ارسال ۱۵۰۰ اثر به دبیر خانه جشنواره شعر رضوی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سردبیر پرس» به نقل از بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع)؛ سید حسین سیدی درباره برگزاری جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) گفت: با برگزاری جشنواره‌های رضوی درصدد هستیم در راستای ترویج سیره امام رضا(ع) گام کوچکی در این زمینه برداریم. سیدی با بیان اینکه در قالب شعر، برگزاری چهار جشنواره […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سردبیر پرس» به نقل از بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع)؛ سید حسین سیدی درباره برگزاری جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) گفت: با برگزاری جشنواره‌های رضوی درصدد هستیم در راستای ترویج سیره امام رضا(ع) گام کوچکی در این زمینه برداریم.
سیدی با بیان اینکه در قالب شعر، برگزاری چهار جشنواره شعر عربی، جشنواره شعر ترکی، جشنواره شعر فارسی و جشنواره شعر کودک و نوجوان را همواره در برنامه داریم، افزود: در همین راستا درصدد ارتقای سطح این جشنواره‌ها از نظر کمی و کیفی هستیم.
مدیر دفتر شعر و ادبیات بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) به استقبال شاعران از این بخش جشنواره اشاره کرد و گفت: رغبت حضور شاعران نامی و حتی نوپا را برای تولید اثر در حوزه رضوی چشمگیر قلمداد کرد. طی دو سال گذشته، تعداد آثار رسیده به این جشنواره از ۴۰۰ اثر به ۱۰۱۰ اثر در سال گذشته رسیده و امسال نیز بیش از ۱۵۰۰ اثر به دبیر خانه جشنواره ارسال شده است.
سیدی در ادامه به لزوم کیفیت بخشی به محتوای آثار رضوی و اهمیت در تراز ملی بودن اشعار در این زمینه اشاره کرد و افزود: نباید درگیر کمیت و تعداد صرف آثار شد، در راستای توجه نکردن به موضوع کمیت آثار، برای جشنواره شعر فارسی شعار ملی تعریف کردیم تا همگی شعر‌ها در تراز ملی و استانی باشند. در این صورت است که شاهد مجموعه شعر ناب در حوزه شعر فارسی رضوی خواهیم بود.
مدیر دفتر شعر و ادبیات بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) گفت: امسال شعر رضوی در ابعاد بین‌المللی برگزار می‌شود، در این راستا محافل شعرخوانی در شهر کوفه عراق، در شهر استانبول ترکیه و همچنین در افغانستان برگزار می‌شود.
به گفته سیدی علاوه بر محافل شعری خارج از کشور در خلال جشنواره شعر رضوی، جشنواره شعر کودک رضوی نیز در داخل کشور برگزار می‌شود. همچنین کارگاه‌های آموزشی و شب شعر در قم، شیراز و خراسان رضوی با هدف توجه به عمق و معرفت‌شناسی امام رضا در اشعار، برگزار می‌شوند.
 
انتهای پیام/