سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، رکن بزرگ اقتدار ایران

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی «سردبیر پرس»؛ امام خمینی(ره) همواره  یادگار‌هایی از خود به جای گذاشت که نشان‌دهنده‌ی تفکر بنیادی این شخص بود و می‌توان گفت ایشان پیش‌بینی روز‌های سخت انقلاب را می‌کردند. از این یادگاری‌هایی که به جای مانده است می‌توان به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد که شاخه‌ای از نیرو‌های مسلح ایران […]

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی «سردبیر پرس»؛ امام خمینی(ره) همواره  یادگار‌هایی از خود به جای گذاشت که نشان‌دهنده‌ی تفکر بنیادی این شخص بود و می‌توان گفت ایشان پیش‌بینی روز‌های سخت انقلاب را می‌کردند. از این یادگاری‌هایی که به جای مانده است می‌توان به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد که شاخه‌ای از نیرو‌های مسلح ایران است که در تاریخ ۲ اردیبهشت ۱۳۵۸ به دستور سید روح‌الله خمینی(ره)، رهبر جمهوری اسلامی ایران تأسیس شد.
سپاه پاسداران برای پاسداری از نظام سیاسی جمهوری اسلامی کشور در نظر گرفته شده است، اما همواره شاهد این هستیم که در قسمت‌های مختلف کشور نقش آفرینی کرده و کار خود را به نحو احسنت انجام داده است و به جرئت می‌توان گفت یکی از دستاورد‌های بزرگ و ارزشمند انقلاب اسلامی تأسیس سپاه پاسداران بوده است.
نقشه‌های دشمنان برای بی ثبات‌سازی، آشوب آفرینی و برپایی فتنه‌ها و نیز حرکت‌های تجزیه طلبانه همواره در دستور کار دشمنان جمهوری اسلامی بوده است و سپاه بر اساس رسالت پاسداری که از انقلاب و دستاورد‌های آن داشته است، در هر عرصه‌ای از نظام مقدس جمهوری اسلامی که بر اساس تهدیدات سخت، نیمه سخت و نرم به خطر بیفتد، عملاً خود را موظف به دفاع و مقابله با آن می‌داند؛ و می‌توان یادآور شد که حضرت امام خمینی(ره) در تأثیر و نقش سپاه فرمودند:« اگر سپاه نبود، کشور هم نبود.»، این گفته‌ی امام از باب تعارف نبوده است. حضرت امام(ره) از این باب گفتند که از روز‌های اول تاسیس، این نهاد در سخت‌ترین شرایط و روز‌های بحرانی اوایل انقلاب، همواره در حال پاسداری از نهاد انقلاب بوده است و از این آزمون‌ها، موفق و سربلند بیرون آمدند و نقش آفرینی سپاه تا به امروز ادامه داشته است. به فرموده حضرت امام ره: «سپاه پاسداران که رکنی بزرگ در پیروزی انقلاب اسلامی است، با اقتدا به مولای خود سید مظلومان علیه السلام، نجات بخش ملت ایران و اسلام عزیز از شب‌های تاریک و ظلمانی ستمشاهی بوده و در پاسداری از انقلاب و هدف‌های آن عاملی مؤثر و رکنی رکین بوده و هست. نهاد مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به حق از بزرگ‌ترین سنگر‌های دفاع از ارزش‌های الهی نظام ما بوده و خواهد بود. من سپاه پاسداران را بسیار عزیز و گرامی می‌دارم؛ چشم من به شماست، شما هیچ سابقه‌ای جز سابقه اسلامی ندارید. من به طور جدی و اکیداً می‌گویم که انقلاب و جمهوری اسلامی و نهاد مقدس سپاه پاسداران اسلامی که به حق از بزرگ‌ترین سنگر‌های دفاع از ارزش‌های الهی نظام ما بوده و خواهد بود، به وجود یکایک شما (پاسداران) نیازمند است.» همچنین مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا در این باره می‌فرمایند: «سپاه پاسداران در سایه روحیه انقلابی و معنویتی که از سرچشمه جوشان دل منور و روح مصفای آن امام عارفان و قدوه صالحان پیوسته می‌جوشید و بیش از همه، جوانان رزمنده و خالص سپاه و بسیج را سیراب می‌کرد، توانست نقش تعیین کننده‌ای را در دفع حمله ایادی استکبار به جمهوری اسلامی ایفا کند و در کنار ارتش و با به کارگیری بسیج مردمی، درس تلخی به دشمنان اسلام بدهد و حفظ استمرار نظام جمهوری اسلامی را تضمین کند.»سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که مولود مبارک انقلاب اسلامی است، در همه جهان پس از صدر اسلام پدیده بی سابقه‌ای است. این پدیده در حقیقت، مظهر عینی و مجسمی است برای شعار‌های انقلاب اسلامی، شعار ایستادگی در مقابل همه قدرت‌های بزرگ با سلاح اتکال به خدا، شعار ایستادگی در مقابل همه قدرت‌های بزرگ با سلاح اتکال به خدا، شعار غلبه خون بر شمشیر و شعار حرکت برای نجات مستضعفان و از همین رو است که سلطه‌های بزرگ در سراسر جهان با چشم انزجار و نفرت، بدین پدیده الهی می‌نگرند چنانکه به انقلاب اسلامی.»، «سپاه پاسداران نور چشم و عضو اصلی انقلاب است، چرا که از بطن انقلاب روییده، رشد کرده و رو به کمال است.»
گفتنی است امام در دوم اردیبهشت سال ۱۳۵۸ طی فرمانی به شورای انقلاب رسماً تأسیس این نهاد مقدس را اعلام کردند و شورای انقلاب با تأسیس شورای فرماندهی سپاه گام اساسی را در جهت سازماندهی این نهاد برداشت.
هم‌اکنون در عمر باعزت و شکوهمند انقلاب اسلامی این سپاه پاسداران بوده است که نظام و میهن را از دست درازی دشمنان حفظ کرده است.
 

سپاه دشمن‌شکن و در اوج قدرت است
حجت‌الاسلام والمسلمین موسی احمدی در گفتگو با خبرنگار سیاسی «سردبیر پرس» گفت: آن زمانی که‌ امام راحل نهاد مقدس سپاه را پیشنهاد و تشکیل دادند پیش‌بینی روز‌های سخت نظام و انقلاب را هم کردند که دشمنان داخلی و خارجی سر دشمنی خواهند داشت. 
او یادآور شد: در طول زمان؛ نهال نوپای سپاه برومند و توانمند شد به حدی که امروز همه می‌بینیم این نهاد مردمی و انقلابی در ابعاد مختلف اقتصادی، نظامی و سیاسی چطور نقش ایفا می‌کند. 
نماینده مردم کنگان در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: معتقدم نیرویی مانند سپاه نیاز است همیشه مدافع نظام و انقلاب و پای کار باشد؛ گرچه نیرو‌های مسلح مانند ارتش و بسیج هر کدام نقش خودشان را ایفا می‌کنند منتها سپاه در جبهه‌ها خوش درخشید و موفق عمل کرد و امروز می‌بینیم سپاه در همه زمینه‌ها در اوج است. 
وی یادآور شد: هیچکس چه در داخل و چه در خارج توان مقابله با ایران ندارد، اشراف اطلاعاتی سپاه به حدی بالاست که هیچ دشمنی نمی‌تواند نقشه‌ای برای ما طراحی کند. 
نماینده مردم کنگان در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه سپاه نقش بازدارنده‌ای در همه زمینه‌ها دارد، افزود: سپاه در ابعاد مختلف اثرگذار است و در بخش شرکت‌های دانش‌بنیان هم قدم‌های خوبی برداشته است. 
حجت‌الاسلام والمسلمین احمدی یادآور شد: سپاه پاسداران علاوه بر داشتن قدرت نظامی بی‌نظیر؛ در حوادث طبیعی همچون زلزله، سیل و حتی در محرومیت‌زدایی در مناطق مختلف کشور نیز نقش بسزایی دارد. 
وی در پایان سخنانش به نقش سپاه در تامین امنیت اقتصادی نیز اشاره کرد و افزود: همانطور که اعلام کردم سپاه ظرفیت‌های بسیاری دارد و در هر جایی که سپاه بوده شاهد موفقیت‌های فراوانی بودیم. 
 

سپاه در راس قدرت قرار دارد
محمدحسن آصفری درگفتگو با خبرنگار سیاسی «سردبیر پرس»، نقش سپاه در امنیت ایران ومنطقه را بی بدیل دانست و گفت: این نهاد مردمی در هشت سال دفاع مقدس اجازه نداد حتی وجبی از خاک کشور دست بیگانگان بیافتد. 
او در ادامه سخنانش دستاورد‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را بی‌شمار دانست و گفت: این دستاورد‌ها به حدی است که نمی‌توان بر آن عدد تعیین کرد؛ کارنامه سپاه همیشه مثبت و افتخارآفرین بوده است. 
نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: امروز آمریکا و رژیم صهیونیستی شمر و یزید زمان هستند، هر کسی که انقلاب، اسلام و کشورش را دوست دارد باید در عرصه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی و دفاعی تلاش کند. 
آصفری اعلام کرد: تروریست‌ها چه بخواهند چه نخواهند نابودشدنی است؛ تروریست‌ها امروز رو به اضمحلال پیش می‌روند و ان‌شاءالله با پایداری و استقامت و حمایت از اهداف و آرمان‌های امام، رژیم صهیونیستی این غده سرطانی، به‌زودی نابود شود. 
نماینده مردم‌ اراک درمجلس شورای اسلامی با اشاره به دستاورد‌های بزرگ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: از بدو تشکیل این نهاد مردمی شاهد پیشرفت‌های بزرگی در کشور بودیم، هرگز درخشش سپاه در هشت سال دوران دفاع مقدس از یاد نمی‌رود؛ همه می‌دانیم سپاه راس قدرت است؛ دشمنان دست و پا نزنند. 
وی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه سپاه نقش اساسی و کلیدی در خنثی‌سازی عملیات‌های تروریستی داشت، افزود: بی‌شک سپاه در راس قدرت است و قدرتی بالاتر از آن نداریم؛ دشمنان مطمئن باشند کوچکترین حرکت اشتباهشان موجب پشیمانی‌شان خواهد بود. 
آصفری یادآور شد: جدیدترین پهپاد‌ها و موشک‌های نقطه‌زن و برد کوتاه و بلند و انواع رادار‌های شناسایی را در اختیار داریم؛ اکنون شاهد امنیت مطلوبی به همت نیرو‌های مسلح در آسمان ایران و مرز‌ها به برکت خون شهدا و روحیه ایثار در پاسداران و رهنمود‌های مقام معظم رهبری هستیم. 
 

اقتدار سپاه در عرصه جهانی ستودنی است
حجت‌الاسلام ابوالقاسم علیزاده در گفتگو با خبرنگار «سردبیر پرس» با اشاره به اقتدار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: قدرت بازدارنده ایران غیرقابل کتمان است؛ سیلی که امروز توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به گوش رژیم غاصب صهیونیستی نواخته شد بعید می‌دانم به فکر شیطنت دیگری باشد. 
وی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه عملیات صادق سبب خشنودی مردم ایران و آزادی‌خواهان جهان شد، گفت: این عملیات فقط در حد تنبیه بود؛ تنبیه دیگری در کار نخواهد بود دفعه بعد نابودی کل آنان در برنامه ما است. 
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه تهران بزرگ ادامه داد: اکنون که آبرو و حیثیتی برای رژیم اشغالگر باقی نمانده است آنان دست و پا می‌زنند تا مجدد خودشان را ترمیم کنند؛ آنان بدانند نه تنها ترمیمی در کار نیست بلکه در صورت تکرار اقدام وحشیانه با پاسخ سخت آزادی‌خواهان جهان مواجه خواهند شد. 
وی با بیان اینکه اقتدار سپاه در عرصه جهانی ستودنی است، افزود: اکنون سپاه در اوج قدرت است و هیچ قدرتی در جهان را نمی‌بینم که به پای این نیروی مردمی برسد. جمهوری اسلامی ایران در دفاع از کیان و عزت کشور از هیچ کاری فروگذار نخواهد کرد. 
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه تهران بزرگ اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از دغدغه‌ها نهادسازی بود دشمن فکر می‌کرد انقلاب اسلامی مانند موجی است که بعد از دو روز فروکش کند، اما فهمید که محاسبه‌اش غلط از آب درآمده و متوجه شد امام راحل با دست پر آمده و قطعاً تغییر و تحول از برنامه‌هایش بود. 
وی یادآور شد: امام راحل در همان زمان شورای انقلاب را ایجاد کرد و توسط شورای انقلاب یکی یکی به سمت نهادسازی گام برداشت. امام می‌دانست که با نهاد‌های باقی مانده از رژیم شاهنشاهی نمی‌توان تربیت اسلامی را نهادینه کرد، بنابراین نهاد‌های جدید را ایجاد کرد. 
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه تهران بزرگ با اشاره به اینکه تمام مسیر‌ها برای شیطنت رژیم صهیونیستی بسته شده است و راهی جز مهاجرت ندارد، گفت: ایران در آمادگی دفاعی کامل بسر می‌برد. 
 
انتهای پیام/خ