شهید صیادشیرازی منافع جمعی را بر منافع فردی اولویت می‌داد

به گزارش «سردبیر پرس»؛ سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی در همایش علمی اندیشه‌های دفاعی نظامی سپهبد شهید علی صیادشیرازی صبح امروز در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: واقعیت این است که ما به گسترش فرهنگ شهادت سخت نیازمند هستیم به دلیل اینکه شهادت برنده‌ترین سلاح ما در برابر ظلم و […]

به گزارش «سردبیر پرس»؛ سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی در همایش علمی اندیشه‌های دفاعی نظامی سپهبد شهید علی صیادشیرازی صبح امروز در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: واقعیت این است که ما به گسترش فرهنگ شهادت سخت نیازمند هستیم به دلیل اینکه شهادت برنده‌ترین سلاح ما در برابر ظلم و ستم است.
وی ادامه داد: الگوسازی و الگوگیری بحث دیگری است که باید به آن توجه کنیم، زیرا شهدا الگو‌های بسیار خوبی و قابل دست رسی برای جامعه ما هستند، من معتقدم شهید صیاد شیرازی دارای مکتب است و مکتب آن بسیار بالاتر از مسائل نظامی و دفاعی است و وقتی به سیره و عملکرد او نگاه می‌کنیم می‌بینیم که جامعه ما و به‌ویژه مسئولان بسیار نیازمند این مکتب و فرهنگ هستند که اگر این فرهنگ و الگوگیری درست انجام می‌شد شاید بسیاری از مشکلات امروز را در کشور نداشتیم.
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: وقتی رفتار، سیره و عملکرد شهید صیاد را مطالعه می‌کنید به خداباوری، دین‌محوری، تقوا، خودسازی، نظام‌مند بودن و با برنامه حرکت کردن و خستگی‌ناپذیری و حرکت علمی، شجاعت و هم‌افزایی و وحدت‌طلبی را در رفتار او می‌یابید.
سرلشکر موسوی گفت: سپهبد صیادشیرازی به دنبال هم‌افزایی و همگرایی بود تا با همکاری بهترین نتیجه را در میدان کسب کند.
وی خدا باوری و حرکت در جهت رضای خداوند متعال را ویژگی بارز رفتار شهید صیادشیرازی اعلام کرد و گفت: او به گره‌گشا بودن نماز اول وقت باور داشت و به شدت به این مهم پایبند بود. شهید صیاد همه برنامه‌های خود را بر اساس نماز و زمان نماز تعیین می‌کرد.
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: اگر صفات مؤمن از نگاه حضرت امام علی(ع) را مدنظر داشته باشید می‌بینید که شهید صیاد الگوی مسلم از یک مؤمن از منظر امام علی(ع) بود.
سرلشکر موسوی، زمان و عمر را مهمترین سرمایه انسان دانست و گفت: شهید صیادشیرازی برای لحظه لحظه عمر خود برنامه داشت و آماده پاسخگوی در پیشگاه خداوند متعال برای این سرمایه عظیم بود.
وی خاطرنشان کرد: همه ما مسئولان باید شهید صیادشیرازی را الگو قرار داده و برای لحظه لحظه دوران مسئولیت خود برنامه داشته باشیم و آماده پاسخگویی در پیشگاه پروردگار و ملت ایران باشیم.
سرلشکر موسوی شهید صیادشیرازی را یکی از با دانش‌ترین افسران ارتش دانست و گفت: زمانی که دوران مسئولیت این شهید بزرگوار را در جنگ مطالعه می‌کنیم استفاده از علم و دانش را در لحظه لحظه مدیریت او مشاهده می‌کنیم. او منافع جمعی را بر منافع فردی اولویت می‌داد.
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: شهید صیادشیرازی برای رضای خداوند فکر و عمل می‌کرد و برای رضای پروردگار همه تلاش خود را به کار می‌گرفت.
وی شجاعت را یکی دیگر از ویژگی‌های شهید صیادشیرازی اعلام کرد و گفت: چیزی به‌عنوان ترس در وجود شهید صیاد وجود نداشت، اما بر حفاظت از نیرو‌ها و درست هزینه کردن سرمایه‌ها تاکید داشت.
 
انتهای پیام/
منبع: مهر