حمایت از تولید محتوای دینی در فضای مجازی

به گزارش «سردبیر پرس»؛ یاسر احمدوند درباره برنامه‌های وزارت ارشاد در زمینه ترویج فعالیت‌ها و فرهنگ قرآنی به‌ویژه در فضای مجازی طی سال جدید گفت: همه فعالیت‌ها در وزارت ارشاد باید منطبق با راهبرد‌های قرآنی باشد و فعالیت‌های قرآنی بر همه محتوا‌ها اشراف داشته باشد. این موضوع به بخش‌های مختلف وزارتخانه از جمله ترویج مفاهیم […]

به گزارش «سردبیر پرس»؛ یاسر احمدوند درباره برنامه‌های وزارت ارشاد در زمینه ترویج فعالیت‌ها و فرهنگ قرآنی به‌ویژه در فضای مجازی طی سال جدید گفت: همه فعالیت‌ها در وزارت ارشاد باید منطبق با راهبرد‌های قرآنی باشد و فعالیت‌های قرآنی بر همه محتوا‌ها اشراف داشته باشد. این موضوع به بخش‌های مختلف وزارتخانه از جمله ترویج مفاهیم قرآنی در مسائل هنری، حوزه‌های نمایشی، موسیقی، تئاتر و… مربوط می‌شود و در صورت تولید آثار مرتبط با موضوعات قرآنی مورد حمایت قرار خواهند گرفت.
وی افزود: در حوزه نشر کتاب هم همینطور است و یکی از موضوعات مورد توجه در اختصاص حمایت و پشتیبانی‌ها توجه به مفاهیم و علوم قرآنی است و امیدوارم در سال جاری هم این روند حمایتی افزایش یابد و آثار خوبی را در حوزه نشر در زمینه معارف قرآنی شاهد باشیم.
احمدوند همچنین درباره ترویج سبک زندگی مؤمنانه تصریح کرد: برنامه ویژه‌ای در این زمینه به تولید محتوا در فضای مجازی اختصاص داده شده است و حمایت‌های خوبی خواهد شد و در وزارتخانه ستادی برای تولید محتوا شکل گرفته است. از هفته جاری جلسات بررسی این موضوع با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد و امیدوارم تولید محتوای مناسبی را در فضای مجازی شاهد باشیم.
معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: جزئیات این موضوع به‌زودی اعلام خواهد شد، البته این برنامه، مردمی و با مشارکت مؤسسات و فعالان فضای مجازی اجرا می‌شود و در صورت تولید محتوای مناسب، حمایت ویژه‌ای از آن‌ها خواهد شد.
انتهای پیام/
منبع: ایکنا