جزئیات اقامه نماز عید فطر به امامت رهبر انقلاب

به گزارش «سردبیر پرس»؛ حجت‌الاسلام علی نوری در نشست خبری ستاد برگزاری نماز عید سعید فطر تهران اظهار داشت: با اعلام روز عید فطر به استقبال نماز عید سعید فطر خواهیم رفت؛ طبق صریح روایات عید فطر روز اجتماع است. وی بیان کرد: ستاد برگزاری نماز عید فطر سال ۱۴۰۳ جلسات متعددی را از ماه‌های […]

به گزارش «سردبیر پرس»؛ حجت‌الاسلام علی نوری در نشست خبری ستاد برگزاری نماز عید سعید فطر تهران اظهار داشت: با اعلام روز عید فطر به استقبال نماز عید سعید فطر خواهیم رفت؛ طبق صریح روایات عید فطر روز اجتماع است.
وی بیان کرد: ستاد برگزاری نماز عید فطر سال ۱۴۰۳ جلسات متعددی را از ماه‌های پیش به‌منظور برگزاری بهتر نماز عید سعید فطر برگزار کرده است.
نوری با بیان اینکه با اعلام روز عید سعید فطر نماز عید فطر به امامت مقام معظم رهبری اقامه خواهد شد، عنوان کرد: شعار نماز عید سعید فطر ۱۴۰۳ «عید بندگی و همبستگی» خواهد بود.
رئیس ستاد برگزاری نماز عید سعید فطر ادامه داد: از اذان صبح روز عید سعید فطر درب‌های مصلی امام خمینی به روی نمازگزاران باز خواهد شد و رأس ساعت ۶ صبح برنامه‌ها رسماً آغاز و رأس ساعت هشت نماز عید سعید فطر به امامت مقام معظم رهبری اقامه می‌شود.
وی افزود: گفتنی است ۱۳ درب در چهار ضلع مصلی امام خمینی در نظر گرفته شده تا نمازگزاران به همراه خانواده از این درب‌ها وارد مصلی شوند؛ که این درب‌ها شامل درب شماره ۲۱ ضلع غربی، درب‌های سه و چهار در ضلع جنوب، درب‌های ۶، هفت، هشت، ۱۲، ۱۳، ۱۴ و ۱۵ در ضلع شرقی، درب‌های ۱۸، ۱۹ و ۲۰ در ضلع شمالی می‌شود.
نوری گفت: با توجه به همکاری معاونت حمل و نقل شهری قرار است همه ایستگاه‌های متروی شهری اطراف مصلی بعد و قبل از نماز انتقال نمازگزاران را بر عهده داشته باشند، همچنین استقرار خودرو‌های شخصی در ضلع شمالی مصلی در نظر گرفته شده است. در برخی میادین و مسیر‌های مشخص شده نیز انتقال از طریق اتوبوسرانی صورت می‌پذیرد. محدودیت‌های ترافیکی از سوی پلیس راهور اعلام خواهد شد و اتوبوس، مترو و وسایل حمل و نقل عمومی برای سرویس‌دهی به مردم رایگان است. وی بیان داشت: در داخل مصلی نیز همچون سال گذشته برای راهنمایی نمازگزاران سکوی راهنما وجود خواهد داشت و نقشه راهنمای نمازگزاران در فضای مجازی منتشر شده است.
رئیس ستاد برگزاری نماز عید سعید فطر تاکید کرد: امسال نماز عید فطر باشکوهی را با حضور چندصد هزاری مردم شاهد خواهیم بود و این حضور نشانه همدلی و همبستگی مردم است. همچنین به حضور کودکان و فرزندان در این اجتماع بندگی، به همراه داشتن سجاده و جانماز، امتناع از آوردن وسایل حجیم، اجتناب از پارک خودرو‌های شخصی در اطراف مصلی، دقت به نقاط اتصال صفوف نماز، حفظ آرامش و اجتناب از عجله هنگام خروج از مصلی و… تاکید می‌شود.
نوری در پایان گفت: استقرار موکب‌های فرهنگی به‌منظور ارائه خدمات فرهنگی و با حضور جهادی جهادگران در اطراف مصلی در نظر گرفته شده است.
 
انتهای پیام/
منبع: مهر