حقوق بازنشستگان ۳۵ درصد افزایش یافت

به گزارش «سردبیر پرس»؛ علی بهادری‌جهرمی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با گرامیداشت سالروز شهادت استاد مطهری گفت: امروز روز جهانی کار و کارگر است و این روز را به خانواده بزرگ، تلاشگر و تولیدآفرین کارگری و هم به جامعه و خانواده کارفرمایی و کارآفرینان کشور تبریک ویژه عرض می‌کنم. […]

به گزارش «سردبیر پرس»؛ علی بهادری‌جهرمی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با گرامیداشت سالروز شهادت استاد مطهری گفت: امروز روز جهانی کار و کارگر است و این روز را به خانواده بزرگ، تلاشگر و تولیدآفرین کارگری و هم به جامعه و خانواده کارفرمایی و کارآفرینان کشور تبریک ویژه عرض می‌کنم.
وی افزود: امروز هیات وزیران در جلسه‌ای که به ریاست رئیس جمهور برگزار شد، مصوبات متعددی را داشتند که به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنم. به پیشنهاد سازمان تامین اجتماعی و وزارت کار که مطابق قانون در اختیار دولت قرار گرفته بود افزایش حقوق مستمری‌بگیران و بازنشستگان امروز در هیات وزیران تصویب شد. 
سخنگوی دولت بیان کرد: مطابق این پیشنهاد که امروز به تصویب هیات وزیران رسید حداقل‌بگیران بازنشستگان تامین اجتماعی حقوق‌شان ۳۵ درصد افزایش پیدا کرد به این معنا که بازنشسته‌ای که همسر و یک فرزند داشته باشد بالای ۱۰ میلیون تومان حداقل حقوق وی برای سال جاری خواهد شد. برای سایر سطوح هم ۲۲ درصد به اضافه عدد ثابتی که مطابق روال هر ساله بود افزایش حقوق در هیات وزیران مقرر شد.
بهادری‌جهرمی خاطرنشان کرد: البته سایر اجزای حقوق مانند حوزه‌هایی که ناظر بر عائله‌بندی و اولاد و سایر کمک‌های هزینه‌های جانبی بود، افزایش آن از این مقدار هم بیشتر بوده و افزایش قابل قبولی بود.
وی با اشاره به مصوبه دیگر هیات وزیران گفت: با توجه به اینکه اکنون ۶ ماه از ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد دریا می‌گذرد و در این ابلاغیه مهلت ۶ ماهه برای دولت مقرر شده بود تا برنامه اجرایی‌سازی سیاست‌های کلی اقتصاددریا را در دولت مشخص کند، امروز در دومین جلسه صحن دولت اعضای هیات وزیران با این برنامه موافقت کردند و به تصویب دولت رسید. 
سخنگوی دولت تصریح کرد: این برنامه از همان روز ابتدایی ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاددریا از سوی رهبری در بخش‌های مختلف دولت با محوریت معاون اول شروع به تدوین شد و با همکاری وسیعی که سازمان برنامه بودجه و سایر دستگاه‌های اجرای داشتند برنامه تفصیلی، زمانبندی‌شده به صورت بخشی صورت گرفت.
بهادری‌جهرمی اظهار کرد: هر یک از بخش‌ها سهم و وظیفه‌شان در تحقق و اجرایی‌سازی سیاست‌های کلی اقتصاددریا مشخص شده و سعی شده که برای آن ساز و کار پیش‌بینی شود که امکان پیگیری و اجرایی‌سازی بند‌ها و مفاد وجود داشته باشد و یک انسجام در اجرایی‌سازی بند‌های مختلف صورت بگیرد.
وی افزود: برنامه نسبتاً جامع و مبتنی بر یک سند است و احکام متعدد بیش از یک ۴۰ حکم به‌صورت مقرره تصویب شده دارد علاوه بر آن یک برنامه اقدام هم تصویب شده که در راستای اجرایی‌سازی سیاست‌های اقتصاددریا در مهلت مقرر قانونی به تصویب هیات وزیران رسید.
وی بیان کرد: یکی از محور‌های مهم سیاست‌های سازمان تامین اجتماعی به حوزه انتظام‌بخشی به سیاست‌های حمایتی در کشور اختصاص دارد و امروز آئین‌نامه‌ای در هیات وزیران به منظور ایجاد پنجره واحد خدمات حمایتی ایرانیان و در راستای محور مهم سیاست‌های کلی تامین اجتماعی به تصویب رسید. 
بهادری‌جهرمی خاطرنشان کرد: هیات وزیران امروز با این آیین که به پیشنهاد وزارت کار به هیات وزیران تقدیم شده بود و در جلسات متعدد کمیسیون‌های مربوطه مورد بحث و بررسی قرار گرفته بود موافقت کرد که بتوانیم انتزاع‌بخشی مناسبی داشته باشیم و هم کارآمدی و هم انسجام را در خدمت‌رسانی حمایتی به جوامعی که تحت پوشش نهاد‌های مختلف حمایتی هستند و یا به روش‌های مختلف حمایت‌هایی از آن‌ها انجام می‌گیرد مطابق این مصوبه داشته باشیم.
وی افزود: درخصوص سیل سیستان و بلوچستان که پیش از این گزارش‌هایی در همه جلسات از ابتدای سیل تا امروز وزرای مرتبط در جلسه ارائه کرده بودند امروز به پیشنهاد مشترک وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه در جلسه هیات وزیران مقرر شد که فعلاً میزان هزار و ۵۰۰ هزار میلیارد تومان به صورت تنخواه در اختیار استاندار و وزارت کشور قرار بگیرد تا بتوانند به عنوان هزینه‌های ضروری اولیه در سطح استان هزینه کنند البته مبالغ خسارت که بیش از این برآورد شده بعد از برآورد نهایی توسط مجموعه‌ها و دستگاه‌های مربوطه درخصوص آن تصمیم‌گیری خواهد شد.
 
انتهای پیام/
منبع: ایرنا