صهیونیست؛ رژیمی ضد حقوق بشر

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی «سردبیر پرس»؛ روز دوشنبه سیزدهم فروردین ۱۴۰۳، جنگنده‌های اف- ۳۵ وابسته به نیروی هوایی ارتش اسرائیل با ورود به آسمان جولان اشغالی به وسیله ۶ موشک هدایت‌شونده ساختمان کنسولگری ایران در دمشق را هدف قرار دادند در این حمله تروریستی جمعی از فرماندهان ارشد سپاه قدس و مستشاران ایرانی به […]

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی «سردبیر پرس»؛ روز دوشنبه سیزدهم فروردین ۱۴۰۳، جنگنده‌های اف- ۳۵ وابسته به نیروی هوایی ارتش اسرائیل با ورود به آسمان جولان اشغالی به وسیله ۶ موشک هدایت‌شونده ساختمان کنسولگری ایران در دمشق را هدف قرار دادند در این حمله تروریستی جمعی از فرماندهان ارشد سپاه قدس و مستشاران ایرانی به شهادت رسیدند. رژیم صهیونیستی با حملات متعدد و اخیراً با حمله به کنسولگری ایران در سوریه می‌خواهد جنگ را به نفع رژیم صهیونیستی و شخص نتانیاهو توسعه دهد. هدف اسرائیل توسعه جنگ و هدف آمریکا حل و فصل آن به دلیلی نزدیکی به انتخابات ریاست جمهوری است. البته حمله به کنسولگری ایران در سوریه نقض تمام قوانین بین‌المللی به ویژه معاهده ۱۹۶۱ وین بود، بنابراین شورای امنیت باید اقدامات لازم را برای مجازات علیه اسرائیل اتخاذ کند، البته این صورت نمی‌گیرد زیرا شورای امنیت تحت فرمندهی آمریکا و اسرائیل است، برای این است که  در این مدت از سوی کشورهای مختلف شاهد محکومیت جنایات و حملات اسرائیل بوده‌ایم اما تاکنون موضع آمریکا را نشنیده‌ایم. اسرائیل با عملیات طوفان الاقصی انتظار چنین عملیات و مقاومتی را از سوی غزه نداشت و در طوفان الاقصی متحمل ضربه‌ی سختی شد بنابراین برای بیرون آمدن از این منجلاب و فروپاشی درونی دست به هر اقدامی می‌زند. و با توجه به حمله اسرائیل به سفارت ایران در سوریه و همچنین جنایاتی که علیه مردم بی دفاع غزه دارد همچنان حامی مردم غزه و فلسطین است اما تجاوز اسرائیل را به حریم ایران بی پاسخ نمی‌گذارد. گفتنی است مصونیت دیپلماتیک به معنی عیرقابل نقض بودن حرمت و حقوق یک محل یا یک شخص است. حرمت محل به معنای عدم دخول بی‌اجازه در آن و حرمت شخص به معنای عدم نقض آزادی و حقوق اوست. بر این اساس مصونیت محل سفارت از تعرض هیچ وقت مورد تردید نبوده و هیچ قانون داخلی نمی‌تواند خلاف آن مقرر نماید. تمامی صاحب‌نظران و قوانین بین‌المللی بر این مصونیت متفق القول هستند و به همین جهت در تمام عهدنامه‌های دیپلماتیک مقرر شده و عهدنامه حقوق دیپلماتیک و کنسولی وین مصوب ۱۹۶۱ م نیز آن را به طور مطلق و بدون شرط برقرار داشته است. در ماده ۲۲ به مصونیت اماکن دیپلماتیک و در ماده ۲۹ نیز به مصونیت شخص مامور اشاره شده است.چنانچه در مواد فوق مشخص است، حمله به مراکز دیپلماتیک و کنسولی در تمامی کشورهای دنیا و تمامی فوانین به هر شکل از ممنوعیت مطلق برخوردار است. بنابراین علت اصلی این رویکرد رژیم صهیونیستی در نگاه این تحلیل، از یک طرف شکست و ناکامی در تحقق اهداف رژیم بعد از عملیات طوفان در جهت اشغال غزه و حذف کامل نیروی مقاومت حماس بود. از سوی دیگر، رویکرد مطلوب رژیم صهیونیستی که نزدیک به دیدگاه افراط‌گرایان در آمریکا است، گسترش این جنگ به سطح منطقه است.
 

روز قدس امسال یک شور عاشورایی و انقلابی بود
حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم علیزاده در گفتگو با خبرنگار سیاسی «سردبیر پرس» تعرض رژیم غاصب صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق را اقدامی وحشیانه دانست و گفت: همانطور که شواهد نشان می‌دهد بسیاری از کشور‌ها در این زمینه عکس‌العمل نشان دادند و این اقدام آنان را محکوم کردند. 
اظهارداشت: مجامع بین المللی حتماً باید به این موضوع ورود کند؛ افکار عموم جهان نیز خواهان برخورد با این اقدام وحشیانه هستند. 
او تاکید کرد: مسئولان ما قطعاً با هدایت‌ها و تاکیدات مقام معظم رهبری به وظایفشان عمل خواهند کرد و آن‌چیزی که مسلم است این اقدام ددمنشانه نباید بی‌پاسخ بماند.   
نماینده ولی فقیه در سپاه تهران بزرگ یادآور شد: فقط بحث تروریستی کنسولگری ایران در دمشق نیست بلکه دامنه آن ممکن است کشور‌های دیگر را هم بگیرد. 
حجت‌الاسلام والمسلمین علیزاده یادآورشد: اگر سازمان ملل و شورای امنیت نمی‌توانند چنین موضوعاتی را کنترل کنند خودشان زیر سوال خواهند رفت. 
وی ادامه داد: این مجموعه بین‌المللی با این همه هزینه‌های سنگینی که برای ملت‌ها و کشور‌ها دارد خیلی بد است که نمی‌تواند این بحران‌ها را کنترل کند؛ اگر مطالعه کوتاهی داشته باشیم متوجه می‌شویم که اسرائیل کشور نیست، سوال این است حال که اسرائیل کشور نیست چرا با سران آن برخورد نمی‌شود؛ معتقدم در این زمینه باید فکر اساسی شود. 
او یادآور شد: دشمن به خیال خود فکر می‌کند با حذف فیزیکی هر یک از فرماندهان ایران می‌تواند سود کند، اما باید بگویم زهی خیال باطل.       
حجت‌الاسلام والمسلمین علیزاده در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه روز قدس امسال یک شور عاشورایی و انقلابی بود، افزود: راهپیمایی روز قدس نفس‌های آخر رژیم جعلی اسرائیل را خواهد گرفت. 
وی در پایان خاطر نشان کرد: تمام دنیا در انتظار شکست دیگری برای رژیم جعلی صهیونیستی هستند چرا که می دانند پایه و اساس این رژیم براساس تجاوز و غارتگری است و روز به روز تضعیف‌تر می‌شود.
 

اضمحلال رژیم صهیونیستی نزدیک است
سردار حسین اشتری در گفتگو با خبرنگار «سردبیر پرس» ضمن تسلیت شهادت سردار زاهدی وهمراهانشان درحمله تروریستی توسط رژیم صهیونیستی درمحل سفارت ایران دردمشق اظهارداشت: علت اینکه چرا رژیم صهیونیستی از فرماندهان ایرانی خوف دارد جوابش برای همه مشخص است؛ دشمنان، چون چشم دیدن قدرت تمام قد ایران را ندارند به همین دلیل طرح ترور را پیش گرفتند. 
او در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه دفاع از مظلومان و مقابله با گروه‌های تروریستی از اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران است؛ افزود: حادثه تروریستی در دمشق نشانگر ضعف رژیم جعلی صهیونیست است؛ اتحاد مردم و حضور مردم در روز قدس و بیعت مجدد با شهدا، مقام معظم رهبری و امام راحل بیشترین ضربه را به آمریکا و اسرائیل جنایتکار خواهد زد. 
مشاورعالی رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در امور امنیتی – انتظامی اظهارداشت: امروز بیش از هر زمان دیگری شاهد وحدت بیش از بیش مردم هستیم؛ شهادت فرماندهان ما انزجار مردم از اسرائیل و آمریکا را بیشتر می‌کند امیدواریم به برکت خون شهدا و در مظلومیت شهدای عزیز به خصوص شهدای غزه؛ شاهد نابودی رژیم صهیونیستی و کودک کش باشیم تا ظلم نابود شود. 
سردار اشتری اعلام کرد: هر آزاده‌ای از حرک شوم رژیم صهیونیستی ناراحت شد؛ شهید زاهدی تمام عمر با برکت خود را صرف امنیت در کشور کرد و هر زمانی را برای نابودی دشمنان تبدیل به فرصت می‌کرد. 
وی حادثه دلخراش را به مقام معظم رهبری و مردم تسلیت گفت و اعلام کرد: رژیم صهیونیستی مطمئن باشد برای انتقام خود سردار سرلشکر زاهدی و همراهان ایشان از هیچ چیزی کوتاهی نخواهیم کرد. 
سردار اشتری در پاسخ سوالی مبنی بر اینکه برای اینکه دیگر شاهد چنین حادثه دلخراش نباشیم نیازمند چه تدابیری هستیم، یادآور شد: در هر صورت حضور پر شور مردم در روز قدس باعث ناامیدی دشمن و باعث استکام جبهه مقاومت و حزب الله خواهد شد، باید سعی کنیم وحدت خودمان را حفظ کنیم و حول محور مقام معظم رهبری ان‌شاءالله این وحدت را روز به روز ارتقاء ببخشیم و قطعاً موفقیت از آن مظلومان در جهان خواهد بود و اسرائیل حتماً نابود خواهد شد. 
 

 
روز قدس، روز خشم جهانی بر علیه رژیم جعلی صهیونیستی است
مهدی چمران در حاشیه راهپیمایی روز قدس در گفتگو با خبرنگار «سردبیر پرس» گفت: چندین دهه است که شاهد برگزای روز جهانی قدس در کشورمان ایران اسلامی هستیم؛ یک راهپیمایی بزرگ که از ایران شروع شد و به مرور شاهد برگزاری آن در کشور‌های اسلامی بودیم.
چمران افزود: امروز شاهد هستیم در حال حاضر در کشور‌های غیراسلامی هم راهپیمایی روز قدس با حضور پرشور غیرمسلمانان هم به عنوان روز مقابله با یک ظلم جهانی برگزار می‌شود. 
رئیس شورای اسلامی شهر تهران  در ادامه سخنان خود تصریح کرد: روز جهانی قدس روز مقابله با رژیم متجاوز صهیونیستی است که به هیچ قانون بین‌المللی پایبند نیست و مسئله قدس، مسئله چند کشور اسلامی و عربی نیست، مسئله تجاوز جهانی است. 
چمران افزود: روز قدس، روز خشم جهانی بر علیه رژیم جعلی صهیونیستی است، چرا که این رژیم خشم ملت‌ها را برانگیخته است.
 
انتهای پیام/خ