تجهیز ۱۰ سالن در فرهنگسرا‌ها

به گزارش «سردبیر پرس»؛ امین اشرفی درباره برنامه‌های این مرکز در راستای توسعه ساختار‌ها و فعالیت‌های تئاتری در سطح شهر تهران گفت: تئاتر کودک به آموزش مفاهیم اجتماعی و اخلاقی به شیوه‌ای جذاب و سرگرم‌کننده می‌پردازد. کودکان از طریق داستان‌ها و شخصیت‌های نمایشی درس‌های زندگی را به خاطر می‌سپارند. از همین رو رویکرد مدیریت هنر‌های […]

به گزارش «سردبیر پرس»؛ امین اشرفی درباره برنامه‌های این مرکز در راستای توسعه ساختار‌ها و فعالیت‌های تئاتری در سطح شهر تهران گفت: تئاتر کودک به آموزش مفاهیم اجتماعی و اخلاقی به شیوه‌ای جذاب و سرگرم‌کننده می‌پردازد. کودکان از طریق داستان‌ها و شخصیت‌های نمایشی درس‌های زندگی را به خاطر می‌سپارند. از همین رو رویکرد مدیریت هنر‌های نمایشی در سال جدید مبنی بر حمایت از هنر‌های نمایشی در حوزه کودک و نوجوان است.
مدیر هنر‌های نمایشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران تاکید کرد: به‌منظور حمایت از تئاتر کودک و نوجوان زیرساخت‌های سالن‌های نمایشی تمامی فرهنگسرا‌ها در سال گذشته طی یک دوره مورد بازبینی و کار مطالعاتی قرار گرفت. پس از انجام این کار ۱۰ سالن هنر‌های نمایشی در هشت فرهنگسرای متفاوت با هدف امکان دسترسی برای تمامی شهروندان انتخاب شد.
اشرفی افزود: بر همین اساس اصلاحیه‌های تعمیرات سالن‌های فرهنگسرای بهمن در منطقه ۱۶، فرهنگسرای فردوس در منطقه ۵، فرهنگسرای ابن‌سینا در منطقه ۲، فرهنگسرای خانواده در منطقه ۶، فرهنگسرای سلامت در منطقه ۴، خانه فرهنگ مهرآباد در منطقه ۹، فرهنگسرای ولاء در منطقه ۲۰، خانه فرهنگ فدک در منطقه ۸، فرهنگسرای خاوران در منطقه ۱۵ و فرهنگسرای ارسباران در منطقه ۳، در دستور کار سازمان فرهنگی هنری جهت تجهیز قرار گرفت.
مدیر هنر‌های نمایشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با بیان اینکه توجه و سرمایه‌گذاری در تئاتر کودک امری حیاتی است، یادآور شد: بازسازی مجدد سالن‌های نمایشی مورد اشاره منجر به آماده‌سازی و نوسازی حدود ۳ هزار صندلی تئاتر در سطح فرهنگسرا‌های شهر تهران خواهد شد.
وی در پایان تصریح کرد: این رویکرد نه تنها به رشد فردی و اجتماعی کودکان کمک می‌کند، بلکه آینده‌ای را شکل می‌دهد که در آن نسل‌های جوان قادر به تفکر خلاق، ارتباط مؤثر و درک متقابل باشند.
 
انتهای پیام/
منبع: مهر