فضای سبز با رویش ۶۰ هزار پیاز گل، لاله‌گون شد

به گزارش خبرنگار «سردبیر پرس»؛ ۶۰ هزار پیاز لاله که اسفند ماه با هدف ارتقای زیبایی بصری و طراوت بخشی به فضای سبز و ایجاد فضاهای عمومی چشم‌نواز در میادین، بوستان‌ها و معابر منطقه یک کاشته شده بود به گل نشست. احسان صفایی معاون خدمات شهری و محیط زیست این منطقه ضمن‌ اعلام خبر فوق […]

به گزارش خبرنگار «سردبیر پرس»؛ ۶۰ هزار پیاز لاله که اسفند ماه با هدف ارتقای زیبایی بصری و طراوت بخشی به فضای سبز و ایجاد فضاهای عمومی چشم‌نواز در میادین، بوستان‌ها و معابر منطقه یک کاشته شده بود به گل نشست.
احسان صفایی معاون خدمات شهری و محیط زیست این منطقه ضمن‌ اعلام خبر فوق گفت: این پیازهای لاله که با رنگ های متنوع در بوستان های فرامنطقه‌ای قیطریه و نیاوران، میدان های قدس و تجریش، خیابان شاهد در شهرک محلاتی، خیابان فیضیه، پیاده راه باغ فردوس، ورودی دانشگاه شهید بهشتی و … کاشته شده بود، اکنون به مرحله گل‌دهی رسیده و فضای مفرحی را برای عابرین به ارمغان آورده است.
صفایی افزود: در صورتی که پیازچه این گیاه پس از اتمام زمان گلدهی از زمین بیرون آورده و در محل مناسب گلخانه ای نگهداری شود تا ۳ سال مجددا قابل کاشت و استفاده خواهد بود.
یزدان راد ایمانی؛ باشگاه خبرنگاران سردبیر پرس
انتهای پیام/