رضای انقلاب؛ روایتی نو از الگو‌های فرهنگ انقلاب

به گزارش «سردبیر پرس»؛ «رضای انقلاب»، به قلم حجت‌الاسلام سعید فخرزاده است که به تازگی در انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است. این کتاب به زندگی و شرح حال یکی از دلباختگان فکری امام خمینی(ره)، روحانی فاضل و مردمی، حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ رضا مطلبی می‌پردازد که نقش مؤثری در انقلاب اسلامی داشته است. […]

به گزارش «سردبیر پرس»؛ «رضای انقلاب»، به قلم حجت‌الاسلام سعید فخرزاده است که به تازگی در انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است. این کتاب به زندگی و شرح حال یکی از دلباختگان فکری امام خمینی(ره)، روحانی فاضل و مردمی، حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ رضا مطلبی می‌پردازد که نقش مؤثری در انقلاب اسلامی داشته است.
او روحانی اهل اصفهان است که قبل از انقلاب در محله‌ای آذری‌نشین، امام جماعت مسجد ابوذر تهران در منطقه فلاح می‌شود و با فعالیت‌های او مسجد ابوذر خیلی زود به پایگاه طرفداران امام و انقلاب تبدیل می‌شود و پس از پیروزی انقلاب نقش مهمی را در انسجام نیرو‌ها و حفظ نشاط سیاسی در جنوب غرب تهران و حمایت از نظام در عرصه‌های مختلف ایفا می‌کند.
این کتاب روایتی شیرین از حضور یک روحانی انقلابی که به زبان ترکی آشنایی ندارد را شرح می‌دهد که در میان مردمی با زبان آذری مسئولیت امام جماعت مسجدی را بر عهده می‌گیرد که سازنده آن با حکومت پهلوی ارتباط نزدیک و خوبی دارد. چالش‌هایی که سبب می‌شود روحانی جوان و انقلابی با وجود سخت بودن راه مسیری را دنبال کند که بعد از نیم قرن منشأ تحولات بسیاری در محله‌ای شود که در آن امامت نماز را برعهده دارد.
حجت‌الاسلام مطلبی اکنون با ۹۰ سال سن همچنان با مردم محله و نمازگزاران آن ارتباط نزدیک دارد و توانسته است به‌عنوان الگوی تراز انقلاب اسلامی زمینه را برای جلب و جذب جوانان بی‌شماری به مسجد فراهم کند.
این کتاب فردا دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه درتالار اندیشه حوزه هنری انقلاب اسلامی واقع در خیابان سمیه رونمایی و از نیم قرن مجاهدت این روحانی انقلابی قدردانی خواهد شد.
 
انتهای پیام/