مشارکتِ مردمی کلیدِ گشایشِ مشکلاتِ اقتصادی است

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار «سردبیر پرس» با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم مشارکت مردم در تحقق جهش اقتصاد گفت: مرور فرمایشات رهبر معظم انقلاب در طول تقریباً بیست ساله گذشته نشان می‌دهد، یکی از وجوه مشترک آن که بیشتر از همه تکرار شده موضوع ضرورت مداخله مردم و […]

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار «سردبیر پرس» با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم مشارکت مردم در تحقق جهش اقتصاد گفت: مرور فرمایشات رهبر معظم انقلاب در طول تقریباً بیست ساله گذشته نشان می‌دهد، یکی از وجوه مشترک آن که بیشتر از همه تکرار شده موضوع ضرورت مداخله مردم و وارد کردن مردم در بخش اقتصاد کشور است.
عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۳ در مجلس شورای اسلامی افزود: به عبارتی اینکه رهبر معظم انقلاب امسال به طور صریح به مشارکت مردم تأکید کردند، بحث امسال نبوده بلکه‌ ایشان در سال‌های گذشته تحت عناوین مختلف به این موضوع اشاره داشتند و این نشان می‌دهد که این خواسته مستمر رهبری از مسئولان چه مجلس و چه دولت و یا سایر دستگاه‌های اجرایی دیگر بوده است.
حاجی دلیگانی تصریح کرد: مشارکت مردمی رمز و کلید اصلی گشایش مشکلات اقتصادی کشور می‌تواند باشد که تا الان از این کلید به درستی استفاده نشده است. بنابراین بایستی همه تلاش کنیم تا موانع ورود مردم به عرصه اقتصاد را رفع کنیم.
وی در ادامه بیان کرد: در این راستا بایستی از مرکز پژوهش‌های مجلس بخواهیم که با مطالعاتی که دارند، تمامی موانع حضور مردم در امر اقتصاد را جمع‌بندی کنند و ارائه دهند تا بتوانیم درصدد رفع آن برآییم.
عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۳ در مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار داشت: به نظر می‌رسد، در مجلس آینده نیز علاوه بر کمیسیون‌های تخصصی و ویژه‌ای که شکل می‌گیرد، کمیسیون جهش تولید و مشارکت مردم نیز شکل گیرد تا در همین راستا آن حرکت جهشی که لازم است انجام گیرد.
قابل ذکر است؛ رهبر معظم انقلاب در نخستین روز سال نو، در دیدار نوروزی با قشر‌های مختلف مردم، نامگذاری امسال به سال «جهش تولید با مشارکت مردم» را شعاری برجسته خواندند و بیان کردند: اگر با برنامه‌ریزی و تلاش مسئولان، نوعی بسیج مردمی برای حضور در امر اقتصاد صورت گیرد، تحقق شعار بسیار مهم «جهش تولید» ممکن خواهد شد.
مقام معظم رهبری همچنین تأکید کردند: ما معتقدیم بایستی بر روی مسئله اقتصاد تکیه بشود و برای موفقیت در این راه، از مشارکت مردم به معنای واقعی کلمه استفاده بشود؛ می‌خواهیم همه نیرو‌ها در این راه بسیج بشوند. این هنر مسئولین ما است که بایستی ان‌شاءالله راهش را پیدا کنند و این حرکت را انجام بدهند.
انتهای پیام/