افتتاح ۵ پروژه عمرانی طی یک ماه آتی در تهران

به گزارش «سردبیر پرس»؛ پروژه بهره‌برداری از «دسترسی جنوبی به حرم حضرت عبدالعظیم(ع) از بزرگراه شهید آوینی» و «رونمایی از ناوگان ماشین‌آلات سنگین» معاونت فنی و عمرانی امروز شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ با حضور مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران، مهدی حق بین معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، شربیانی عضو هیات رئیسه شورای شهر […]

به گزارش «سردبیر پرس»؛ پروژه بهره‌برداری از «دسترسی جنوبی به حرم حضرت عبدالعظیم(ع) از بزرگراه شهید آوینی» و «رونمایی از ناوگان ماشین‌آلات سنگین» معاونت فنی و عمرانی امروز شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ با حضور مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران، مهدی حق بین معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، شربیانی عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران و مهدی صداقتی مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران و برگزار شد.
صداقتی در ابتدای این رویداد اظهار کرد: امروز شاهد اولین افتتاح سال ۱۴۰۳ و در منطقه ۲۰ هستیم. در سال ۱۴۰۱ دوربرگردان شهید آوینی را در دستور کار داشتیم. به فال نیک می‌گیریم که اولین پروژه افتتاحی سال جاری را از این منطقه و از جوار بارگاه ملکوتی سیدالکریم شروع می‌کنیم که انرژی مضاعفی را برای ادامه مسیر به ما خواهد داد. حجم عملیات ما در امسال دو برابر سال ۱۴۰۲ خواهد بود. در سال جاری ۲۶ تقاطع را در نظر داریم که افتتاح کنیم که این نشان از حجم بالای کار ما دارد.
مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران گفت: تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری پنج پروژه عمرانی دیگر را نیز در تهران افتتاح خواهیم کرد در حالی که در مدت مشابه سال گذشته چنین نبود.
وی با بیان اینکه پروژه امروز چند شاخصه مهم دارد که آن را متمایز می‌کند، خاطرنشان کرد: از هندریل‌ها و قرنیز‌های بتنی در این تقاطع استفاده شده است. پوشش این تقاطع جدید و از یک شرکت دانش بنیان است که هم نمای زیبایی به پروژه داده و هم کیفیت کار را بالاتر برد. در اجرای پروژه ۶ هزار تن آسفالت ریخته و ۲۴ تیر بتنی نصب شده است.
صداقتی گفت: امروز در کنار افتتاح پروژه عمرانی شاهد رونمایی ۲۰ دستگاه تریلر کمپرسی برای تقویت ناوگان ماشین‌آلاتی سازمان مهندسی عمران هستیم که سال گذشته خریداری شد و علی‌رغم تغییرات ارزی در ابتدای سال جاری وارد مدار فعالیت شد.
وی در پایان تاکید کرد: حمل مصالح یکی از موضوعاتی است که مشکل‌ساز بود و تقویت این ناوگان این معضل را رفع می‌کند. یک میلیون و ۵۰۰ تن مصالح حجم زیادی است که با این تدبیر توانستیم این ریسک را کنترل کنیم. در سال ۱۴۰۲ تجهیزات دیگری را نیز با همراهی شهرداری و معاونت مالی به ناوگان اضافه کردیم که در کنار دو دستگاه کارخانه آسفالت خریداری شده در سال گذشته به تولید آسفالت کمک می‌کند.
انتهای پیام/منبع: شهر