ساماندهی معتادین و کودکان کار منطقه ۲۱

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سردبیر پرس» به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۱؛ احمد بهشتی گفت: ساماندهی آسیب‌های اجتماعی یکی از مطالبات جدی شهروندان است و در اولویت مدیریت شهری قرار گرفته و بر اساس تأکیدات شهردار به طور ضربتی در دستور کار مدیران منطقه قرار گرفته است. وی در ادامه هم‌افزایی و […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سردبیر پرس» به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۱؛ احمد بهشتی گفت: ساماندهی آسیب‌های اجتماعی یکی از مطالبات جدی شهروندان است و در اولویت مدیریت شهری قرار گرفته و بر اساس تأکیدات شهردار به طور ضربتی در دستور کار مدیران منطقه قرار گرفته است.
وی در ادامه هم‌افزایی و همکاری همه ارگان‌ها با مدیریت شهری و حضور نواحی سه گانه بر اساس تقسیم کار، دلیل رسیدن به شرایط مطلوب‌تر اجتماعی شده است؛ اظهار کرد: طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی نه تنها به زیبا‌سازی شهر و سامان بخشیدن به سکونت ساکنان محلات منجر می‌شود بلکه امنیت لازم و زیرساخت‌های مورد نیاز را تأمین و محیطی امن و سالم را برای شهروندان فراهم می‌کند.
بهشتی در ادامه بیان کرد: یکی از مهمترین برنامه‌های معاونت اجتماعی، مدیران اجتماعی نواحی و معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه شناسایی معتادان متجاهر، متکدیان، بی‌خانمانها، کودکان کار و کارتن‌خواب‌ها در سطح منطقه و ساماندهی این افراد در مراکز یاور شهر و بهزیستی بوده است.
وی با تاکید بر اینکه خوشبختانه کودکان کار منطقه ۲۱ گذری هستند، گفت: اکثر این کودکان از اطراف منطقه (اسلامشهر، نسیم شهر و احمدآباد مستوفی و…) می‌آیند و حدود ۵ درصد آن‌ها ساکن منطقه هستند که با مشارکت بهزیستی منطقه این موضوع سازمان‌دهی شد و نسبت به سایر مناطق شهری از نظر معتادین، کارتن خواب ها، متکدیان و کودکان کار در شرایط عالی هستیم.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی در این باره گفت: دور جدید طرح جمع آوری معتادان متجاهر در محلات منطقه با حضور بهزیستی، مشارکت سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران، عوامل انتظامی، معاونت خدمات شهری و محیط زیست و نواحی عملیاتی و در حال اجرا است.
بهشتی با تاکید بر الزام رعایت امنیت و در پی آن رضایت شهروندان، افزود: ارتقاء و تامین امنیت اجتماعی شهروندان در اولویت برنامه‌های مدیریت شهری منطقه است و با توجه به اینکه یکی از دغدغه‌ها و مطالبات شهروندان در حوزه امنیت شهری، جمع آوری معتادان متجاهر است، طرح جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در محل‌های تجمع و تردد آن‌ها آغاز شده است و تا پایان فروردین سال جاری ادامه دارد.
وی در پایان یادآور شد: در این طرح که همواره مورد درخواست و تاکید شهروندان و مدیران است، معتادان متجاهر، افراد بی‌خانمان و آسیب‌دیده اجتماعی از محلات جمع‌آوری می‌شوند و پس از غربالگری به مراکز ترک اعتیاد انتقال داده می‌شوند. منطقه ۲۱ روزانه در دو نوبت صبح ساعت ۱۰ الی ۱۳ و عصر ساعت ۱۷ الی ۲۱ گشت زنی دارد و همچنین در قسمت بانوان در منطقه یک ساختمان یاور شهر موجود است و آقایان پس از هماهنگی با سازمان به مناطق اعلام شده فرستاده می‌شود.
انتهای پیام/