حمله به کنسولگری ایران نقض مبانی حقوق بین‌الملل است

به گزارش «سردبیر پرس»؛ سفارت روسیه در تهران با صدور بیانیه‌ای حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق را محکوم کرد. در متن بیانیه سفارت روسیه در تهران آمده است: عمیقاً از حمله اسرائیل به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق که موجب بروز تلفات جانی و تخریب ساختمان آن گردید، شوکه و […]

به گزارش «سردبیر پرس»؛ سفارت روسیه در تهران با صدور بیانیه‌ای حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق را محکوم کرد.
در متن بیانیه سفارت روسیه در تهران آمده است: عمیقاً از حمله اسرائیل به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق که موجب بروز تلفات جانی و تخریب ساختمان آن گردید، شوکه و خشمگین هستیم.
در این بیانیه آمده است: این اقدام نه تنها نقض فاحش تمامی مبانی حقوق بین‌المللی از جمله کنوانسیون‌های وین است که مصونیت اماکن دیپلماتیک و کنسولی را تضمین می‌نماید، بلکه می‌تواند باعث تشدید تنش‌ها در خاورمیانه که آبستن پیامد‌های غیرقابل پیش‌بینی است، شود.
در این بیانیه نوشته شده است: مراتب تسلیت عمیق خود را به خانواده‌ها و نزدیکان کشته شدگان ابراز نموده و همچنین برای آسیب دیدگان آرزوی شفای عاجل داریم.
 
انتهای پیام/