دومین جشنواره مناجات‌خوانی «ماهور» برگزار می‌شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سردبیر پرس» به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران؛ دومین جشنواره «ماهور» با هدف آشنایی و تقویت‌بخش مناجات‌خوانی در موسیقی مذهبی و آئینی در روز‌های ۱۸ تا ۲۰ فروردین و با حضور اساتید و پیشکسوتان و همچنین علاقه‌مندان به این هنر مذهبی برگزار می‌شود. روز‌های شنبه و […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سردبیر پرس» به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران؛ دومین جشنواره «ماهور» با هدف آشنایی و تقویت‌بخش مناجات‌خوانی در موسیقی مذهبی و آئینی در روز‌های ۱۸ تا ۲۰ فروردین و با حضور اساتید و پیشکسوتان و همچنین علاقه‌مندان به این هنر مذهبی برگزار می‌شود.
روز‌های شنبه و یکشنبه ۱۸ و ۱۹ فروردین، از ساعت ۱۹: ۳۰ تا ۲۰: ۳۰ در سالن مهر حوزه هنری با هماهنگی مرکز موسیقی حوزه هنری پدرام جوادزاده، امین فروغی و متین رضوان‌پور به بررسی آثار مناجات‌خوانی و اشعار آئینی می‌پردازند. محسن ایروانفر، سجاد شوشتری و پوریا عابدینی نیز به اجرای قطعاتی از سحری‌خوانی می‌پردازند.
خوانش اشعار شعرای مطرح توسط شاعران آئینی، گفتگو‌های تخصصی در حوزه موسیقی آئینی و مناجات‌خوانی، اجرای قطعات متناسب با ایام ماه مبارک رمضان و مناجات و سحری‌خوانی توسط گروه‌های موسیقی از جمله برنامه‌های دیگر این جشنواره است.
آئین اختتامیه جشنواره، روز دوشنبه ۲۰ فروردین از ساعت ۱۶ در تالار رودکی برگزار می‌شود.
انتهای پیام/