آمادگی بوستان‌های منطقه ۱۲ تهران در روز طبیعت

به گزارش «سردبیر پرس» و بنابر اعلام سایت شهر، وحیدرضا انارکی محمدی شهردار منطقه ۱۲ تهران، با اشاره به تقارن روز طبیعت با بهار قرآن و شهادت حضرت امیرالمومنین علی علیه‌السلام؛ گفت: علاوه بر اقدامات متداول هرساله، برنامه‌های معنوی با محتوای سرگرمی و آموزشی و برگزاری نماز جماعت در بوستان شهر توسط معاونت اجتماعی و […]

به گزارش «سردبیر پرس» و بنابر اعلام سایت شهر، وحیدرضا انارکی محمدی شهردار منطقه ۱۲ تهران، با اشاره به تقارن روز طبیعت با بهار قرآن و شهادت حضرت امیرالمومنین علی علیه‌السلام؛ گفت: علاوه بر اقدامات متداول هرساله، برنامه‌های معنوی با محتوای سرگرمی و آموزشی و برگزاری نماز جماعت در بوستان شهر توسط معاونت اجتماعی و فرهنگی برای شهروندان تدارک دیده شده است.
وی افزود: به منظور تامین رفاه و امنیت شهروندان، هماهنگی‌های لازم با پلیس راهور، نیروی انتظامی، هلال احمر، اورژانس و آتش نشانی انجام شده است. مسئولیت کنترل تردد خودرو‌ها و یکطرفه نمودن مسیرها، کنترل امنیت و حفاظت از اموال، کنترل آتش سوزی‌های احتمالی و رفع حوادث احتمالی و درمان آسیب دیدگان به عهده شهرداری و راهنمایی و رانندگی، یگان حفاظت، سازمان آتش نشانی، اورژانس و هلال احمر است.
انارکی محمدی خاطرنشان کرد: در این روز در بوستان‌های شهر و زندگی کیسه زباله جمع‌آوری و تفکیک زباله به همراه بروشور‌های آموزشی نیز توسط پرسنل اداره بازیافت شهرداری منطقه ۱۲ توزیع خواهد شد که شهروندان می‌توانند با جمع‌آوری زباله در حفظ محیط زیست این بوستان‌ها مشارکت کنند.
وی گفت: به منظور ارایه خدمات به شهروندان و تامین رفاه ایشان، رنگ آمیزی المان‌های پارک‌ها، شستشوی سرویس‌های بهداشتی، اور هال آب نماها، لایروبی و آب اندازی مجدد دریاچه‌های مصنوعی بوستان شهر و زندگی، استقرار دو سرویس بهداشتی پرتابل در بوستان شهر و استقرار تانکر آب شرب از جمله تمهیدات اجرایی معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه در بوستان‌ها برای روز طبیعت است.
شهردار منطقه ۱۲ همچنین از آمادگی اماکن تفریحی و تفرجی مانند آکواریوم، شهربازی، زمین بازی کودکان و قایقرانی در دریاچه‌های مصنوعی بوستان‌های شهر و زندگی نیز خبر داد.
انارکی محمدی با اشاره به حضور تعداد زیاد گردشگر در بوستان‌های منطقه و اهمیت ایجاد محیطی پاکیزه برای میزبانی از آن‌ها از تخلیه همه مخازن زباله پارک در روز ۱۲ فروردین توسط نواحی شش گانه خبر داد و افزود: در روز طبیعت دستگاه‌های جمع آوری پسماند خشک در داخل بوستان‌ها استقرار می‌یابد.
انتهای پیام/