سینمای ایران نیاز به حمایت دارد

سیاوش قاسمی در گفتگو با خبرنگار «سردبیر پرس» درباره معضلات سینمای ایران گفت: اگر دقت کرده باشید سینمای ایران هم از نظر کیفیت افت کرده است و هم موضوعات و بازیگران و تیم‌های بازیگری تکراری شده‎اند. وی ادامه داد: در هنگام تماشای فیلم‎ها می‌بینید یک بازیگر در تمام فیلم‌ها حضور دارد یا در تمام فیلم‌ها […]

سیاوش قاسمی در گفتگو با خبرنگار «سردبیر پرس» درباره معضلات سینمای ایران گفت: اگر دقت کرده باشید سینمای ایران هم از نظر کیفیت افت کرده است و هم موضوعات و بازیگران و تیم‌های بازیگری تکراری شده‎اند.
وی ادامه داد: در هنگام تماشای فیلم‎ها می‌بینید یک بازیگر در تمام فیلم‌ها حضور دارد یا در تمام فیلم‌ها تنها یک گروه خاص از بازیگران فعالیت می‌کنند و به بازیگران جوان فعال درعرصه‌های تئاتر اجازه نمی‎دهند فعالیت کنند و تجربه کسب کنند.
قاسمی با اشاره به داشتن بازیگران فرهیخته در عرصه سینمایی کشور افزود: عده‌ای از بازیگرانی که فقط در عرصه سینما هدفشان درآوردن درآمدهای میلیاردی است و نه ارائه هنر، سینما را قبضه کرده‌اند و فرصت شکوفایی به جوانان مستعد و هنرمند ‌را دهند. 
وی با اشاره به اینکه باید نیروهای توانمند و مستعد در سینما وارد شوند خاطرنشان کرد: ما برای تقویت سینما با همکار محترمم علیرضا خرسند، داریم از جوانانی که بااستعداد هستند و در عرصه تئاتر فعالیت داشته و خاک خورده‌اند گروهی را تشکیل داده و حمایت می‌کنیم. بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به حمایت میرباقری کارگردان سینما و تلویزیون وانان مستعد در عرصه سینما، یادآور شد: ما هم مانند میرباقری قصد داریم دنبال چهره‌های جدید و هنرمندان مستعد باشیم تا گوشه‌ای از معضلات سینما را بگیرم.
وی با اشاره به فیلم متهم گریخت به کارگردانی سیروس گرجستانی، تصریح کرد: فیلم منشی مخصوص من حدود ۱۰ سال پیش با کارگردانی صالح دلدم و بازیگری سیروس گرجستانی ساخته شد اما مانع پخش آن در آن زمان شدند و این فیلم اخیراً اکران شده و چه فایده که سیروس گرجستانی عزیز دیگر در جمع ما نیست تا بازی خود را ببیند.
قاسمی با اشاره به عدم حمایت مسئولین از دست‌اندرکاران سینما در پخش و ساخت فیلم‌ها، گفت: امیدوارم فیلم‌هایی که با زحمت هنرمندانمان ساخته می‌شود مورد توجه قرار گرفته و دیگر سوخت نرود، چون پای این فیلم‌ها زحمت کشیده می‌شود و تهیه کنندگانی مانند خرسند از جیب خودش هزینه می‌کند تا کار ساخته شود در حالی که نه ارگانی پشت ما هست نه سازمانی، خودمان با همکاران جمع می‌شویم و هزینه‌ها را بررسی و تجمیع می‌کنیم تا کاری را بسازیم.
وی در پایان با اشاره به فیلم سینمایی به نام «فیک» اظهار کرد: سر ساخت فیلم «فیک» زحمت‌ها کشیدیم و قطعاً فیلم پرفروشی خواهد بود.
 
سیدمحسن طباطبایی؛ باشگاه خبرنگاران سردبیر پرس
انتهای پیام/خ