روز قدس امسال متفاوت از هر سال

حجت‌الاسلام ابوالقاسم علیزاده در یادداشت ارسالی به «سردبیر پرس» درباره روز قدس نوشت: ائمه محترم جمعه و جماعات، بزرگان هیئت‌های مذهبی، آحاد مردم شریف ایران، خواص و عوام از پیر و جوان، روز قدس امسال؛ فریادی به گستره همه عالم، شور جهانی ابراز نفرت و انزجار، قیام همه‌ی انسان‌های آزادی‎خواه، زلزله‌ای تمام کننده و شکننده… […]

حجت‌الاسلام ابوالقاسم علیزاده در یادداشت ارسالی به «سردبیر پرس» درباره روز قدس نوشت: ائمه محترم جمعه و جماعات، بزرگان هیئت‌های مذهبی، آحاد مردم شریف ایران، خواص و عوام از پیر و جوان، روز قدس امسال؛ فریادی به گستره همه عالم، شور جهانی ابراز نفرت و انزجار، قیام همه‌ی انسان‌های آزادی‎خواه، زلزله‌ای تمام کننده و شکننده… علیه رژم غاصب و وحشی صهیونیستی و حامیان عبری و عربی و غربی آن؛ به‌ویژه آمریکای جنایتکار را؛ طلب می‌کند و انتظار می‌کشد.
به راستی آیا وجدان بشر امروز، کی می‎خواهد بیدار شود؟ آیا می‎فهمیم ۹ هزار مادر را کشتن در طی ۶ ماه یعنی چه؟ آیا ۱۳ هزار کودک زیر بمب و موشک فسفری و سنگرشکن تکه تکه شده را باور داریم؟ در طی ۶ ماه ۳۳ هزار مردم مظلوم را قتل عام کردن اگر نسل‌کشی نیست، پس چیست؟ 
آیا روزه‌داری با یک عدد خرما که آنهم آیا سهم سحر باشد یا افطار، می‌دانید یعنی چه؟ و آیا تاکنون گرسنگی و تشنگی آنهم برای روز‌های متمادی و البته بدون امید به فردا‌ها را هرگز تجربه کرده‎اید؟ اکنون نه فریاد ملت‌های مسلمان که بسیاری از مجامع به اصطلاح حقوق بشری وابسته به خودشان تا پاپ نیز در آمده است؛ اما گوشی که بدهکار به این حرف‌ها نیست، گوش آمریکا و اسرائیل است. آیا زمان آن نرسیده است که تجدید نظری در کم و کیف سازمان‌های گوناگون بین‌المللی بشود. اُف براین حقوق بشر نابشر، اُف بر این همه ظلم و ستم، اُف براین همه ناجوانمردی و سکوت.
آری، غزه امروز در محکمه‌ی وجدان تاریخ همه‌ی انسان‌های روی زمین را به قضاوت فرا می‌خواند. چرا که از بی‌خاصیتی مجامع بین‌المللی و خیانت کشور‌های عربی و زورگویان خون‌آشام دنیا خسته و ناامید گردیده است؛ و تنها و تنها امیدش به روز قدس پیش‌روی ماست. نگاهش به فریاد تمام کننده همه‌ی وجدان‌های بیدار دنیاست؛ لذا دو نکته‌ی مشخص، به عنوان تکلیفی وجدانی و شرعی و انسانی و انقلابی؛ انتظار می‌رود:
۱- جلسات ظهر روز پنجشنبه ۱۶ فروردین و نیز جزء‌خوانی قبل از افطار مساجد کل کشور را (قبل از روز قدس) به مجلس ختم و یادبود شهدای مظلوم غزه اختصاص داده و به‌واقع پویشی گسترده در تمام مساجد و محله‌های هر شهر و دیار به‌ویژه تهران بزرگ، به احترام شهدای مظلوم، اما تاریخ‎ساز غزه؛ به پا نموده و برای پیروزی قاطع این ملت مظلوم، اما مقتدر دعا کنیم. 
۲- تشویق و ترغیب همگان برای برپایی راهپیمایی روز قدس امسال، متفاوت از هر سال؛ با مشارکت همه‌ی آحاد و اقشار مختلف مردم نوع دوست و مسلمان. 
باید که عاشورایی دیگر ساخت و به حمایت از کربلای غزه لحظه‌ای آرام و قرار نداشت، به امید اینکه آخرین نفس‌های دشمنان بشریت، صهیونیسم بین‌الملل و آمریکای جنایتکار و خون آشام؛ در همین روز قدس پیش‌روی، برای همیشه قطع و نه تنها ملت مظلوم، ولی مقتدر و صبور فلسطین و غزه، بلکه تمام دنیای اسلام و بشریت از این غده‌ی سرطانی رهایی یابد.
 
انتهای پیام/خ