رفع مشکلات اقتصادی نیازمند کمک مردم است 

اسماعیل کوثری در گفتگو با خبرنگار سیاسی «سردبیر پرس» اظهار داشت: گرانی یک شبه به وجود نیامده است که یک شبه هم حل شود؛ رفع این بحران زمانبر است و همه باید برای خروج از این بحران به میدان بیاییم.   وی یادآور شد: رفع تورم صرفاً نباید در حد حرف باشد لذا برای رفع […]

اسماعیل کوثری در گفتگو با خبرنگار سیاسی «سردبیر پرس» اظهار داشت: گرانی یک شبه به وجود نیامده است که یک شبه هم حل شود؛ رفع این بحران زمانبر است و همه باید برای خروج از این بحران به میدان بیاییم.  
وی یادآور شد: رفع تورم صرفاً نباید در حد حرف باشد لذا برای رفع این معضل نیازمند مشارکت همگانی هستیم.  
او اظهارداشت: تصور برخی‌ها این است که دولت به تنهایی قادر به رفع تورم در کشور است در صورتی که این‌طور نیست، در قدم اول دولت با شناسایی گلوگاه تورم برنامه‌ریزی مناسبی می‌تواند برای کاهش تورم داشته باشد.  
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به گرانی بیش از حد مسکن، بالا بودن نرخ بیکاری و مشکلات معیشتی مردم، گفت: همه باید دولت را یاری دهیم تا از این بحران خارج شویم.
وی در ادامه سخنانش با اشاره به شعار امسال که توسط رهبر فرزانه انقلاب اعلام شد، عنوان کرد: ریشه رفع تمام مشکلات اقتصادی در اجرای صحیح شعار است؛ اگر بتوانیم این شعار را به منصه ظهور برسانیم قطعاً بخشی از تورم را حذف کردیم.  
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانش با انتقاد از کسانی که در رأس هستند، ولی نتوانستند به وظایف خود به خوبی عمل کنند، گفت: معتقدم و ایمان راسخ دارم اگر شخصی در دولت مسئولیت می‌گیرد و به وظایف خود به خوبی عمل می‌کند مشکلات روز به روز کمتر خواهد شد.  
او یادآور شد: به طور مثال در دوران دفاع مقدس همه آمدند و همه در حیطه وظایفی که برایشان تعیین شده بود به خوبی عمل کردند و توانستند بر دشمن پیروز شوند؛ اگر این روند را هم در مهار تورم پیش برویم قطعاً پیروز میدان کاهش تورم هستیم.  
کوثری یادآور شد: دولتمردان و دولت فقط باید سیاستگذار باشند و همین‌طور ناظر بر حکم اجرا؛ معتقدم مسئولان دولتی طوری باید عمل کنند تا شاهد معضلی به نام گرانی نباشیم.  
انتهای پیام//ح. ع