برگزاری نمایشگاه قرآن فقط مختص ماه رمضان نباشد 

محمدصالح جوکار در گفتگو با خبرنگار گروه فرهنگ پایگاه خبری – تحلیلی سردبیر پرس اظهارداشت: می‌طلبد که مومنان به سمت عبادت خداوند متعال بیایند؛ معتقدم قرآن یک بعد معنوی عظیمی در ماه مبارک رمضان ایجاد می‌کند؛ دایر کردن همزمان نمایشگاه قرآن و در کنار آن اجرای برنامه‌های قرآنی تاثیر بسزایی در جامعه و ترویج فرهنگ […]

محمدصالح جوکار در گفتگو با خبرنگار گروه فرهنگ پایگاه خبری – تحلیلی سردبیر پرس اظهارداشت: می‌طلبد که مومنان به سمت عبادت خداوند متعال بیایند؛ معتقدم قرآن یک بعد معنوی عظیمی در ماه مبارک رمضان ایجاد می‌کند؛ دایر کردن همزمان نمایشگاه قرآن و در کنار آن اجرای برنامه‌های قرآنی تاثیر بسزایی در جامعه و ترویج فرهنگ قرآنی دارد. 
وی یادآور شد: جامعه امروز ما به شدت نیازمند فضای معنوی و ارزشی و بازگشت ما به قرآن است؛ به نظرم حضور مردم در نمایشگاه قرآن و استفاده آنان از این فضای معنوی پر نشاط تاثیرگذار است. 
نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی برپایی نمایشگاه قرآنی در ماه مبارک رمضان را مثبت ارزیابی کرد و افزود: نمایشگاه قرآن سبب می‌شود تا بازدیدکنندگان با تفسیر و معانی قرآنی آشنا شوند اما نباید از حق گذشت که برگزاری نمایشگاه قرآن فقط مختص ماه رمضان نباشد.
او یادآور شد: قرآن سبب می‌شود تا ما با سبک بهتر زندگی و الگوی مناسب آشنا شویم، بنابراین معتقدم برپایی نمایشگاه‌های قرآنی را نباید صرف به یک روز یا ماه بسنده کنیم بلکه باید در طول سال اجرای آن را بیشتر کنیم. 
جوکار دایر کردن نمایشگاه قرانی و در کنار آن اجرای برنامه‌های قرآنی تاثیر بسزایی در ترویج معنویت و فرهنگ قرآنی دارد، افزود: در ماه مبارک رمضان شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی هستیم؛ نیک می‌دانیم فضای قرآنی تاثیرات فراوانی در رشد زندگی و کاهش آسیب‌ها دارد. 
وی اظهارداشت: ماه مبارک رمضان محملی برای بندگی پروردگار و زمینه‌ساز خویشتن‌داری و کنترل طغیان نفس محسوب می‌شود، فرصت مغتنمی برای ترویج آموزه‌های این کتاب انسان‌ساز است. 
نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آشنایی با آیات قرآن کریم موجب شکوفایی فضایل اخلاقی و انسان را به فلاح و رستگاری می‌رساند. 
انتهای پیام//ح. ع