تاریخچه کوچکترین قهوه‌خانه‌ جهان در تهران

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس؛ در سال ۱۲۹۷، مردِ اهل دلی به نام «حاج‌علی‌درویش» وسط شلوغی‌ بازار قهوه‌خانه‌ای تاسیس کرد که تا امروز پابرجاست‌. ‌ اینجا که کوچکترین قهوه‌خانه‌ دنیاست و در فهرست آثار ملی ثبت شده است، خشت به خشتش پر است از بوی مهر و عاطفه و هر تکه ترمه‌ای که در اینجاست […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس؛ در سال ۱۲۹۷، مردِ اهل دلی به نام «حاج‌علی‌درویش» وسط شلوغی‌ بازار قهوه‌خانه‌ای تاسیس کرد که تا امروز پابرجاست‌.

اینجا که کوچکترین قهوه‌خانه‌ دنیاست و در فهرست آثار ملی ثبت شده است، خشت به خشتش پر است از بوی مهر و عاطفه و هر تکه ترمه‌ای که در اینجاست فرهنگ اصیل ایرانی را بازگو می‌کند.

حالا پس از صد و اندی سال «حاج‌کاظم مبهوتیان» پسر حاج‌علی این قهوه خانه را می‌گرداند و با طعم چای‌های دبش و دلچسبش مهمانانش از ایرانی و خارجی را به آرامش دعوت می‌کند‌.‌‌صندوق کوچکی به نام مولا مخصوص کودکان بهزیستی اینجاست که به یاری دستان مهربان مشتریان، لبخندی روی لبان طفلکان می‌نشاند.

قهوه‌خانه‌ «حاج‌علی‌درویش» کارهای فرهنگی نیز می‌کند و تور بازارگردی برای گردشگران دارد‌.‌اینجا قهوه‌خانه‌ای به ظاهر کوچک اما بزرگ، به اندازه‌ قلب پیری است که در کنار کسب‌و کارش، به فکر مردم نیازمند نیز هست.‌
آدرس: خیابان۱۵ خرداد، بازار بزرگ، پلاک ۷۸‌
انتهای پیام/خ‌‌