در سال جدید سوخت‌گیری فقط با کارت شخصی ممکن است

به گزارش «سردبیر پرس»؛ جواد اوجی وزیر نفت در حاشیه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به مصرف بنزین در نوروز ۱۴۰۳ تصریح کرد: مصارف بنزین در ایام نوروز به نسبت سال گذشته حدود ۷ میلیون لیتر رشد داشته است و با تلاش وزارت نفت و شرکت پالایش نفت و تمامی جایگاهداران در این […]

به گزارش «سردبیر پرس»؛ جواد اوجی وزیر نفت در حاشیه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به مصرف بنزین در نوروز ۱۴۰۳ تصریح کرد: مصارف بنزین در ایام نوروز به نسبت سال گذشته حدود ۷ میلیون لیتر رشد داشته است و با تلاش وزارت نفت و شرکت پالایش نفت و تمامی جایگاهداران در این ایام نگذاشتیم مردم دچار مشکل شوند و بنزین در تمامی جایگاه‌ها و مبادی مصرف تامین شد.
وی در ادامه با اشاره به تکلیف قانون‌گذار در بودجه ۱۴۰۳ به وزارت نفت بیان کرد: در قانون و بودجه ۱۴۰۳ قانون‌گذار وزارت نفت را مکلف کرده که در سال جدید ۹۵ درصد عملیات سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی انجام گیرد.
اوجی بیان کرد: با توجه به اینکه ممکن بود مردم در تعطیلات نوروز آمادگی لازم را نداشته باشند و کارت سوخت همراهشان نباشد، دستور دادیم در این دو هفته کارت سوخت جایگاه در اختیار مردم قرار گیرد. ولی در هفته‌های آتی در راستای مدیریت مصرف بنزین و حسب تکلیفی که قانون‌گذار به ما محول کرده است باید با کارت سوخت گیری انجام شود. خواهش می‌کنم که مردم جهت عملیات سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی سوخت‌گیری کنند زیرا این در مدیریت مصرف سوخت موثر است.
وزیر نفت گفت:، اما با توجه به وظیفه ما در مدیریت مصرف سوخت از طریق استفاده از کارت‌های سوخت شخصی، در هفته‌های آتی ان‌شاءالله عملیات سوخت‌گیری از طریق کارت سوخت شخصی انجام خواهد شد.
اوجی یکی از راه‌های کنترل مصرف بنزین را استفاده از کارت سوخت خودرو‌ها دانست و تاکید کرد: ان‌شاءالله با آمادگی لازم از یک هفته تا ۱۰ روز آینده، فرآیند سوخت‌گیری تنها از طریق کارت‌های سوخت شخصی انجام خواهد شد.
وی تاکید کرد: این مسئله ربطی به افزایش قیمت بنزین ندارد و ما در حال استفاده از روش‌های غیرقیمتی برای مدیریت مصرف بنزین هستیم.
 
انتهای پیام/
منبع: مهر