کاروانسرای خانات؛ بورس آجیل و خشکبار

به گزارش خبرنگار «سردبیر پرس»؛ تهران در مسیر تقاطع محورهای قم، خراسان، مازندران، قزوین، گیلان و ساوه قرار دارد و به همین دلیل به عنوان مرکزیت مهم سیاسی، بازرگانی، اداری و مذهبی از قدیم بوده است. به همین دلیل در گذشته چندین کاروان‌سرا در این شهر ساخته شد. یکی از این کاروان‌سراهای تاریخی که همچنان […]

به گزارش خبرنگار «سردبیر پرس»؛ تهران در مسیر تقاطع محورهای قم، خراسان، مازندران، قزوین، گیلان و ساوه قرار دارد و به همین دلیل به عنوان مرکزیت مهم سیاسی، بازرگانی، اداری و مذهبی از قدیم بوده است. به همین دلیل در گذشته چندین کاروان‌سرا در این شهر ساخته شد. یکی از این کاروان‌سراهای تاریخی که همچنان سرپا مانده، کاروانسرای خانات واقع در منطقه ۱۲ کنونی تهران است.
گفتنی است کاروانسرای خانات در سال‌های ۱۳۸۸ و ۱۳۸۹ پس از مرمت، مورد بهره‌برداری رسمی قرار گرفت.
«کاروانسرای خانات» بنایی تاریخی از دوران قاجار است که امروز تبدیل به بزرگترین عرضه کننده‌ آجیل و خشکبار پایتخت شده است. 

همین که وارد کاروانسرای خانات شوید انواع خشکبار و آجیل‌های رنگارنگ را خواهید دید که در ظرف‌های بزرگ و زیبا چیده شده‌اند تا زینت‌بخش سفره‌های هفت‌سین‌تان شوند.
امروز کاروانسرای‌خانات با مرمت‌هایی که در آن انجام شده است هم یک اثر تاریخی است و هم یک خرید دلچسب برای سال نو، چرا که در طول سال انواع خشکبار و آجیل در این‌جا به صورت عمده به فروش می‌رسد و این روز‌ها به دلیل نزدیک شدن نوروز به‌صورت جزئی هم فروش دارند؛ پس اگر هنوز خرید خوراکی‌های شب عیدتان را نکردید حتماً سری به این‌جا بزنید که رفتنش هم فال است و هم تماشا.
 
آدرس: شمال میدان شوش، جنوب چهارراه مولوی، میدان‌امین السلطان، خیابان صاحب‌جمع‌
دسترسی با مترو: خط شماره یک (تجریش-کهریزک) را سوار و در ایستگاه میدان محمدیه پیاده شوید. از این ایستگاه تا کاروان‌سرا حدود ۱/۵ کیلومتر فاصله است.‌
انتهای پیام/