تشکیل گروه‌های دوام دانش‌آموزی در منطقه ۱۵

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سردبیر پرس» به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، طوبی براتی گفت: کلاس‌های آموزش مبانی بحران و امداد و نجات جهت دانش‌آموزان و شهروندان با هدف افزایش آگاهی و توانمندسازی دانش‌آموزان و همچنین شهروندان در مواجهه با حوادث و بلایا، برگزار شد. به گفته او؛ به همین منظور این […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سردبیر پرس» به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، طوبی براتی گفت: کلاس‌های آموزش مبانی بحران و امداد و نجات جهت دانش‌آموزان و شهروندان با هدف افزایش آگاهی و توانمندسازی دانش‌آموزان و همچنین شهروندان در مواجهه با حوادث و بلایا، برگزار شد.
به گفته او؛ به همین منظور این کلاس‌ها در مدرسه مقداد محله مشیریه و هنرستان شهید کاظمی محله کیانشهر جنوبی و همچنین در محله کیانشهر شمالی و سرای محله کیانشهر جنوبی برپا شد.
گفتنی است سرفصل دوره‌های تئوری شامل مبانی مدیریت بحران، شناخت مخاطرات طبیعی، حمایت‌های روانی در بحران، مبانی اطفاء حریق و فوریت‌های پزشکی، کارگاه تقویت دید در مدیریت بحران، برنامه‌ریزی در خانواده برای شرایط اضطراری و مهارت‌های بقاء است.
همچنین دوره آموزشی عملی به صورت دوره نیم روزه برگزار می‌شود که شامل دوره کمک‌های اولیه (حمل مصدوم، بانداژ، آتل بندی، CPR)، اصول اطفاءحریق و برپایی چادر امدادی است.
انتهای پیام/