چهارراه شیرین تهران

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس؛ چهارراه کوکاکولا محلی است که هم اکنون به یکی از مراکز مهم و پررونق خرید تبدیل گشته است! ‌این چهارراه اکنون، «دهقان» نام گرفته است و خیلی جالب است که روی هیچ کجا از این منطقه نام «کوکاکولا» را نمی‌بینیم، اما این نام آنچنان در اذهان مردم حک شده که از […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس؛ چهارراه کوکاکولا محلی است که هم اکنون به یکی از مراکز مهم و پررونق خرید تبدیل گشته است! ‌این چهارراه اکنون، «دهقان» نام گرفته است و خیلی جالب است که روی هیچ کجا از این منطقه نام «کوکاکولا» را نمی‌بینیم، اما این نام آنچنان در اذهان مردم حک شده که از ابتدا تا به امروز همه این محل را به این اسم می‌خوانند.

ماجرای نام‌گذاری‌اش هم جالب است؛ تقریبا در دهه‌ی ۴۰ خورشیدی بود که اولین بار کارخانه نوشابه‌سازی در همین منطقه در سال ۱۳۳۵ تا ۱۳۳۶ تأسیس شد و با احداث آن مردم برای کار کردن در این کارخانه از همه‌جا به آن پیوستند و همان‌جا ساکن شدند. 

‌چند وقتی نگذشت که این خیابان خاکی و خلوت، صاحب کارخانه کوکاکولا با انبوهی از خانه و سکنه در اطرافش گشته بود و از همان روز‌ها رونق گرفت! ‌این‌ چهارراه، قدمتی بیش از ۶۰ سال دارد و با تاسیس سینما پاناروما توسط یک سرمایه‌گذار به یک مکان تفریحی برای تهرانی‌ها تبدیل ‎شد.

صاحب کارخانه کوکاکولا اوایل دهه ۵۰ تصمیم به انتقال کارخانه می‌گیرد. از این‌رو مکان دیگری برای ساخت کارخانه در نظر گرفته شده و مکان قبلی تبدیل به یک انباری بزرگ می‌شود که سرانجام تبدیل به بورس پوشاک شده‌ و یکی از قطب‌های اقتصادی منطقه و شرق تهران به شمار آمد.

هم اکنون این چهارراه پر است از مغازه‌های کوچک و بزرگ پر از کالا، که معروف‌ترین آن‌ها مرکز خرید کساء است؛ به دلیل سینمای قدیمی این‌جا هم اکنون سینمایی با همان نام پارانوما برای مردم فیلم اکران می‌کند. ‌آدرس: تهران، دهقان، تقاطع برادران افراسیابی و نیرو هوایی
 
انتهای پیام/خ