دشمنی کاخ سفید با مذاکرات از بین نمی‌رود!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سردبیر پرس» به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در حالی این روز‌ها رسانه‌های داخلی و بین‌المللی همچنان در حال انعکاس بازتاب حمله موشکی ایران به بازی گردان اصلی سیاست‌های آمریکا در منطقه، یعنی رژیم صهیونیستی هستند که برخی جریانات غربگرا در داخل در تلاش هستند تا دوباره تنور […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سردبیر پرس» به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در حالی این روز‌ها رسانه‌های داخلی و بین‌المللی همچنان در حال انعکاس بازتاب حمله موشکی ایران به بازی گردان اصلی سیاست‌های آمریکا در منطقه، یعنی رژیم صهیونیستی هستند که برخی جریانات غربگرا در داخل در تلاش هستند تا دوباره تنور مذاکره ایران و آمریکا را داغ کنند.
رسانه‌های زنجیره‌ای نزدیک به اردوگاه اصلاحات این روز‌ها با تحلیل اخبار رسانه‌های نزدیک به آمریکا بر این باورند که آمریکا در حال ارسال پالس‌های مثبت برای آغاز دور تازه مذاکرات با ایران است.
روزنامه شرق، از اصلی‌ترین پایگاه‌های خبری جریان غربگرا در مطلبی، شرایط کنونی را بهترین زمان برای مذاکره ایران با آمریکا عنوان کرده و هشدار داده است که نباید بهترین زمان برای مذاکره را از دست داد!
این روزنامه اصلاح‌طلب البته در تلاشی نا محسوس به دیدگاه انتقادی نسبت به عملیات وعده صادق پرداخته و گفته است موضع برتری اگر به کار گرفتن امتیاز در دیپلماسی نخورد، قرار است به چه کار بیاید؟ قرار است نگه داشته شود تا روزی که دوباره آن‌ها احیاناً با یک عملیات متقابل، ورق را برگردانند؟ کدام کشوری همیشه در موضع برتری مانده و از آن خارج نشده است؟!
روزنامه شرق البته در جمله‌ای کنایه‌آمیز عدم ورود به مذاکره با آمریکا به بهانه برتری نظامی در حمله وعده صادق را متعلق به ترسو‌ها دانست و نوشت: پاسخ به این سوالات را آن‌هایی که بدون ترس و واهمه می‌گویند: «ما قصد داریم این شرایط برتری را ادامه دهیم تا به یک جنگ فراگیر وارد شده و کار را یکسره کنیم» می‌توانند بدهند.
روزنامه آرمان و هم میهن نیز ارسال چند پیام از سوی آمریکایی‌ها و سپس تکذیب آن از سوی مقامات کاخ سفید را دست‌آویز قرار داده و نوشتند ایالات متحده خواستار افزایش تنش در منطقه نیست و قصد دارد با این پیغام و پسغام‌ها چراغ سبز مذاکرات با ایران را روشن کند.
ظهور قدرت اراده ملت ایران در عرصه بین‌الملل
به اذعان بسیاری از کارشناسان، عملیات وعده صادق توان نظامی و موشکی جمهوری اسلامی ایران را برای دنیا به‌ویژه کاخ سفید به رخ کشید.
با این حال، اما برخی جریانات رسانه‌ای از هیچ تلاشی برای تضعیف آن فروگذار نمی‌کنند برخی در داخل با طرح مباحثی همچون بی هدف بودن موشک‌های شلیک شده به سمت سرزمین‌های اشغالی در صدد حاشیه‌سازی برای آن هستند برخی هم با کمرنگ کردن این عملیات در پی پرداختن اغراق‌آمیز به مقوله مذاکرات و از سرگیری دور تازه گفتگو‌ها با غرب هستند، در حالی که به تعبیر مقام معظم رهبری موضوع تعداد موشک‌های شلیک شده و یا موشک‌های به هدف اصابت کرده که طرف مقابل بر روی آن‌ها متمرکز شده، موضوع دست دوم و فرعی است، موضوع اصلی ظهور قدرت اراده ملت ایران و نیرو‌های مسلح در عرصه بین‌المللی و اثبات آن است، که ناراحتی طرف مقابل نیز از همین موضوع است.
حسین سبحانی نیا، دیپلمات سابق و نماینده ادوار مجلس در این باره عنوان کرد: برخی جریانات سیاسی با سبک قلمداد کردن عملیات وعده صادق می‌خواهند اهمیت تغییر معادلات قدرت در منطقه را به حاشیه هدایت کنند.
وی با بیان اینکه اگر بنای مذاکره باشد جمهوری اسلامی ایران نشان داده که هیچ‌گاه از مذاکره با دنیا فراری نبوده و تا پایان بر تعهدات خود باقی خواهد ماند گفت: روی سخن من با آن کسانی است که به دنبال داغ کردن تنور مذاکرات در شرایطی کنونی هستند، مذاکره با آمریکا که بدعهدی او در برجام برای ما ثابت شد مذاکره‌ای نیست که برای کشور راهگشا و برای اقتدار جمهوری اسلامی ایران دستاوردی به دنبال داشته باشد.
در شرایطی که در طول ۸ سال ریاست دولت حسن روحانی بر کشور مردم طعم مذاکره با آمریکا را چشیدند و بدعهدی و دشمنی ایالات متحده نسبت به ملت آشکار شد، برخی جریانات سیاسی و رسانه‌ای بر این باورند که دشمنی آمریکا با ملت ایران پای میز مذاکره از بین خواهد رفت.
به نظر می‌رسد کاخ سفید پس از مشاهده ضرب دست ایران در عملیات وعده صادق به این نتیجه رسید که افزایش فشار بر ایران کارکرد خود را ازدست‌داده و تنها گزینه فعال روی میز گفتگو است.
 
انتهای پیام/