برملا شدن چهره جنایتکار رژیم صهیونیستی بر جهانیان

به گزارش خبرنگار «سردبیر پرس»؛ در ۱۶ مرداد سال ۱۳۵۸ رهبر فرزانه انقلاب امام خمینی(ره) پس از این که نیرو‌های رژیم صهیونیستی جنوب لبنان را بمب باران کردند طی پیامی به مسلمانان جهان از آنان خواستند آخرین جمعه ماه رمضان را به عنوان «روز قدس» انتخاب کنند. از نشانه‌های  اهمیت روز جهانی قدس در میان […]

به گزارش خبرنگار «سردبیر پرس»؛ در ۱۶ مرداد سال ۱۳۵۸ رهبر فرزانه انقلاب امام خمینی(ره) پس از این که نیرو‌های رژیم صهیونیستی جنوب لبنان را بمب باران کردند طی پیامی به مسلمانان جهان از آنان خواستند آخرین جمعه ماه رمضان را به عنوان «روز قدس» انتخاب کنند. از نشانه‌های  اهمیت روز جهانی قدس در میان مسلمانان و امت اسلام خارج کردن مسئله فلسطین از جنبه ملی و تبدیل آن به به یک مسئله‌ی جهانی است.
گفتنی است رژیم صهیونیستی ابتدا سعی داشت نبرد میان فلسطینیان را به یک جنگ قومی و نژادی بین اعراب و اسرائیل تبدیل کند، اما با اعلام مواضع امام خمینی(ره) به عنوان یک مرجع بزرگ دینی در جهان اسلام، روحی تازه به مسئله اسلامی کمرنگ شده و مبارزه با رژیم صهیونیستی دمیده شد، به همین علت این روز را یک روز جهانی می‌دانیم و مردم در سرتاسر جهان در این روز حمایت خود را از فلسطین نشان می‌دهند. 
گفتنی است امسال  با حضور مردم ایران در راهپیمایی روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، مردم دیگر نقاط دنیا نیز در این مراسم شرکت کردند و طبق گزارش‌ها، مردم تانزانیا با برپایی راهپیمایی، روز قدس را گرامی داشتند و از مردم فلسطین حمایت کردند همچنین مردم مسلمان و روزه‌دار عراق و شهروندان سوری و آوارگان فلسطینی مقیم سوریه، مسلمانان کشور‌های هند، اندونزی، مالزی و پاکستان، آمریکا، هشت کشور اروپایی و استرالیا، شهروندان لبنانی ساکن صیدا همگام با مسلمانان دیگر مناطق جهان برای اعلام حمایت خود از ملت فلسطین و حقوق مشروع آن‌ها و مخالفت با سیاست‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی و دنباله‌رو‌های آن‌ها در مراسم روز جهانی قدس شرکت کردند. 
روز جهانی قدس به نشانه وحدت، یکپارچگی ملت و امت‌های مسلمان حول مسئله فلسطین و قدس شریف به عنوان اولین مسئله جهان اسلام تبدیل شده است و هر سال در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان مسلمانان در چنین روزی حمایت خود را نشان می‌دهند، در این روز مردم مسلمان و آزادی‌خواه کشور‌های مختلف جهان با برگزاری مراسم و راهپیمایی گسترده بر هویت و حق ملت فلسطین در حاکمیت بر سرزمین قدس و لزوم بازگشت آوارگان و پناهندگان فلسطینی به کشورشان تاکید می‌کنند. 
جنایت‌های رژیم صهیونیست آن‌ها در برخورد با ملت‌های مسلمان منطقه به ویژه ملت فلسطین بر هیچ کس پوشیده نیست و آشکار است. نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس خود جلوه‌ای از اتحاد مسلمانان برای محکوم کردن این جنایت‌ها و زشت دانستن خوی نژادپرستانه و ضد بشری صهیونیست‌ها است و نقشه‌های پی درپی صهیونیست‌ها علیه مسئله فلسطین و مسائل و منافع جهان اسلام را برملا می‌کند. 
مراسم روز جهانی قدس هر سال گسترش فرهنگ مقاومت و برملا کردن هرچه بیشتر ماهیت رژیم جعلی جنایتکار و کودک کش صهیونیستی در افکار عمومی جهان را به همراه دارد و تاکیدی دوباره بر لزوم اتحاد هرچه بیشتر در برابر رژیم صهیونیستی به عنوان دشمن اصلی و مشترک ملت‌های مسلمان و کل بشریت به شمار می‌رود. 
از پیامد‌های ویژه‌ی این روز، روز جهانی قدس هر سال سبب تقویت بیش از پیش روحیه اعتماد به نفس و خودباوری در بین مسلمان و آزادی خواهان جهان شده است تا آرمان‌های آزادیخواهانه، استقلال طلبانه و آزادی بخش را دنبال کنند؛ و از دیگر پیامد‌ها شاهد این هستیم  این پشتیبانی‌ها و حمایت‌های پدیدار در روز جهانی قدس است که ما هر ساله شاهد تقویت و افزایش توان و بنیان مقاومت در منطقه به ویژه مقاومت فلسطین بوده ایم که دلیل آن نیز بازدارندگی موشکی قوی مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی است. این قدرت و توان بازدارندگی بیش از پیش شکننده و پوشالی بودن این رژیم را علنی کرده و مبارزه ملت‌های منطقه را افزایش داده است. 
اتحاد هر ساله با مسئله فلسطین و قدس شریف تقویت روحیه مبارزاتی ملت فلسطین به ویژه اهالی قدس را در برابر تجاوزگری‌ها و نقشه‌های صهیونیست‌ها علیه این شهر مقدس و مسجد الاقصی را به همراه داشته است که جلوه‌های آن در مقاومت مردمی در جای جای کرانه باختری رود اردن قابل مشاهده است. 
گفتنی است روز جهانی قدس امسال نیز از این قاعده مستثنی نبوده است و در سایه تحولات جهانی و منطقه‌ای یکسال اخیر، برگزاری راهپیمایی و آئین‌های ویژه امسال در سراسر جهان تبیین کننده خط مشی جهان اسلام و محور مقاومت و برملا کننده بیش از پیش نقشه‌های دشمنان و میزان وادادگی برخی رژیم‌های عربی است که به آرمان‌های ملت‌های خود و ملت‌های مسلمان پشت کردند و راه سازش علنی با دشمن اصلی امت اسلامی را در پیش گرفتند.
 

روز قدس، روز خشم جهانی بر علیه رژیم جعلی صهیونیستی است
مهدی چمران در حاشیه راهپیمایی روز قدس در گفتگو با خبرنگار «سردبیر پرس» گفت: چندین دهه است که شاهد برگزای روز جهانی قدس در کشورمان ایران اسلامی هستیم؛ یک راهپیمایی بزرگ که از ایران شروع شد و به مرور شاهد برگزاری آن در کشور‌های اسلامی بودیم.
چمران افزود: امروز شاهد هستیم در حال حاضر در کشور‌های غیراسلامی هم راهپیمایی روز قدس با حضور پرشور غیرمسلمانان هم به عنوان روز مقابله با یک ظلم جهانی برگزار می‌شود. 
رئیس شورای اسلامی شهر تهران  در ادامه سخنان خود تصریح کرد: روز جهانی قدس روز مقابله با رژیم متجاوز صهیونیستی است که به هیچ قانون بین‌المللی پایبند نیست و مسئله قدس، مسئله چند کشور اسلامی و عربی نیست، مسئله تجاوز جهانی است. 
چمران افزود: روز قدس، روز خشم جهانی بر علیه رژیم جعلی صهیونیستی است، چرا که این رژیم خشم ملت‌ها را برانگیخته است.
 

روز قدس امسال یک شور عاشورایی و انقلابی بود
حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم علیزاده در گفتگو با خبرنگار سیاسی «سردبیر پرس» تعرض رژیم غاصب صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق را اقدامی وحشیانه دانست و گفت: همانطور که شواهد نشان می‌دهد بسیاری از کشور‌ها در این زمینه عکس‌العمل نشان دادند و این اقدام آنان را محکوم کردند. 
اظهارداشت: مجامع بین المللی حتماً باید به این موضوع ورود کند؛ افکار عموم جهان نیز خواهان برخورد با این اقدام وحشیانه هستند. 
او تاکید کرد: مسئولان ما قطعاً با هدایت‌ها و تاکیدات مقام معظم رهبری به وظایفشان عمل خواهند کرد و آن‌چیزی که مسلم است این اقدام ددمنشانه نباید بی‌پاسخ بماند.   
نماینده ولی فقیه در سپاه تهران بزرگ یادآور شد: فقط بحث تروریستی کنسولگری ایران در دمشق نیست بلکه دامنه آن ممکن است کشور‌های دیگر را هم بگیرد. 
حجت‌الاسلام والمسلمین علیزاده یادآورشد: اگر سازمان ملل و شورای امنیت نمی‌توانند چنین موضوعاتی را کنترل کنند خودشان زیر سوال خواهند رفت. 
وی ادامه داد: این مجموعه بین‌المللی با این همه هزینه‌های سنگینی که برای ملت‌ها و کشور‌ها دارد خیلی بد است که نمی‌تواند این بحران‌ها را کنترل کند؛ اگر مطالعه کوتاهی داشته باشیم متوجه می‌شویم که اسرائیل کشور نیست، سوال این است حال که اسرائیل کشور نیست چرا با سران آن برخورد نمی‌شود؛ معتقدم در این زمینه باید فکر اساسی شود. 
او یادآور شد: دشمن به خیال خود فکر می‌کند با حذف فیزیکی هر یک از فرماندهان ایران می‌تواند سود کند، اما باید بگویم زهی خیال باطل.       
حجت‌الاسلام والمسلمین علیزاده در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه روز قدس امسال یک شور عاشورایی و انقلابی بود، افزود: راهپیمایی روز قدس نفس‌های آخر رژیم جعلی اسرائیل را خواهد گرفت. 
وی در پایان خاطر نشان کرد: تمام دنیا در انتظار شکست دیگری برای رژیم جعلی صهیونیستی هستند چرا که می دانند پایه و اساس این رژیم براساس تجاوز و غارتگری است و روز به روز تضعیف‌تر می‌شود.
 

اضمحلال رژیم صهیونیستی نزدیک است
سردار حسین اشتری در گفتگو با خبرنگار «سردبیر پرس» ضمن تسلیت شهادت سردار زاهدی وهمراهانشان درحمله تروریستی توسط رژیم صهیونیستی درمحل سفارت ایران دردمشق اظهارداشت: علت اینکه چرا رژیم صهیونیستی از فرماندهان ایرانی خوف دارد جوابش برای همه مشخص است؛ دشمنان، چون چشم دیدن قدرت تمام قد ایران را ندارند به همین دلیل طرح ترور را پیش گرفتند. 
او در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه دفاع از مظلومان و مقابله با گروه‌های تروریستی از اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران است؛ افزود: حادثه تروریستی در دمشق نشانگر ضعف رژیم جعلی صهیونیست است؛ اتحاد مردم و حضور مردم در روز قدس و بیعت مجدد با شهدا، مقام معظم رهبری و امام راحل بیشترین ضربه را به آمریکا و اسرائیل جنایتکار خواهد زد. 
مشاورعالی رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در امور امنیتی – انتظامی اظهارداشت: امروز بیش از هر زمان دیگری شاهد وحدت بیش از بیش مردم هستیم؛ شهادت فرماندهان ما انزجار مردم از اسرائیل و آمریکا را بیشتر می‌کند امیدواریم به برکت خون شهدا و در مظلومیت شهدای عزیز به خصوص شهدای غزه؛ شاهد نابودی رژیم صهیونیستی و کودک کش باشیم تا ظلم نابود شود. 
سردار اشتری اعلام کرد: هر آزاده‌ای از حرک شوم رژیم صهیونیستی ناراحت شد؛ شهید زاهدی تمام عمر با برکت خود را صرف امنیت در کشور کرد و هر زمانی را برای نابودی دشمنان تبدیل به فرصت می‌کرد. 
وی حادثه دلخراش را به مقام معظم رهبری و مردم تسلیت گفت و اعلام کرد: رژیم صهیونیستی مطمئن باشد برای انتقام خود سردار سرلشکر زاهدی و همراهان ایشان از هیچ چیزی کوتاهی نخواهیم کرد. 
سردار اشتری در پاسخ سوالی مبنی بر اینکه برای اینکه دیگر شاهد چنین حادثه دلخراش نباشیم نیازمند چه تدابیری هستیم، یادآور شد: در هر صورت حضور پر شور مردم در روز قدس باعث ناامیدی دشمن و باعث استکام جبهه مقاومت و حزب الله خواهد شد، باید سعی کنیم وحدت خودمان را حفظ کنیم و حول محور مقام معظم رهبری ان‌شاءالله این وحدت را روز به روز ارتقاء ببخشیم و قطعاً موفقیت از آن مظلومان در جهان خواهد بود و اسرائیل حتماً نابود خواهد شد. 
 
انتهای پیام/خ