بررسی «مفاتیح‌الجنان» در نشست صد کتاب ماندگار قرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سردبیر پرس» به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران؛ کتاب «مفاتیح‌الجنان» با گردآوری شیخ عباس قمی به‌عنوان دهمین کتاب از سلسله نشست‌های «صد کتاب ماندگار قرن» یکشنبه ۱۹ فروردین‌ماه ساعت ۱۰ در اندیشگاه فرهنگی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران معرفی و بررسی می‌شود. «مفاتیح‌الجنان» مجموعه‌ای […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سردبیر پرس» به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران؛ کتاب «مفاتیح‌الجنان» با گردآوری شیخ عباس قمی به‌عنوان دهمین کتاب از سلسله نشست‌های «صد کتاب ماندگار قرن» یکشنبه ۱۹ فروردین‌ماه ساعت ۱۰ در اندیشگاه فرهنگی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران معرفی و بررسی می‌شود.
«مفاتیح‌الجنان» مجموعه‌ای از دعاها، مناجات، زیارات، اعمال مخصوص ایام سال و ماه و روزها، منسوب به پیامبر اسلام و ائمه طاهرین(ع) است که توسط شیخ عباس قمی در سال ۱۳۰۴، جمع‌آوری و تدوین شده است. این مجموعه، با دقت و احاطه‌ای که مؤلف آن بر آثار اهل بیت و کتب دعا و زیارات داشته، از معتبرترین کتب و ادعیه مانند اقبال سیدبن طاووس و زاد المعاد علامه مجلسی، گردآوری شده است.

تاکنون کتاب‌های «تاریخ پیامبر اسلام» اثر محمدابراهیم آیتی، «نثر طوبی؛ دایره‌المعارف لغات قرآن کریم» اثر علامه ابوالحسن شعرانی، «بیست مقاله قزوینی» از مجموعه پژوهش‌های علامه محمد قزوینی، «زندگانی فاطمه زهرا سلام(س)» نوشته سیدجعفر شهیدی، «مسئله حجاب» استاد شهیدمرتضی مطهری، «واژه و معنای آن از فارسی میانه تا فارسی» نوشته کتایون مزداپور، «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» سلسله جلسات استاد سیدعلی خامنه‌ای مشهد مقدس رمضان المبارک ۱۳۵۳، «حواصل و بوتیمار» نوشته امیرحسن یزدگردی، «خواب آشفته نفت» نوشته محمدعلی موحد در سلسله نشست‌های «صد کتاب ماندگار قرن» معرفی و بررسی شده است.
 
انتهای پیام/