مترو به پرند رسید

به گزارش «سردبیر پرس»، حضور رئیس جمهور و اعضای هیات دولت در شهرستان‌ها و برررسی مشکلات و مسائل با حضور میدانی و صدور دستور‌های راهگشا از ویژگی‌های دیگر دولت مردمی آیت الله رئیسی است که در این راستا بسیاری از مشکلات حل شده و طرح‌ها پس از سال‌ها انتظار به مرحله بهره برداری می‌رسد. پیگیری‌ها […]

به گزارش «سردبیر پرس»، حضور رئیس جمهور و اعضای هیات دولت در شهرستان‌ها و برررسی مشکلات و مسائل با حضور میدانی و صدور دستور‌های راهگشا از ویژگی‌های دیگر دولت مردمی آیت الله رئیسی است که در این راستا بسیاری از مشکلات حل شده و طرح‌ها پس از سال‌ها انتظار به مرحله بهره برداری می‌رسد.
پیگیری‌ها و توجه ویژه به مناطق کمتر توسعه یافته و محروم و همچنین پیگیری مجدانه و کارشناسانه طرح‌ها در همه حوزه‌ها از سوی دولت مردمی سیزدهم باعث رشد اقتصادی و گره گشایی از مشکلات مردم شده است.
آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رییس جمهور روز پنجشنبه ۹ آذر با حضور در شهرستان رباط کریم خط مترو شهر پرند را افتتاح کرد و به انتظار چندین ساله مردم این خطه از میهن اسلامی پایان داد.
رئیس جمهور دراین روز علاوه بر افتتاح خط مترو پرند، بیش از چهار هزار واحد مسکونی که تکمیل شده نیز در اختیار مردم شهرستان رباط کریم و شهر پرند قرار می‌گیرد.
شهر تازه تاسیس پرند در ۳۵ کیلومتری غرب پایتخت و در حاشیه آزاد راه تهران – ساوه واقع شده، ۴۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و روزانه حدود ۴۰ هزار نفر بین این شهر و تهران در تردد هستند.
خط متروی پرند از ایستگاه شاهد در خط یک مترو منشعب شده و با طی مسیر ۵۰ کیلومتری با پنج ایستگاه به شهر پرند می‌رسد؛ ۳۰ کیلومتر اول خط متروی پرند با ایستگاه‌های شهر آفتاب و فرودگاه امام خمینی (ره) به بهره‌برداری رسیده بود، اما ۲۰ کیلومتر اصلی خط متروی پرند به گفته مدیران شرکت مترو تهران معطل منابع مالی بود.
مطالعات متروی پرند، سال ۸۴ و عملیات اجرایی آن، ۱۲ سال قبل آغاز شد و بیش از یک دهه است که مردم پرند چشم‌انتظار بهره‌برداری از متروی پرند هستند.
رئیس جمهور کشورمان ۲۸ آبان سال گذشته همزمان با سالروز ولادت حضرت زینب(س) عقیله بنی هاشمی با حضور در شهرستان شهید پرور شهریار پس از گذشت سه دهه بزرگترین مرکز درمانی در غرب استان تهران را افتتاح کرد تا مرهمی بر درد بیماران این منطقه باشد.
شهرستان شهریار در غرب استان تهران، با جمعیت نزدیک به یک میلیون نفر، بر اساس شاخص‌های ارزیابی در اسناد توسعه استان از وضعیت محدودیت شدید در سرانه تخت بیمارستانی رنج می‌برد.
این موضوع دست مایه این بود که آیت الله رئیسی، رئیس جمهور در سفر به غرب استان تهران که در اواخر فروردین سال ۱۴۰۱ رخ داد، سری به پروژه نیمه تمام بیمارستان امام خمینی (ره) بزند و در جریان علت تاخیر در اجرا و بهره برداری از آن قرار گیرد.
این بازدید موجب شد تا یکی از مصوبات سفر رئیس جمهور به غرب استان تهران، تسریع در عملیات عمرانی بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان شهریار و لزوم تکمیل آن تا پایان سال ۱۴۰۱ باشد.
آیت‌الله سید ابراهیم رییسی روز سوم اردیبهشت سال گذشته در ادامه برنامه‌های سفر به شهرستان‌های غرب استان تهران ضمن بازدید از بیمارستان نیمه تمام امام خمینی شهریار، در گفتگو با پیمانکار و مسئولین وزارت بهداشت و درمان، از مشکلات و موانع تکمیل و معطلی ۳۰ ساله مطلع شد.
انتهای پیام/
منبع: ایرنا