ارائه ۴۰ خدمت در بستر دولت الکترونیک

به گزارش «سردبیر پرس»؛ امیر سرتیپ دوم مجید فخری درباره اقدامات انجام شده این سازمان در سال گذشته و برنامه‌های جدید امسال اظهار داشت: سال گذشته برنامه این سازمان ارایه خدمات سریع و دقیق بود که در این رابطه تلاش شد تا بخش عمده‌ای از این خدمات در اختیار نیرو‌های مسلح قرار گیرد. وی افزود: […]

به گزارش «سردبیر پرس»؛ امیر سرتیپ دوم مجید فخری درباره اقدامات انجام شده این سازمان در سال گذشته و برنامه‌های جدید امسال اظهار داشت: سال گذشته برنامه این سازمان ارایه خدمات سریع و دقیق بود که در این رابطه تلاش شد تا بخش عمده‌ای از این خدمات در اختیار نیرو‌های مسلح قرار گیرد.
وی افزود: در حوزه‌های خارج از نیرو‌های مسلح نیز با تدبیر وزیر دفاع، این سازمان خدماتی را به دستگاه‌های دولتی و برای خدمت به مردم ارائه داده است که بر همین اساس توانستیم ۴۰ خدمت را در بستر دولت الکترونیک فراهم کنیم که این خدمات در حال حاضر ارائه می‌شود و تلاش ما این است که این خدمات را گسترش دهیم.
رئیس سازمان جغرافیایی نیرو‌های مسلح ادامه داد: در سال جاری هم تدبیر وزیر دفاع این است که تعامل ما با بخش‌های مختلف دولت، وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی کشور و دستگاه‌هایی که از داده‌های مکانی استفاده می‌کنند، بیشتر شود و این خدمات بتواند در اختیار سایر دستگاه‌های دولتی قرار بگیرد.
سرتیپ فخری یادآورشد: بستر ایجاد خدمات در سازمان جغرافیایی طی سال‌های گذشته فراهم شده و‌ امید است امسال هم بتوانیم این خدمات را گسترش دهیم.
وی درباره برنامه‌های سازمان جغرافیایی نیرو‌های مسلح در راستای تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید با مشارکت مردم توضیح داد: فعالیت این سازمان، تولید نقشه برای کشور است و امسال با برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است با همکاری سازمان ثبت و اسناد و املاک کشور و بخش خصوصی، عکسبرداری پوششی تمام کشور انجام شود و تلاش می‌شود طی یک سال کل پوشش کشور را عکسبرداری هوایی کنیم که به نظر یک جهش قابل توجه در تولید نقشه در کشور خواهد بود.
رئیس سازمان جغرافیایی نیرو‌های مسلح درباره دومین همایش بین‌المللی تاریخ، فرهنگ و تمدن خلیج فارس که ۱۰ اردیبهشت به زبان‌های فارسی، انگلیسی و عربی در دانشگاه خلیج فارس بوشهر برگزار شد، نیز گفت: ۲۵ دستگاه با این سازمان در برگزاری همایش همکاری کردند و اسناد تاریخی، نقشه‌ها و پروتکل‌هایی که در این زمینه وجود داشت گردآوری و همایش با تعامل همه دستگاه‌ها به خوبی برگزار شد.
سرتیپ فخری یادآورشد: نظر ما این است که در داخل کشور روی نام خلیج فارس تردیدی نیست آنچه که مهم است اینکه این صدا باید به خارج از کشور برسد و فضای بین‌المللی از این موضوع آگاهی پیدا کند، البته دانشمندان خارجی رشته‌های مختلف در اصالت این نام شک ندارند و جعل نام از سوی نهاد‌های سیاسی و غیر تخصصی و وابسته مطرح می‌شود.
وی تأکید کرد: این سازمان سال‌ها است که تمام اسناد، مدارک، نقشه‌ها و اسنادی که با موضوع خلیج فارس در دنیا وجود داشته از دوران باستان تاکنون را جمع‌آوری کرده و‌اندیشمندان این حوزه را گردهم آورده و توانسته بانک اطلاعات مربوط به خلیج فارس را تولید کند.
رئیس سازمان جغرافیایی نیرو‌های مسلح اضافه کرد: این بانک در قالب داده‌هایی که در رسانه‌های عمومی قابل پخش است، گردآوری شده، همچنین با معاون وزارت میراث فرهنگی موافقت شد که بتوانیم برای سال آینده نشست‌هایی با موضوع خلیج فارس و با حضور متفکران و‌اندیشمندان داخلی و بین‌المللی برگزار کنیم و آن‌ها هم بتوانند اسناد و مدارک خود را در این همایش بین‌المللی ارائه دهند.
 
انتهای پیام/
منبع: ایرنا