اعزام هیاتی از مجلس به دمشق

به گزارش «سردبیر پرس»؛ ابراهیم عزیزی با اشاره به حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه، اظهار کرد: شاهد بودیم که رژیم صهیونیستی در یک اقدام بی‌شرمانه، کنسولگری ایران را در دمشق مورد حمله قرار داد و تعدادی از مستشاران کشورمان را به شهادت رساند. وی بیان کرد: رژیم صهیونیستی با این اقدام جنایتکارانه، […]

به گزارش «سردبیر پرس»؛ ابراهیم عزیزی با اشاره به حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه، اظهار کرد: شاهد بودیم که رژیم صهیونیستی در یک اقدام بی‌شرمانه، کنسولگری ایران را در دمشق مورد حمله قرار داد و تعدادی از مستشاران کشورمان را به شهادت رساند.
وی بیان کرد: رژیم صهیونیستی با این اقدام جنایتکارانه، بار دیگر خوی تجاوزگرانه خود را نشان داد و به همه جهانیان اثبات کرد که به هیچ قانونی پایبند نیست. البته سال‌ها است که جمهوری اسلامی ایران ماهیت واقعی این رژیم جعلی را به دنیا معرفی و تاکید کرده است که این رژیم به هیچ اصول و قوانین بین‌المللی پایبند نیست.
عزیزی ادامه داد: اساساً و از آنجایی که رژیم صهیونیستی جعلی و فاقد مشروعیت است و از مبانی یک نظام سیاسی برخوردار نیست، لذا نمی‌تواند روابط دیپلماتیک را مورد احترام قرار دهد.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آنچه مسلم است این است که رژیم صهیونیستی پاسخی قاطع و پشیمان‌کننده دریافت خواهد کرد. از سوی دیگر رژیم صهیونیستی باید بداند که این اقدامات جنون‌آمیز هیچ تأثیری در کاهش سرعت سقوط و زوال این رژیم نخواهد داشت، بلکه با این کار‌ها سرعت نیستی و نابودی خود را بیشتر می‌کنند.
عزیزی با بیان اینکه مجموعه دستگاه‌ها و متولیان امر باید در پاسخ به این جنایت، اقداماتی را در شأن ملت ایران هم در حوزه میدان و هم در عرصه دیپلماتیک دنبال کنند، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران این حق را برای خود محفوظ می‌داند که پاسخ قاطع و پشیمان‌کننده‌ای به رژیم صهیونیستی دهد.
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی نیز بنا دارد که بعد از هماهنگی‌های لازم، هیاتی را به دمشق اعزام کند تا همه ابعاد این اتفاق مورد بررسی قرار گرفته و گزارشی در این زمینه تهیه شود.
 
انتهای پیام/
منبع: مهر