اصلاحیه قانون بسیج سازندگی در انتظار تائید نمایندگان مجلس

به گزارش «سردبیر پرس»، سردار محمد زهرایی در نشست خبری با اصحاب رسانه؛ با اشاره به اینکه اصحاب رسانه در اطلاع‌رسانی از خدمات‌دهی و کمک‌رسانی تا بزنگاه‌های مهم کشور یار همیشگی خادمان کشور و انقلاب هستند، گفت: در جنگ ترکیبی با امپراطوری رسانه‌ای غرب و جبهه استکبار هم باید جای خود را پیدا و به […]

به گزارش «سردبیر پرس»، سردار محمد زهرایی در نشست خبری با اصحاب رسانه؛ با اشاره به اینکه اصحاب رسانه در اطلاع‌رسانی از خدمات‌دهی و کمک‌رسانی تا بزنگاه‌های مهم کشور یار همیشگی خادمان کشور و انقلاب هستند، گفت: در جنگ ترکیبی با امپراطوری رسانه‌ای غرب و جبهه استکبار هم باید جای خود را پیدا و به وظیفه خود عمل کنیم. 
او ادامه داد: دشمن جبهه رسانه قوی‌ای به راه انداخته است و مصونیت خبری ایجاد می‌کند. در فتنه دو سال قبل دشمن ۵۰ تا ۶۰ هزار دروغ را به کار برد تا بتواند فتنه زن زندگی آزادی را جا بیندازد. 
سردار زهرایی اظهارداشت: ما باید برای امیدآفرینی تلاش کنیم و اگر دشمن به اشتباه یک خانه ویران را نشان می‌دهد، ما ۱۱ هزار خانه برای ایتام و محرومان ساختیم و از سهم ۳۳ هزار مسکن کمیته امداد امام خمینی(ره) که افتتاح شد، ۱۱ هزار باب بر عهده بسیج سازندگی قرار گرفت که به ایتام و زنان سرپرست خانوار تعلق گرفت. 
سردار زهرایی در مورد برنامه‌های هفته بسیج سازندگی تصریح کرد: در این هفته شاهد رونمایی از مدرسه جهادی بسیج سازندگی با رویکرد آموزشی هستیم که با هدف ایجاد بانک مهارت آموزش جهادگران راه‌اندازی می‌شود. 
وی گفت: رزمایش جهادگران با حضور ۱۱ هزار گروه جهادی، برگزاری جشنواره جهادگران در ۴۴ نقطه در ۳۱ استان و برگزاری مراسم افتتاحیه این جشنواره به صورت ملی با حضور مسئولان لشکری و کشوری از جمله دیگر برنامه‌های هفته بسیج سازندگی است. 
وی ضمن انتقاد از معطل ماندن اصلاح قانون بسیج سازندگی در مورد شهدای خدمت و موضوع درمان جهادگران، گفت: از مجلس تقاضا داریم تا در دو ماه آینده این برگ افتخار را به کارنامه درخشان خود بیفزاید و اصلاحیه قانون بسیج سازندگی را در موضوع درمان جهادگران و شهدای خدمت که به تایید ستاد کل نیرو‌های مسلح و سپاه پاسداران رسیده است به صحن مجلس بیاورد تا به تایید حداکثری نمایندگان برسد. 
سردار زهرایی با اشاره به فعالیت ۳۰ هزار صندوق قرض‌الحسنه و کمک مردم به این صندوق‌ها، یادآور شد: این صندوق‌ها با جذب تسهیلات بانکی، ۳ هزار فرصت شغلی را ایجاد کردند و ۱۸۰۰ صندوق جدید هم به تازگی راه‌اندازی شده است. 
وی احیای ۲۷ هزار واحد صنعتی، ۵ هزار فرصت شغلی در واحد‌های دانش‌بنیان و ۱۴ هزار فرصت شغلی در واحد گوشت قرمز را از جمله خدمات بسیج سازندگی در حوزه اشتغال آفرینی برشمرد. 
سردار زهرایی افزود: درخواست ما از دولت این است که ظرفیت بسیج بیش از این است و هرچه تسهیلات بیشتری در اختیار ما برای کارآفرینی و اشتغال قرار بگیرد، اطمینان می‌دهیم که به شکل واقعی برای اشتغال‌آفرینی و کارآفرینی صرف شود. 
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور از فعالیت ۱۰۰ دهکده اقتصاد مقاومتی در سال گذشته خبر داد و گفت: این دهکده‌ها با آموزش و مهارت‌های لازم توانسته اند در چرخه اشتغال‌آفرینی جایگاه مطلوبی را کسب کنند و تا پایان سال ۱۴۰۳ نیز چندین دهکده اقتصاد مقاومتی راه‌اندازی می‌شود. 
سردار زهرایی از برگزاری جشنواره ملی جهادگران در ۲۱ و ۲۲ اردیبهشت خبر داد و گفت: ۳۰ هزار اثر به این جشنواره ارسال شده که از این تعداد ۷۰۰ اثر در افتتاحیه معرفی شده و از این آمار ۱۵۰ اثر قبل از افتتاحیه داوری شده و از آن‌ها رونمایی می‌شود. 
گفتنی است؛ در انتهای این نشست از اندیشکده تجلی اندیشه‌های گروه‌های جهادی رونمایی شد. 
انتهای پیام//ح. ع