سرود «عید همبستگی» منتشر شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سردبیر پرس» به نقل از روابط  سازمان دانش آموزی وزارت آموزش و پرورش؛ «عید همبستگی» عنوان اثری است که توسط گروه سرود «نور دانش» سازمان دانش آموزی وزارت آموزش و پرورش برای مراسم نماز عید فطر به امامت رهبر انقلاب تولید شد. این اثر که شعر آن توسط علی محلاتی […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سردبیر پرس» به نقل از روابط  سازمان دانش آموزی وزارت آموزش و پرورش؛ «عید همبستگی» عنوان اثری است که توسط گروه سرود «نور دانش» سازمان دانش آموزی وزارت آموزش و پرورش برای مراسم نماز عید فطر به امامت رهبر انقلاب تولید شد.
این اثر که شعر آن توسط علی محلاتی با تکیه بر شعار سال ۱۴۰۳ مبنی بر «جهش تولید با مشارکت مردم» تولید شده، دارای سه بخش بوده و تلفیقی از تلاوت، همخوانی قرآن کریم، تکبیر‌های عید فطر و سرود فارسی است.
تجلیل از مقام شامخ شهدا، پیروزی رزمندگان مقاومت و نابودی اسرائیل غاصب، پیروی از، ولی و جای خالی حاج قاسم سلیمانی در نماز عید از دیگر کلیدواژه‌های مورد استفاده در این اثر است.
همچنین در اواسط این سرود تلمیح جالبی از تکبیر‌های خاطره انگیز سال‌های نه چندان دور با صدای رسای مرحوم محمود مرتضایی فر معروف به وزیر شعار به کار برده شده است.
محمد آشوری آهنگساز، علیرضا جلالی صدابردار و میکس، مجتبی احسان منش سرپرست گروه و هادی نصیری مربی و ناظر ضبط سرود «عید همبستگی» را تشکیل می‌دهند.
همخوانی این اثر توسط دانش‌آموزان برتر شهر تهران که دارای رتبه‌های ممتاز قرآنی در مسابقات آموزش و پرورش بوده‌اند، صورت پذیرفته است.
سرود «عید همبستگی» شب گذشته در ویژه برنامه عیدسعید فطر از شبکه یک سیما رونمایی و صبح امروز ۲۲ فروردین همزمان با فرا رسیدن عید سعید فطر قبل از اقامه نماز توسط رهبر معظم انقلاب در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) اجرا شد.

در متن شعر این سرود آمده است:
روزِ وصلِ خالق و بندگان آمد
اشکِ شوق از دیده مؤمنان آمد
بانگ اهل الکبریا بر زبان آمد
عید فطر آمد عید فطر آمد
تازه شد، عطرِ دعا
زنده شد، یادِ خدا
توبه شد، شاملِ دل‌ها
بر سرِ خوانِ عطا
روزِ تکبیر و دعا
جلوه کرد، حیِّ تعالا
الله اکبر الله اکبر
و لله الحمد
الحمدلله علی ما هدانا
و له الشُکرُ علی ما اَولانا
پیر و جوان هم‌پیمانیم با، ولی 
بر سَرِ پیمان می‌مانیم با، ولی 
مردِ شجاعِ مِیدان‌ایم یا علی، یا علی، یا علی
وحدتِ اُمّت پیغامِ روزِ عید
بهر شکست اسرائیل پُر اُمید
مژده پیروزی داده هر شهید، هر شهید، هر شهید
یادِ سرباز وطن
قاسمِ پاره بدن
در صفِ اولِ دل‌هاست
غزه و ظلم و جفا
کودکِ رفته صدا
صحبتِ اولِ دنیاست

انتهای پیام/