نمایشگاه قرآن یک رویداد فرهنگی عمیق است 

سمیه رفیعی در گفتگو با خبرنگار گروه فرهنگ پایگاه خبری – تحلیلی سردبیر پرس افزود: با توجه به تهاجم فرهنگی دشمن نمایشگاه قرآن بهترین ابزار برای خنثی کردن برنامه‌های دشمنان است.  وی یادآور شد: نمایشگاه قرآن به خودی خود یک رویداد فرهنگی عمیق و از جنبه اثرگذاری، یک کار عظیم و کم‌نظیر است و زمانی […]

سمیه رفیعی در گفتگو با خبرنگار گروه فرهنگ پایگاه خبری – تحلیلی سردبیر پرس افزود: با توجه به تهاجم فرهنگی دشمن نمایشگاه قرآن بهترین ابزار برای خنثی کردن برنامه‌های دشمنان است. 
وی یادآور شد: نمایشگاه قرآن به خودی خود یک رویداد فرهنگی عمیق و از جنبه اثرگذاری، یک کار عظیم و کم‌نظیر است و زمانی که نمایشگاه در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود، قطعا اثرات معنوی بیشتری دارد. 
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر بخواهیم درباره اهمیت نمایشگاه‌های قرآنی صحبت کنیم، باید بپرسیم که برگزار نشدن این نمایشگاه‌ها چه تبعاتی دربر دارد؟ دنیای امروز، دنیای رسانه و فضای مجازی است معتقدم اگر مردم به ویژه نسل جوان با مفاهیم قرآنی آشنا نباشند، برای آنان تهدید به حساب می‌آید. 
رفیعی ادامه داد: نمایشگاه قرآن یک پدیده بی نظیر در جهان اسلام است و در کشور هم مورد توجه مردم است و اگر دال مرکزی انس باشد نمایشگاه در همین زمینه رو به حرکت است. 
وی ادامه داد: نمایشگاه قرآن فضای را ایجاد می‌کند که افراد با زحمت کمتر مفاهیم بیشتری را به است بیاورند و به اطلاعات مفید و دسته‌بندی شده در حوزه‌های مختلف دست پیدا کند و قطعا در سلامت فرد و جامعه تاثیر مثبتی دارد. 
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سئوال که برگزاری نمایشگاه‌های قرآنی چقدر در نشر و گسترش فرهنگ اسلامی و قرآنی تأثیرگذار خواهد بود، گفت: به اندازه‌ای که از نمایشگاه استقبال به عمل می‌آید، به همان اندازه هم موثر خواهد بود و حضور جوانان و نوجوانان در این نمایشگاه معنوی و قرآنی باعث می‌شود که شناخت آنان نسبت به مبانی و آموزه‌های قرآنی بیشتر شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: هر چه در زمینه برپایی نمایشگاه قرآن فعال باشیم به همان اندازه در کار‌ها موفق خواهیم بود. 
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برگزاری نمایشگاه قرآن را نباید در طول سال به یک بار بسنده کنیم، گفت: برگزاری چندین دوره نمایشگاه قرآن در طول سال ضروری است. 
انتهای پیام//ح. ع