وقتی دامنه‌ غزه به آمریکا می‌رسد!

حجت‌الاسلام ابوالقاسم علیزاده در یادداشت ارسالی به «سردبیر پرس» درباره تقابل اسرائیل و ایران نوشت: غزه را دیگر نتوان باریکه‌ای کوچک نامید، مگر می‌شود آه جانسوز کودکان و زنان و مردان مظلوم غزه را از زیر آوار‌ها و سفیر بمب‌ها و موشک‌ها بی‌ثمر دانست؟ غزه فریاد ملتی است مظلوم و در عین حال مقتدر و […]

حجت‌الاسلام ابوالقاسم علیزاده در یادداشت ارسالی به «سردبیر پرس» درباره تقابل اسرائیل و ایران نوشت: غزه را دیگر نتوان باریکه‌ای کوچک نامید، مگر می‌شود آه جانسوز کودکان و زنان و مردان مظلوم غزه را از زیر آوار‌ها و سفیر بمب‌ها و موشک‌ها بی‌ثمر دانست؟
غزه فریاد ملتی است مظلوم و در عین حال مقتدر و صبور که وجدان بشریت را نه فقط به محکمه‌ قضاوت که به میدان کارزار با دشمنان بشریت فرا می‌خواند. آنچه اکنون در دانشگاه‌های به‌اصطلاح مهد آزادی، آمریکا شاهد آن هستیم تنها گوشه‌ای از جبهه‌ی بیداری وجدان‌ها‌ی نسل امروز دنیا حتی در قلب اروپا و آمریکاست که از ظلم ظالمان بی‌سر و پا به ستوه آمده است. 
هیچ فرقی نمی‌کند موج عظیم اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا را یهودی ستیزی بدانیم یا حمایت جانانه از مردم مظلوم غزه و اعتراض به سیاست‌های شیطانی جبهه استکبار به سرکردگی آمریکا و اسرائیل کودک کش و خون آشام. 
اگر طبق گفته جلادان و بوق‌های رسانه‌ای در اختیارشان، شورش دانشگاهیان آمریکا؛ یهودستیزی هم که باشد باز نهایت رسوایی برای یهود صهیونیست و حامیان فرعونی و نمرودیش می‌باشد، زیرا که چهره‌ کریه و کثیف واقعی آن برای جامعه بشری امروز فاش گردیده و بدین‌سان مورد نفرت و انزجار ملت‌های جهان قرار گرفته است و اگر حماسه مقاومت و ایستادگی غزه هیچ دستاوردی جز این نداشته باشد باز هم مردم غزه را باید پیروز میدان دانست و این کم دستاوردی نیست. 
آری! غزه اگر چه غرق خون است و در اوج درد و رنج، اما آبروی انسان‌های با وجدان و آزادی‎خواه همه‌ عالم را به یک جا خرید و البته بشریت روی زمین را در پهنای گیتی همواره مدیون خود ساخت. چرا باید غفلت‌ها و خواب ملت‌ها به میزانی سنگین باشد که با تابلو خونرنگ و هزینه سنگین این ملت مظلوم و سترگ؛ بیدار بشود؟! 
آری! در دل همه‌ سوز و گداز‌ها باید از عمق جان بگوییم: غزه ما را ببخش که سکوت و بی‌تفاوتی ما، تو را به این روز کشاند؛ و حال آمده‌ایم تا که جبران کنیم. 
منابع خبری هم اعلام کردند که پلیس آمریکا تحصن دانشجویان دانشگاه ایندیانا را در حمایت از غزه و فلسطین هدف حمله قرار داد. این حمله پس از آن صورت گرفت که تحصن‌کنندگان حاضر به جمع کردن چاد‌رهای نصب شده در محوطه دانشگاه نشدند.
به گفته منابع مذکور، پلیس دست‌کم ۳۳ دانشجوی معترض به نسل‌کشی در غزه را در این دانشگاه بازداشت کرده است. تحصن دانشجویان دانشگاه جورج واشینگتن در حمایت از غزه و فلسطین نیز با وجود بازداشت‌ها و سرکوب‌ها همچنان ادامه دارد. پلیس آمریکا دانشجویانی را در دانشگاه اوهایو در حمایت از غزه و فلسطین تظاهرات کرده بودند، هدف حمله و سرکوب قرار داد و شماری از آن‌ها را بازداشت کرد.
همچنین روز دوشنبه در دانشگاه ییل آمریکا نیز دانشجویان در ادامه تحصن دانشجویان در کالیفرنیا به اختصاص بودجه به رژیم اعتراض کردند که نزدیک به ۴۷ نفر از آن‌ها نیز بازداشت شدند. در دانشگاه نیویورک نیز اساتید دانشگاه، درست وقتی که مسئولان دانشگاه سعی در متفرق کردن دانشجویان داشتند، اساتید اطراف دانشجویان، دیوار تشکیل دادند و اجازه ندادند تجمع‌های اعتراضی متفرق شود. بخش جالب تجمع‌های اعتراضی علیه حمایت دولت آمریکا از رژیم، شعار‌هایی بود که در حمایت از مردم ایران داده شد. گروهی از دانشجویان از عملیات ایران در سرزمین‌های اشغالی نیز حمایت کردند. ادامه اعتراضات در کالیفرنیا و اوج گرفتن آن در دانشگاه‌های آمریکا تا آنجا ادامه پیدا کرد که «الیز استفانیک»، نماینده مجلس نمایندگان و هیات جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان، نامه‌ای ارسال کردند و به‌خاطر عدم تامین محیط امن برای دانشجویان از او خواستند که استعفا دهد. با این حال، اما دولت بایدن همچنان حامیان فلسطین را یهودستیز خوانده و اقدام اعتراضی دانشجویان را محکوم کرده است.
این تحولات در حالی است که رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که پلیس آمریکا طی هفته گذشته حدود ۵۵۰ دانشجو حامی فلسطین و غزه را در دانشگاه‌های بزرگ این کشور بازداشت کرد. در این میان باید گفت این احتمال وجود دارد که اعتراضات به جنایت‌های رژیم صهیونیستی در جوامع دیگر نیز تکرار شود.
نباید فراموش کرد که دستگاه رسانه‌ای جهان همواره تلاش می‌کند که واقعیت آنچه در غزه می‌گذرد به گوش جامعه نخبگان نرسد. اما به دلیل حجم بالای جنایت در غزه رسانه‌های آمریکایی نتوانستند، فضا را بسته نگه دارند. لازم به یادآوری است که اساتید و دانشجویانی که نسبت به شرایط مردم مظلوم غزه اعتراض می‌کنند خطر دستگیری را به جان می‌خرند و این اقدام آن‌ها نشان می‌دهد که این فرهیختگان به خاطر جمهوری اسلامی ایران چنین رویکردی را دنبال نکرده‌اند در واقع آن‌ها آگاه شده‌اند و وظیفه انسانی خود می‌دانند که از مردم مظلوم غزه دفاع کنند و این رویکرد نشانه دیگری از شکست اسرائیل است به عبارت دیگر باید خاطرنشان کرد که وقتی سال ۱۳۹۴ رهبر معظم انقلاب نامه‌ای به جوانان غربی نوشتند و آن‌ها را به بیداری و آگاهی دعوت کردند؛ شاید کمتر کسی چنین باوری داشت که روزی جامعه نخبگانی غرب به این سطح از بینش و بصیرت برسد و علیه جنایات رژیم صهیونیستی دست به تحصن و اعتراض بزند.
انتهای پیام/خ