روستایی سنگی در نزدیکی تهران

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس؛ روستای سنگی کیگا، روستایی سرسبز و با صفا با آب و هوایی مطبوع در شمال غرب استان تهران است. درست آخرین روستا در امتداد کن‌سولقان در همسایگی امام‌زاده‌داوود روستای کیگا واقع شده است.  ‌ قدیمی‌های تهران مخصوصا پدربزرگ مادربزرگ‌ها این منطقه را به خوبی می‌شناسند چرا که از قدیم‌الایام یعنی […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس؛ روستای سنگی کیگا، روستایی سرسبز و با صفا با آب و هوایی مطبوع در شمال غرب استان تهران است.
درست آخرین روستا در امتداد کن‌سولقان در همسایگی امام‌زاده‌داوود روستای کیگا واقع شده است. 

قدیمی‌های تهران مخصوصا پدربزرگ مادربزرگ‌ها این منطقه را به خوبی می‌شناسند چرا که از قدیم‌الایام یعنی از دوره‌ قاجار و پهلوی محله‌ی امامزاده‌ داوود جزء یکی از تفریح‌گاه‌های مردم بوده است و از آن‌جایی که روستای کیگا همسایه‌ی امام‌زاده‌داوود است حتما مردم سری هم به این‌جا می‌زدند؛ اینکه چرا به این آبادی سنگی می‌گویند به این خاطر است که سنگ در ساخت پله‌ها، خانه‌ها و اکثر بنا‌های این روستا به کار رفته است. 

‌همچنین یکی از جذابیت‌های گردشگری آن قدمت طولانی است که این روستا دارد که حس و حال قدیم را برای آدم زنده می‌کند؛ مردمانش نیز باغدارند و یا کشاورز و تابستان‌ها نیز به دلیل هوای بسیار خنکی که دارد بهترین گزینه برای گشت‌وگذار در یک روز گرم است. 

‌در این روستا معتقدند اگر کسی شب وارد روستای کیگا شود سردرد‌های ممتد گریبان گیر آن شخص خواهد شد البته مردم می‌گویند این یک شایعه است، اما هرچه باشد این حرف بین اهالی رواج پیدا کرده است!

جاذبه های کیگا
در مسیر تهران تا کیگا جاذبه‌های بسیاری وجود دارد که می توانید از آن ها بازدید کنید که شامل:
غار بیوک اقا
دره چناران
آبشار رندان
پارک جنگلی کوهسار
امامزاده داوود

آدرس: انتهای جاده کن‌سولقان، نرسیده به امامزاده داوود، روستای کیگا‌
انتهای پیام/