حفظ ارزش‌های دفاع مقدس باعث بیمه شدن انقلاب اسلامی می‌شود

به گزارش اختصاصی سردبیر پرس؛ دفاع مقدس، صحنۀ بروز افتخارات و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی است که جمهوری اسلامی ایران، همچون نگینی درخشان تا ابد، در تاریخ حماسه و ایثار و پایداری آزادگان جهان می‎تابد. پایداری ملت انقلابی ایران اسلامی که برخاسته از روح ایمان و وحدت آنها بود، در […]

به گزارش اختصاصی سردبیر پرس؛ دفاع مقدس، صحنۀ بروز افتخارات و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی است که جمهوری اسلامی ایران، همچون نگینی درخشان تا ابد، در تاریخ حماسه و ایثار و پایداری آزادگان جهان می‎تابد. پایداری ملت انقلابی ایران اسلامی که برخاسته از روح ایمان و وحدت آنها بود، در سایۀ هدایت‌های حکیمانه و مدبرانۀ رهبر کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) سبب زنده شدن مکتب سازنده و نهضت بیداری اسلامی در جهان شد. در واقع دفاع مقدس در همه زمینه‌ها توانست معادلات جهانی را بر هم زند.
دفاع مقدس قاب همیشه ماندگار و فراموش‎نشدنی
یوسف داودی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با سردبیر پرس با بیان اینکه دفاع مقدس یک قاب همیشه ماندگار و فراموش نشدنی در دل تاریخ انقلاب اسلامی است، گفت: در طول دوران دفاع مقدس شاهد حماسه سازی‌های شهدا برای حراست از این مرز و بوم بودیم و یقینا اگر شهدا نبودند، این افتخارات و حماسه آفرینی‌ها در تاریخمان به ثبت نمی‌رسید و به همین دلیل همیشه به شهدایمان افتخار می‌کنیم.
وی تاکید کرد: هر چقدر بتوانیم جوانان را با مفاهیم و ارزش‌های دفاع مقدس آشناتر کنیم، به همان اندازه توانسته ایم آینده کشورمان را تضمین کنیم.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: دشمن از طریق فضای مجازی و رسانه‌ای تلاش دارد که باعث کم رنگ شدن مفاهیم و ارزش‌های دفاع مقدس شود و به همین دلیل هر چقدر بتوانیم در این گونه فضاها، باعث تقویت محتوای دفاع مقدس شویم، به همان اندازه توانسته ایم که جوانان کشورمان را از خطرات نقشه‌های دشمن بیمه کنیم. 
داودی گفت: دفاع مقدس همچنان ادامه دارد و هرگز تمام شدنی نیست، چرا که استکبارجهانی در تلاش برای تضعیف انقلاب اسلامی است و تا زمانی که دست از این هدف برنداشته، دفاع مقدس همچنان ادامه دارد، اما عرصه هایش متفاوت است؛ اگر در دوران دفاع مقدس عرصه جنگ در میدان بود، اینک فضای مجازی به میدان نبرد با دشمن تبدیل شده است.
 
مفاهیم دفاع مقدس را باید به نسل امروزی منتقل کنیم
اقبال شاکری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با سردبیر پرس با اشاره به اینکه مفاهیم دفاع مقدس را باید به زبان روز و هنر به نسل‌های امروزی منتقل کنیم، گفت: انتقال مفاهیم دفاع مقدس از زبان هنر می‌تواند برای نسل‌های امروزی ماندگار باشد، مثلا سکانس‌های فیلم‌های دفاع مقدس همچنان در ذهن جوانان دهه شصتی باقی مانده است و می‌توان با ساخت فیلم‌های دفاع مقدس با جلوه‌های ویژه امروزی، ذهن جوانان امروزی را هم نسبت به مفاهیم و ارزش‌های دفاع مقدس آشناتر کرد. 
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دشمن به دنبال فراموش شدن مفاهیم و ارزش‌های دفاع مقدس برای نسل جوان امروزی است، خاطر نشان کرد: دانش آموزان تا حدودی در کتب درسی شان، با مفاهیم دفاع مقدس آشنا می‌شوند، اما برگزاری اردو‌های راهیان نور باعث شد که بیش از پیش با مناطق عملیاتی دفاع مقدس و با نقش شهدا در آزادسازی عملیات‌ها آشناتر شوند.
وی ادامه داد: رهبرمعظم انقلاب اسلامی فرموده اند که ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کمتر از شهادت نیست و به همین دلیل هر چقدر که بتوانیم در این مسیر قدم برداریم و برای زنده نگه داشتن یاد شهدا فعالیت کنیم، باز هم کم است، اما تولیدات هنری می‌تواند گام جدید و ماندگاری در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باشد.
 
دفاع مقدس سرشار از مقاومت و شجاعت بود
جعفر راستی نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با سردبیر پرس با بیان اینکه دوران شکوهمند دفاع مقدس همیشه سرشار از درس شجاعت و مقاومت است، گفت: نسل جوان امروزی برای ایجاد ایران قوی نیاز به الگوی ماندگار دارند و شهدا مهمترین الگویی هستند که با درس شجاعت، ایستادگی، مقاومت، فداکاری، ایثار و… می‌توانند برای جوانان امروزی درس باشند. 
راستی تاکید کرد: در حال حاضر تجربه دوران دفاع مقدس باعث شد که امروز شاهد تشکیل جبهه مقاومت در سطح منطقه باشیم و این جبهه با الگو قرار دادن دوران دفاع مقدس در مقابل توطئه‌های استکبار جهانی ایستادگی می‌کنند و یک نمونه بارز آن، مقاومت در برابر گروهک تروریستی داعش بود که یقینا اگر جبهه مقاومت نبود، داعش منطقه را به آتش می‌کشید. 
نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر اینکه دشمن از ارزش‌ها و مفاهیم دفاع مقدس هراس دارد، گفت: دشمن قصد دارد که از طریق فضای مجازی و رسانه‌های فارسی زبان بیگانه، ذهن جوانان را به این سمت بکشاند که ارزش‌های دینی و انقلابی، سودی برای آنان ندارد، در حالی که اگر چنین تفکری نبود اینک مشخص نبود که ما در دوران جنگ تحمیلی چه سرنوشتی در انتظارمان است.
وی با بیان اینکه حفظ ارزش‌های دفاع مقدس باعث بیمه شدن انقلاب اسلامی می‌شود، افزود: باید حماسه سازی‌های شهدا در دوران دفاع مقدس برای نسل جوان امروزی تفهیم شود تا آنان قدردان امنیت فعلی کشورمان باشند، چرا که امنیت خاک کشورمان با خون مطهر شهدا میسر شده است و اینک شهدا به مولفه قدرت کشورمان تبدیل شده اند.
انتهای پیام/