ارزان‌ترین بازار طلای تهران

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس؛ یکی از معروفترین میادین و اولین میدان رسمی تهران سبزه میدان است که در همسایگی بازاربزرگ تهران واقع شده و پر است از کالا‌های مختلف و طلا.‌یکی از معروف‌ترین چیز‌هایی که برای عرضه در سبزه‌میدان هست طلای‌ارزان و طلای‌بدون‌اجرت است که با هزینه‌ی کم نسبت به طلافروشی‌های دیگر به فروش […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس؛ یکی از معروفترین میادین و اولین میدان رسمی تهران سبزه میدان است که در همسایگی بازاربزرگ تهران واقع شده و پر است از کالا‌های مختلف و طلا.‌یکی از معروف‌ترین چیز‌هایی که برای عرضه در سبزه‌میدان هست طلای‌ارزان و طلای‌بدون‌اجرت است که با هزینه‌ی کم نسبت به طلافروشی‌های دیگر به فروش می‌رسد. 

‌تاریخچه نامگذاری سبزه میدان
در زمان زندیه و همچنین قاجاریه این منطقه مخصوص کشت سبزی برای تهرانی‌ها بود و به همین‌خاطر به سبزه‌میدان شهرت یافت البته این میدان در زمان قاجاریه «تخته پل» هم نامیده می‌شد که اکنون بعد گذر سالها به محلی برای خرید و فروش کالا تبدیل شده است.
در گذشته، سبزه میدان علاوه بر محل کسب، محل تجمع مردم در ایام ماه محرم نیز بوده و هم‌اکنون نیز در دهه اول ماه محرم مردم مراسم عزاداری خود را در آن برگزار می‌کنند.

امروزه قدم به سبزه میدان که بگذارید با زیرگذری مواجه خواهید شد که شما را به دنیایی از طلا خواهد برد؛ درست است که این مرکز طلای بدون اجرت هم  دارد، اما تمام زیورآلات بسیار منظم و شیک در ویترین‌ها چیده شده‌اند و اگر از قبل ماجرا را ندانید نمی‌توانید حدس بزنید که بسیاری از این طلا‌ها نو نیستند!.

اما دلیل ارزان بودن طلای این‌جا حتی برای طلا‌های نو، مالیاتی است از مشتری دریافت نمی‌شود!  شاید این‌جا در آن قسمتی که طلای بدون مزد می‌فروشند؛ یکی از بهترین گزینه‌ها برای افرادی است که قصد سرمایه‌گذاری دارند و برایشان فرقی نمی‌کند که آنچه می‌خرند نو است یا نه. 

شاید این روز‌ها با قیمت زیاد طلا برای مردم جالب باشد که می‌توانند در این مکان خریدی مقرون به صرفه داشته باشند!‌آدرس: خیابان ۱۵ خرداد، نرسیده به ناصرخسرو، سبزه‌میدان، مرکز طلا و جواهر بدون اجرت