اجتماع صد هزار نفری در ورزشگاه آزادی، حماسه‌ساز بود

به گزارش «سردبیر پرس»، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی خطیب نماز جمعه تهران در خطبه‌های نماز جمعه پایتخت که در دانشگاه تهران برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: شما و خود را به تقوای الهی توصیه می‌کنم. تقوا نتیجه ایمان است. تقوا ظرف قبول هدایت است. تقوا هم توشه برای زندگی ابدی است و هم لباس است. […]

به گزارش «سردبیر پرس»، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی خطیب نماز جمعه تهران در خطبه‌های نماز جمعه پایتخت که در دانشگاه تهران برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: شما و خود را به تقوای الهی توصیه می‌کنم. تقوا نتیجه ایمان است. تقوا ظرف قبول هدایت است. تقوا هم توشه برای زندگی ابدی است و هم لباس است.
وی‌افزود: انسان با تقوا هم آبرو دارد و هم تمکن زندگی اخروی نصیب او می‌شود.
حجت‌الاسلام  صدیقی در ادامه بیان کرد: در این چند روز اخیر شبکه‌های مجازی قتلگاه جوانان و مسلخ آبرو‌ها شده و این طلبه و سرباز ناچیز آنان را بهانه قرار دادند و در اثر یک غفلت موجب شکسته شدن دل مردم شدند به گونه‌ای که مردم ما را می‌دیدند و گریه می‌کردند، لذا از اینکه ما باعث شدیم به شما حمله شود، از شما مردم ایران و رهبر انقلاب عذرخواهی می‌کنم. خیلی بدهکار شما مستمعین این دو دهه خطبه‌های، این ناچیز هستم.
خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: فضای تند برخاسته از بیرون و دشمنان، من را نمی‌زنند بلکه مردم را می‌زنند، ولی این هجمه در بصیرت شما تاثیری نگذاشت و به همین دلیل بدهکار شما بوده و از شما تشکر می‌کنم. این‌ها که برای آبروی یک طلبه ناچیز به میدان آمدند، خدایا آبروی دنیا و آخرت آن‌ها را محفوظ بگردان.
وی با اشاره به ماه رمضان عنوان کرد: خداوند ماه رمضان سفره محبت خود را برای بندگان قرار داد. ماه رمضان ماه اشک، رقت، انسجام دل‌ها، زدودن کدورت‌ها، صله رحم، کمک‌های مومنانه و سیر و سلوک است. جدا شدن از ماه رمضان جدا شدن از یک زمان نیست بلکه این ماه جلوه رحمت خاص خداوند است. ماه رمضان ماه ذکر خداست؛ و در این ماه، بندگان به عزمی دست می‌یابند که در برابر همه وسوسه‌های درونی و بیرونی مقاوم می‌شوند.
حجت‌الاسلام صدیقی  گفت: هیمنه قدرت‌های بزرگ برای این بندگان از بین می‌رود و با همه قدرت‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند و با این اراده بر آن‌ها پیروز می‌شوند. سلاح انسان را پیروز نمی‌کند بلکه همین اراده است که موجب پیروزی می‌شود.
وی  گفت: ما بعد از ماه رمضان دیگر در زمین دشمن بازی نمی‌کنیم، اتحاد و انسجام داریم، اسیر شایعات نمی‌شویم، دروغ نمی‌گوییم، غیبت نمی‌کنیم و اخلاق الهی موجب انسجام دل‌ها به دست می‌آوریم. دشمن نمی‌تواند ما را از هم جدا کرده و ما را به گناه وادار کند که این خیلی مهم است.
خطیب نماز جمعه تهران اظهار کرد: شما بندگان صالح و باصفای خدا و خودم را به حفظ ارتباط دلمان با خدا توصیه می‌کنم.
حجت‌الاسلام صدیقی بیان کرد: در این ماه مبارک رمضان که گذشت مقارن با بهار طبیعت و، چون عید نوروز بود. بنابر روایتی آمده است ولایت و غدیر در نوروز بوده است و عید غدیر استمرار ولایت است.
وی با اشاره به اجتماع ۱۰۰ هزار نفری در ایام ماه رمضان و عید نوروز گفت: اجتماع ۱۰۰ هزار نفری در استادیوم آزادی یک نوآوری بود که جلوه و شکوه و عظمت و حماسه را نشان داد و به کوری دشمنانی که می‌خواهند مردم را دلسرد و پراکنده کنند برگزار شد.
حجت‌الاسلام صدیقی افزود: این اجتماع به تدبیر برادر عزیزمان سردار حسن‌زاده و سایر مسئولین فرهنگی عزیز به عنوان یک جلوه افتخارآمیز از شکوه معنویت که همه در یک مرکز جمع کرد و برگزار شد.
وی ادامه داد: همچنین احسان مومنانه، کمک به آزادی زندانی‌ها و حضور چند میلیونی مردم در مراسم شب‌های قدر، ابتکار سازمان اوقاف و همراهی خیرین با این کانون در ماه رمضان برگزار شد.
حجت‌الاسلام صدیقی گفت: در ۳۹۶ امامزاده و بقای متبرکه نیز سفره افطار پهن کرده و از مجاورین و زائرین پذیرایی ساده مومنانه به عمل آوردند. همچنین به ابتکار شهردار تهران اقدام در جهت گستردن سفره افطاری و گرد هم آوردن مهمانان خدا بر سر یک سفره ساده بود، که خود یک نوع آموزه خوب برای زندگی بدون تشریفات بود.
وی با اشاره به سفر به مشهد، اذعان کرد: بنده در روزی که به مشهد رفتم و به حضرت امام رضا (ع) پناهنده شدم، شنیدم که یک سفره هشت کیلومتری افطاری در یکی از خیابان‌های مشهد پهن بود و در آنجا چه جمعیت و صفایی برقرار بود. این‌ها جلوه‌های فرهنگ سازی، نوآوری و زیبایی‌هایی است که شما مردم مومن امام زمانی و ولایت مدار با این حجم تبلیغاتی که می‌خواهد ایمان‌ها را ضعیف کند و امید‌ها را نشانه گرفته و وحدت و انسجام ما را بر نمی‌تابد، شاهد این‌ها جلوه‌های رحمت خداوند هستید که یکی پس از دیگری با سموم مهلک دشمنان مقابله می‌کند.
خطیب نماز جمعه تهران در ادامه عنوان کرد: علاوه بر مسئله افطاری مسئله ۱۵ هزار جلسه قرآنی در منازل که با همت شهردار تهران برگزار شد که امری بی‌سابقه بود و سفره معنویت و وحیانی بود که شکل گرفت که برای برگزاری آن جای تقدیر و تشکر دارد.
حجت‌الاسلام صدیقی در ادامه بیان کرد: شاهد پویش روزه اولی‌ها، و شاهده شکوه و جلال و عظمت مانور همه پیروزمندان در جبهه رمضان که در مصلی‌ها آمدند و مدال قهرمانی را در روز عید فطر از حضرت حق دریافت کنند.
وی ادامه داد: این حضور شکوهمند و عزت ساز و حماسی همه مردم مومن روزه‌دار ما و شتاب آن‌ها برای مراکز نماز عید فطر جزو جلوه‌های جلال نظام اسلامی ما و جزو ارمغان‌های دلپذیر خون‌های پاک شهدای ما است. خصوصاً در نماز عید فطر تهران که در غیبت امام زمان (عج)، چنین نمازی را در هیچ کجا سراغ ندارید که امام جماعت نماز عید نایب امام زمان و به عنوان یک چهره نورانی، محبوب دل‌ها و مرجع عالیقدر رهبر و مجاهد و انسان خودساخته آیت الله العظمی امام خامنه‌ای باشد.
خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به موضوع غزه تاکید کرد: از هرچه بگذریم امروز مسئله اول عالم اسلام مسئله فلسطین و غزه است. عظمت، شکوه، پیروزی، مقاومت، صبر، شهامت، شجاعت، ایثار و پایداری را در اوج خودش خداوند برای ما و ظهور امام زمان (عج) مهیا می‌کند.
حجت‌الاسلام صدیقی با اشاره به شهدای مردم غزه خاطر نشان کرد: مردم غزه بیش از ۳۳ هزار و ۴۰۰ شهید تقدیم کردند که بیشتر آن‌ها کودکان مظلوم و بی‌دفاع بودند و اخیراً در اثر ممانعت کمک‌ها به آن‌ها بخش عمده‌ای از کودکان گرفتار سوء تغذیه و گرفتار گرسنگی و نبود دارو هستند.
وی‌افزود: آنان در ابعاد مختلف زیر سنگین‌ترین فشار‌های دد منشان جنایتکار خون آشام در حال دست و پا زدن هستند، اما سنگر را ترک نمی‌کنند و همچنان با قدرت حماس این رژیم جعلی را مورد حملات راکدی خود قرار می‌دهند.
حجت‌الاسلام صدیقی گفت: از طرفی هم مقاومت لبنان با برنامه منظم و مرتب نقاط حساس این‌ها را زیر ضربات شدید خود قرار می‌دهد. همچنین قهرمانان در انصارالله یمن، رژیم صهیونیستی را در محاصره خوبی قرار داده و شریان‌های این‌ها را در تحت فشار خود قرار داده است لذا اسرائیل در یک محاصره و در یک تله‌ای است که خود برای خود فراهم کرده، گیر کرده است و راهی برای نجات او نیست و به نابودی او ادامه خواهد یافت.
وی افزود: علیرغم مقاومت، شهامت، شجاعت و ایثار و دلاوری نیرو‌های مقاومت و مردم، متاسفانه دولت‌ها به وظایف خود عمل نمی‌کنند. از طرفی آمریکا و کشور‌های غربی در حالی که می‌بینند خون کودکان و زنان و فجیع‌ترین وضع می‌ریزند و قتل عام می‌کنند همچنان اسرائیل را در این کشتار‌ها کمک می‌کنند.
حجت‌الاسلام صدیقی ادامه داد: علاوه بر اینکه آنچه که مایه تاسف است این است که دولت‌های کشور‌های اسلامی بر خلاف خواست ملت‌هایشان با اسرائیل قطع رابطه نکردند و برخی از این دولت‌ها حتی به این رژیم کمک کردند و این‌ها هم خیانت به امت اسلامی و هم خیانت به این مظلومین بی‌پناه می‌کنند و هم خیانت به خودشان می‌کنند.
وی با اشاره به اعلام شعار سال از سوی مقام معظم رهبری گفت: در خصوص شعار سال که ان شاءالله باید به صورت مفصل در این رابطه صحبت شود، حضرت آقا امسال را سال جهش تولید با مشارکت مردم نامگذاری کردند، لذا من از دولت جهادی تقاضا می‌کنم تا کمیته‌هایی را برای گردهمایی از اقشار مختلف، صاحب نظران در جبهه‌های مختلف اقتصادی و بازار و بخش کشاورزی و صنعت بازرگانی بین‌المللی تشکیل دهند و در نتیجه، نحوه ارتباط دولت و ملت و افزایش مشارکت را در آنجا تعریف کنند.
حجت‌الاسلام صدیقی افزود: در عین حال تسهیلات لازم و امکانات لازم را در اختیار مردمی که می‌توانند در شکوفایی اقتصاد کشور و پایین آوردن تورم موثر باشند، قرار دهند.
خطیب نماز جمعه تهران اظهار کرد: آنچه مسلم است مردم عزیز ما در شرایط تورم شدید و گرانی و بی‌ارزش شدن پول ملی هم از نظر روانی می‌بینند که این ملت با این همه شهید و اقتدار و پیشرفت نباید اینگونه در مسئله پول ملی شان گرفتاری داشته باشند.
وی‌ادامه داد: مردم ضعیف ما نباید خون جگر بخورند، گرچه با سیاست‌هایی که امام راحل و مقام معظم رهبری داشته و دارند مردم گرسنگی نمی‌کشند، اما تحمل بار‌های سنگین زندگی، زندگی را تلخ می‌کند لذا ان شاءالله با استمداد از خدا و کمک از مردم به آلام مردم توجه شود.
حجت‌الاسلام صدیقی در خصوص موضوع حجاب گفت: مسئله حجاب مسئله قرآنی، اسلامی و فقهی است و جز وظایف بانوان متدین است. همان طور که قرن‌ها پایبند بوده‌اند و حتی در نظام‌های طاغوتی زنان عفیف ما تسلیم نشدند و در برابر اوامر رضاخانی مقاومت کردند.
وی افزود: امروز جبهه‌دار اول خود بانوان هستند و نیرو‌های دولتی و مردمی از جمله وزارت آموزش و پرورش، وزارت ارشاد، هنرمندان و صدا و سیما باید در یک برنامه هماهنگ وظایف تربیتی را مد نظر قرار دهند، زیرا باید بدانند مسئله حجاب یکی از مبارزه با فساد‌ها است و مبارزه با فساد فقط مبارزه با فساد اقتصادی نیست.
خطیب نماز جمعه تهران تاکید کرد: بی حجابی قبول فرهنگ و استعمار غرب است و ما بعد از انقلاب در چند دهه کشف حجاب نداشتیم و حتی آن‌ها که مومن نیستند قانون مداری کردند و امیدوارم هرچه زودتر در یک حرکت ملی این موضوع حل شود.
انتهای پیام/
منبع: مهر