تجهیز دریاچه بوستان شقایق منطقه ۱۹

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سردبیر پرس» به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، حسین اخگرپور گفت: با توجه به درخواست‌های مکرر شهروندان به منظور احیا و بازسازی دریاچه بوستان شقایق، در همین راستا لایروبی، تخلیه لجن و رسوبات این دریاچه با استفاده از بابکت و کامیون در مساحت ۷ هزار و ۸۰۰ متر […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سردبیر پرس» به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، حسین اخگرپور گفت: با توجه به درخواست‌های مکرر شهروندان به منظور احیا و بازسازی دریاچه بوستان شقایق، در همین راستا لایروبی، تخلیه لجن و رسوبات این دریاچه با استفاده از بابکت و کامیون در مساحت ۷ هزار و ۸۰۰ متر مربع به منظور آبگیری مجدد انجام شده است.
وی با اشاره به ایجاد کافی شاپ در وسط دریاچه به مساحت حدود ۴۰۰ متر مربع بیان کرد: رنگ‌آمیزی داخل و محوطه دریاچه، رسیدگی به وضعیت لوله‌ها و پمپ‌های انتقال دهنده آب به دریاچه، تأمین روشنایی محوطه از دیگر اقدامات انجام شده در این بوستان است. 
همچنین فواره اصلی دریاچه نیز نوسازی و بازسازی شده که در هنگام روشن شدن آن در شب و عصر طراوت خاصی در بوستان شقایق ایجاد می‌کند.
اخگرپور با اشاره به اینکه مساحت بوستان شقایق ۱۷ هکتار و یکی از بزرگترین بوستان‌های این منطقه است افزود: انواع گونه‌های درخت کاج، چنار، سرو، اقاقیا، درختان میوه و انجیر و درختچه‌های ارغوان، بربریس، رز، نسترن، ترون زیبایی این بوستان را دوچندان کرده است.
سرپرست شهرداری منطقه اظهار کرد: ۱۴۸ عدد مبلمان پارکی از نوع نیمکت، سطل و آبخوری، ۱۳ عدد مجسمه حیوانات، مجموعه ورزشی الزهرا(س) و … از دیگر امکانات تفریحی و فراغتی بوستان شقایق است.
انتهای پیام/