه در راهبری انتخابات گفت: ایشان با معرفی چهار مولفه امنیت، سلامت، مشارکت و رقابت، راه را برای ما روشن کردند.
وی با اشاره به میزان مشارکت یادآورشد: به طور طبیعی مشارکت در این دوره حدود ۶ تا ۷ درصد بیشتر از مرحله دوم انتخابات در دوره‌های گذشته بوده است؛ البته میزان مشارکت دور دوم انتخابات‌ها به طور معمول از دوره اول کمتر است که موضوعی طبیعی تلقی می‌شود.
وزیر کشور اظهار داشت: از نیرو‌های امنیتی و نظامی، دست اندرکاران و هیات‌های اجرایی، استانداران، فرمانداران و بخشداری‌ها و شورای نگهبان که بسیار قوی عمل کرد و از حلقه‌های میانی و گروه‌ها و فعالان سیاسی که مردم را برای یک انتخاب بهتر راهنمایی کردند و همچنین از همه فعالان سیاسی، اجتماعی و فرهنگی که نقش آفرینی کردند، تشکر می‌کنم.
وزیر کشور افزود: از دست‌اندرکاران ستاد انتخابات که در کل کشور تلاش کردند تا برگزاری انتخابات که حاصل یک کار دسته‌جمعی بود و می‌توانیم ادعا کنیم این امانت با کمال بی‌طرفی، صداقت و امانت تحویل داده شد، قدردانی می‌کنم.
وحیدی گفت: تطبیق با قانون دشواری‌هایی داشت که ما توانستیم نکات ارزشمندی که در قانون بود را اجرایی کنیم، کار بی‌پایانی که از اسفند سال گذشته شروع شده بود، در اردیبهشت امسال به پایان رسید.
وی عنوان کرد: در مرحله دوم در هشت حوزه انتخابیه، انتخابات به‌صورت الکترونیکی برگزار شد که بادقت و سرعت، آرا محاسبه شد و به اطلاع مردم رسید.
وی با تاکید بر اینکه با همت ستاد انتخابات و مرکز فناوری این کار به خوبی انجام شد، تصریح کرد: همگان با عزمی جزم به سوی افقی بلند حرکت می‌کنیم و انسجام و وفاق اجتماعی دستاورد مهمی است که در این مسیر برای پیشبرد اهداف انقلاب به دست آمد.
 
انتهای پیام/
منبع: ایرنا