آمریکا شریک جرم جنایتکاران اسرائیل در حمله به مردم فلسطین است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سردبیر پرس»؛ سرلشکر غلامعلی رشید، در سالگرد عملیات بزرگ فتح المبین در جمع پیشکسوتان و مردم مقاوم دزفول در تاریخ ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ با تاکید بر اینکه مردم قهرمان دزفول در هشت سال دفاع مقدس با مقاومت جانانه، دین خود را به اسلام و ایران عزیز ادا کردند، اظهار داشت: ملت شریف […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سردبیر پرس»؛ سرلشکر غلامعلی رشید، در سالگرد عملیات بزرگ فتح المبین در جمع پیشکسوتان و مردم مقاوم دزفول در تاریخ ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ با تاکید بر اینکه مردم قهرمان دزفول در هشت سال دفاع مقدس با مقاومت جانانه، دین خود را به اسلام و ایران عزیز ادا کردند، اظهار داشت: ملت شریف ایران و مردم قهرمان و مقاوم دزفول با گرامیداشت سالگرد عملیات غرورآمیز فتح‌المبین و یکی از ایام درخشان هشت سال دفاع مقدس، در حقیقت بر پایداری و مقاومت و ایستادگی در برابر باج خواهی و زورگویی دشمنان تاکید می‌کنند.
وی افزود: هشت سال دفاع مقدس یک راه نورانی و روشن برای نسل‌های کنونی و آینده خصوصاً نسل جوان باقی می‌گذارد که همیشه الهام‌بخش است و در برابر تهدیدات و چالش‌ها برای حفظ استقلال و عزت کشور عزیز ایران، می‌توان از این راه روشن و پر افتخار، درس و الهام گرفت.
رشید ادامه داد: ما از تجربه دوران دفاع مقدس آموخته‌ایم اگر قدرت نداشته باشیم، مورد تهاجم دشمن قرار می‌گیریم؛ بنابراین طی سه دهه گذشته پس از جنگ، قدرت دفاعی و قدرت تهاجمی خود را دائماً افزایش داده‌ایم و خواهیم داد تا بتوانیم از موجودیت و منافع ملت شریف ایران در برابر تهدیدات، قدرتمندانه دفاع کنیم و خدا را شکر می‌کنیم که دشمنان را به بازدارندگی رسانده‌ایم.
فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیا(ص) با اشاره به اینکه در طی چهار دهه گذشته آمریکای متجاوز آغازگر حداقل سه جنگ و رژیم صهیونیستی نیز حداقل آغازگر هفت جنگ در منطقه ما بوده‌اند، خاطرنشان کرد: آمریکا در هر هفت جنگ دیگر در کنار متجاوزان و علیه ملت‌های مظلوم (همانند هشت سال دفاع مقدس که در حمایت و پشتیبانی از صدام علیه ملت ایران بودند) حضور داشته و اکنون نیز در جنگ کنونی در فلسطین اشغالی، آمریکایی‌ها با حمایت کامل از رژیم صهیونیستی، علیه ملت مظلوم فلسطین صف‌آرایی نموده و شریک جرم قطعی جنایتکاران اسرائیل است.
وی بیان کرد: در طی ۴۵ سال گذشته آمریکا، رژیم صهیونیستی و قدرت‌های استکباری در مجموع حداقل هفده جنگ را بر منطقه تحمیل کرده‌اند و خدا را شکر می‌کنیم که تدابیر مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) در طی سه دهه گذشته، کشور عزیز ایران را از ۶ جنگ دور نگه داشت و مانع از وقوع جنگ علیه ملت ایران شدند. ما از جنگ استقبال نمی‌کنیم، اما ما فرزندان خمینی و خامنه‌ای، مرد جنگ هستیم و در برابر هر متجاوزی می‌ایستیم و به یاری خداوند بزرگ، دشمن را شکست خواهیم داد.
سرلشکر در ادامه تصریح کرد: ملت شریف ایران به دلیل برخورداری از قدرت و برتری روحی و انسجام، نیازی به تهدید و جنگ با هیچ کشوری ندارد و تاریخ گذشته این ۴۵ سال پر افتخار به این معنا است که دفاع از موجودیت و هویت ملی و تمامیت ارضی در برابر هر تهدیدی خطوط اصلی سیاست‌های دفاعی – امنیتی ایران است. مشاهده تجربه دوران دفاع مقدس و شکل‌گیری فرهنگ مقاومت عمومی و دفاع همه جانبه مردمی، باید برای کسانی که منافع ملت ایران را تهدید می‌کنند، هشدارآمیز باشد و محاسبات خود را اصلاح کنند. در غیر این صورت در عمل و با پذیرش هزینه‌های محاسبه نشده، مجبور به انجام آن خواهند شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش و جایگاه سرلشکر پاسدار محمد حسن کوسه‌چی در هشت سال دفاع مقدس پرداخت و اظهار داشت: شهید بزرگوار حاج محمد کوسه‌چی از فرماندهان نسل انقلاب و جنگ بود که بار مبارزه را از دهه ۵۰ تا کنون بر دوش گرفته بود و هرگز تلاش، فداکاری، مجاهدت و ایثار را در راه تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی و تبعیت از امام خامنه‌ای (مدظله العالی)، رها نکرد.
سرلشکر رشید اظهار کرد: سردار کوسه‌چی از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس و سه دهه پس از آن، همواره در میدان و صف، انجام مأموریت می‌کرد و میدان نبرد را رها نکرد. جوانان عزیز ما از همت و اراده و روح بزرگ سرداران شهیدی همچون شهید همدانی، شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید استوار و شهید کوسه‌چی باید درس بیاموزند. سردار کوسه‌چی از خیل عظیم رزمندگان و فرماندهانی بود که نسلی حماسه‌ساز، متعهد، آرمان‌خواه، مسئول، مظلوم و بی‌ادعا بود.
 
انتهای پیام/