سینمای ایران در دست غیرحرفه‌ای‌ها افتاده است

علیرضا خرسند در گفتگو با خبرنگار «سردبیر پرس» درباره معضلات و مشکلات سینمای ایران گفت: سینمای ایران نیاز به یک سری اصلاحات دارد برای مثال ممیزی‌های سازمان باید به روز شود چه بسا مجلس شورای اسلامی هم هر چند سال یکبار قانون اساسی کشور را هم به روز می‌کند. وی ادامه داد: سینمای ایران نیاز […]

علیرضا خرسند در گفتگو با خبرنگار «سردبیر پرس» درباره معضلات و مشکلات سینمای ایران گفت: سینمای ایران نیاز به یک سری اصلاحات دارد برای مثال ممیزی‌های سازمان باید به روز شود چه بسا مجلس شورای اسلامی هم هر چند سال یکبار قانون اساسی کشور را هم به روز می‌کند.
وی ادامه داد: سینمای ایران نیاز به بررسی مجدد دارد و مهم‌ترین چیز در این بین، حمایت کردن از تهیه کننده‌ها و کارگردانان، خصوصاً حمایت‌های مالی که تو این روز‌ها خیلی کم و به ندرت اجرایی می‌شود.
خرسند بااشاره به کمرنگ شدن بخش دولتی در سینماهای ایران افزود: نبود بودجه  و وجود مشکلات مالی باعث شده بیشترین وسعت سینمای ایران به دست بخش خصوصی بیافتدهمین باعث می‌شود خواه ناخواه فساد هم وارد این سیستم شود که البته مسئولین خودشان بهتر در جریان این مسئله هستند.
وی با اشاره به ورود افراد ناکارآمد و غیرحرفه‌ای در سینمای ایران اظهار داشت: این چند سال گذشته آدم‌های ناکارآمد پروژه‌ سینما و تلویزیون را به عهده گرفته‌اند که تحصیلات و هیچ رزومه‌ای ندارند  و بدون هیچ تجربه‌ای، یک شبه کارگردان، بازیگر و تهیه کننده می‌شوند.
نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون با اشاره به اینکه سینمای ایران توسط مسئولین نظارت و از افراد غیرحرفه‌ای که جولان می‌دهند پاکسازی ‌نمی‌شود عنوان کرد: بازیگران خیلی خوب و عوامل پشت دوربین و  پیشکسوت‌های ما رها شده‌اند، به نظرم نباید باتجربه‌ها پایشان از سینما با بی توجهی‌ها بریده شود زیرا آنها سالیان است برای سینمای ایران زحمت کشیده‌اند. وی یادآور شد: خیلی از بازیگران را سراغ دارم که کسی حتی احوالشان را نمی‌پرسد، به علت بیماری گوشه‎نشین شده اند در حالی که زمانی روی پرده سینما و تلویزیون چهره اول و تیتر اول خبر‌ها بودند،به طور کلی می‌توانم بگوییم سینمای ما نیاز به حمایت و بازبینی دارد.
 
سیدمحسن طباطبایی؛ باشگاه خبرنگاران سردبیر پرس
انتهای پیام/خ