اقامه نماز عید سعید فطر به امامت رهبر انقلاب+عکس و فیلم

به گزارش خبرنگار «سردبیر پرس»؛ نماز عید سعید فطر صبح امروز چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی ساعت ۸ صبح در مصلای امام خمینی(ره) تهران اقامه شد. درهای مصلای امام خمینی(ره) تهران بعد از اذان صبح بازگشایی و برنامه‌ها از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه آغاز شده بود. سیل جمعیت از […]

به گزارش خبرنگار «سردبیر پرس»؛ نماز عید سعید فطر صبح امروز چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی ساعت ۸ صبح در مصلای امام خمینی(ره) تهران اقامه شد.

درهای مصلای امام خمینی(ره) تهران بعد از اذان صبح بازگشایی و برنامه‌ها از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه آغاز شده بود. سیل جمعیت از همان ابتدای ساعات بازگشای درب مصلای تهران، آغاز شد و مردم شهیدپرور تهران که در یک ماه گذشته به مهمانی خدا رفته بودند، امروز بعد از نماز صبح در محل مصلای تهران حضور پیدا کردند تا با امامت رهبرمعظم انقلاب اسلامی، نماز عیدفطر را اقامه کنند. سیل جمعیت و حضور رده‌های سنی مختلف همچون روزه اولی‌ها به این نماز جمعه جذابیت خاصی بخشیده بود.

مردم پایتخت پس از یک ماه روزه‌داری و عبادت خالصانه با شور و شوقی مضاعف از همان اولین ساعات صبح در مصلی حاضر شده بودند تا به امامت، ولی امر مسلمین نماز عید فطر را اقامه کنند که زهرا محمدی یکی از روزه‌اولی‌هاست که خودش را به این مراسم رسانده بود. او در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس می‌گوید: به همراه خانواده ام به مصلای تهران آمده ایم تا نماز عیدفطر را اقامه کنیم. برایم خیلی خاطره انگیز و جالب بود که توانستم در این ماه خدا، روزه بگیریم و اولین تجربه ام بود که به طور کامل صورت می‌گرفت؛ در طی سال‌های گذشته هم روزه می‌گرفتم، اما امسال توفیقی داشتم که کامل روزه بگیرم.  
وی افزود: یکی دیگر از جذابیت‌های ماه مبارک رمضان برایم، حضور در مصلای تهران و اقامه نماز عیدفطر به امامت رهبرمعظم انقلاب اسلامی است، به همین دلیل از ذوق و شوق زیاد، بعد از نماز صبح خودمان را به مصلای تهران رساندیم و، چون می‌دانستیم که ممکن است جمعیت زیادی در مصلای تهران حاضر شوند، به همین دلیل زودتر خودمان را به اینجا رساندیم.
محمدی در پایان گفت: ماه مبارک رمضان، ماه عبادت و تمرین بندگی است و خیلی خوشحالم که خداوند این توفیق را به من داد که بتوانم خودم را به او نزدیکتر کنم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در خطبه اول نماز با تبریک و تهنیت عید سعید فطر به امت اسلامی و آحاد ملت ایران، رمضان را ماه بارش ابر رحمت الهی خواندند و افزودند: ملت ایران امسال به قدر وسع و توان خود، حداکثر استفاده را از ضیافت پرنعمت الهی برد و جشن‌های اول سال نو را با معنویت ماه رمضان متبرک کرد.
رهبر انقلاب با اشاره به حمله رژیم ددمنش به کنسولگری ایران در دمشق تاکید کردند: در عرف جهانی حمله به کنسولگری و سفارت هر کشور، حمله به خاک آن کشور محسوب می‌شود و رژیم سرتا پا خباثت صهیونیستی باید برای این جنایت تنبیه شود و خواهد شد.
ایشان ملت ایران را داغدار شهیدان حمله رژیم صهیونیستی، شهیدان زاهدی و رحیمی وهمراهانشان، خواندند و افزودند: البته این عزیزان سال‌ها با مجاهدت در پی شهادت بودند و خداوند اجر زحمات آن‌ها را داد و کامیاب‌شان کرد.
رهبر انقلاب همچنین با اشاره به داغدار بودن ملت به علت شهادت شهیدان امنیت در سیستان و بلوچستان گفتند: این جوانان عزیز در راه حراست از امنیت ملت و مرز‌های کشور جان فدا کردند که امیدواریم خداوند توفیق سربلندی در همه آزمون‌های بزرگ ملی را به ملت بدهد.
گفتنی است؛ این مراسم به شکل زنده از رسانه KHAMENEI.IR و شبکه‌های سیما پخش شد. 
وعده رهبرمعظم انقلاب اسلامی محقق خواهد شد
حجت الاسلام ابوالقاسم علیزاده مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه تهران بزرگ در حاشیه مراسم اقامه نماز جمعه در مصلای تهران، در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس در خصوص بیانات رهبرمعظم انقلاب اسلامی گفت: رهبرمعظم انقلاب اسلامی در خصوص حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق به صراحت بیان کردند که رژیم جعلی صهیونیستی به خاطر این اشتباه بزرگ، تنبیه خواهند شد و پاسخ قاطعی از ملت شریف ایران اسلامی دریافت خواهند کرد.
وی افزود: رژیم صهیونیستی از زمانی که مشخص شده که ایران اسلامی قرار است که انتقام خون شهدایش را از آن‌ها بگیرد، دچار ترس و اضطراب شدید شدند، چون می‌دانند که حرفی از سوی ایران زده نمی‌شود که عمل نشود و آن‌ها باید بدانند که دوران بزن در رو تمام شده است و باید پاسخ این جنایت بزرگ خودشان را دریافت کنند. در حال حاضر افکار عمومی جهانی بر علیه جنایت‌های رژیم صهیونیستی است و این رژیم را به عنوان رژیم کودک کش،بی‌رحم و غیرقانونی می‌شناسند.
حجت الاسلام علیزاده خاطر نشان کرد: ملت شهید پرور ایران اسلامی در طول یک ماه گذشته به مهمانی خدا رفته و توفیق بندگی داشتند، ماه رمضان و برگزاری نمایشگاه قرآن کریم در مصلای تهران باعث شده بود که تهران حال و هوای دینی بیشتری به خود ببیند؛ این ماه مبارک برای روزه اولی‌ها جذابیت زیادی داشته است.
کاش برگردی تا برگردد بهار..

 
حضور شور انگیز روزه اولی ها در نماز عید سعید فطر

ورود رهبر معظم انقلاب به مصلی امام خمینی(ره)

اقامه نماز عید سعید فطر به امامت رهبر معظم انقلاب

بخش‌هایی از بیانات رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های نماز عید
 

نمایی از حضور مومنانه مردم پایتخت در مصلی 

 

 

 

 
انتهای پیام/