تداوم اجرای طرح نگهداشت شهر در منطقه ۹

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سردبیر پرس» به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۹؛ سیدمحمدرحیم مرتضوی گفت: طرح نگهداشت شهر در محلات منطقه ۹ با اجرای رفت و روب و نظافت باغچه، شستشوی مخازن و رنگ‎آمیزی زیرمخزنی‌ها، شستشوی جداول و نمادها، طعمه‎گذاری جانوران موذی، شستشوی ایستگاه‌های اتوبوس و نیوجرسی‌ها وعملیات علف‎کشی در حال اجراست.  […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سردبیر پرس» به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۹؛ سیدمحمدرحیم مرتضوی گفت: طرح نگهداشت شهر در محلات منطقه ۹ با اجرای رفت و روب و نظافت باغچه، شستشوی مخازن و رنگ‎آمیزی زیرمخزنی‌ها، شستشوی جداول و نمادها، طعمه‎گذاری جانوران موذی، شستشوی ایستگاه‌های اتوبوس و نیوجرسی‌ها وعملیات علف‎کشی در حال اجراست. 
وی در خصوص عملیات رفت و روب و نظافت باغچه منطقه ۹ عنوان کرد: به منظور حفظ پاکیزگی شهر عملیات رفت و روب و نظافت باغچه‌ها به صورت روزانه در معابر اصلی و فرعی ناحیه ۲ در حال انجام است که به این منظور خیابان تفرش به متراژ ۶هزار مترمربع پاکسازی شد.
شهردار منطقه ۹ افزود: همچنین در راستای پیشگیری از شیوع بیماری ها، ارتقاء بهداشت، حفظ محیط زیست و جلوگیری از انتشار بوی نامطبوع، نظافت و شستشوی مخازن زباله و گندزدایی محل نصب آن‌ها با مواد شوینده و ضدعفونی کننده انجام شد.
وی اضافه کرد: با آغاز فصل بهار و جهت ایجاد منظر زیبای شهری شستشوی جداول و المان‌ها در محلات ناحیه ۲ از جمله واشقانی فراهانی اقدام لازم انجام شده است.
مرتضوی با اشاره به طعمه‌گذاری جانوران موذی در ناحیه مذکور بیان کرد: اکثر کلونی‌های فعال جانوران موذی توسط اکیپ‌های خدمات شهری و در پی ثبت پیام‌های مردمی، شناسایی و عملیات طعمه‌گذاری به صورت منظم در حال اجرا است.
مرتضوی توضیح داد: با رعایت بهداشت عمومی و محیطی، عدم تجمع زباله‌های خانگی و خوراکی می‌توان تا حد قابل توجهی جمعیت این جوندگان را کنترل کرد که به این منظور تعداد ۶۰ طعمه گذاری در خیابان‌های ملکی، شمشیری، سلطانی و مسیح خواه جهت کنترل جوندگان و ۶۵ مورد شناسایی و ۱۲ عدد لانه کوبی انجام شد.
شهردار منطقه ۹ تصریح کرد که به منظور ایجاد زیبایی بصری در معابر ناحیه ۲ نسبت به رنگ آمیزی زیر مخزنی‌ها، شستشوی ایستگاه‌های اتوبوس و نیوجرسی‌ها در شروع سال ۱۴۰۳ اقدامات مدنظر انجام شده است.
این مدیر ارشد شهری در منطقه۹ یادآور شد: عملیات علف کشی به منظور حفظ محیط زیست و نگهداشت شهر به صورت مستمر در حال انجام است که در این راستا علف‌های هرز معابر خیابان واشقانی فراهانی وجین شد.
مرتضوی در خاتمه تاکید کرد: طرح نگهداشت شهر در معابر شهری و محلات توسط معاونت خدمات شهری و محیط زیست و با همکاری نواحی به صورت مستمر در منطقه ۹ به منظور افزایش رضایتمندی شهروندان ادامه دارد.
انتهای پیام/