نماد نوری طاووس در شمال تهران نصب شد

به گزارش «سردبیر پرس»؛ احسان صفایی روز پنجشنبه در گفتگویی اظهار کرد: با توجه به اینکه منطقه یک یکی از مناطق گردشگری و تفرجگاهی مهم تهران است، با تلاش حوزه زیباسازی و منظر شهری منطقه المان طاووس با هدف زیبایی بخشی هر چه بیشتر منطقه در شمال تهران نصب شد. وی افزود: این نماد در […]

به گزارش «سردبیر پرس»؛ احسان صفایی روز پنجشنبه در گفتگویی اظهار کرد: با توجه به اینکه منطقه یک یکی از مناطق گردشگری و تفرجگاهی مهم تهران است، با تلاش حوزه زیباسازی و منظر شهری منطقه المان طاووس با هدف زیبایی بخشی هر چه بیشتر منطقه در شمال تهران نصب شد.
وی افزود: این نماد در بلوار دانشجو، میدان شهید شهریاری، که یکی از میادینی است که گردشگران برای رفتن به نقاطی، چون درکه، ولنجک و توچال از آن گذر می‌کنند، نصب شده است.
صفایی تاکید کرد: این نماد هشت متر طول و چهار متر ارتفاع دارد و با نورپردازی ویژه زیبایی خاصی به منطقه داده است.
به گفته وی، همچنین به منظور فضاسازی نوروزی، ۸۳ مورد المان شامل ۱۴ المان پرچم ایران، ۱۶ المان حضرت فاطمه زهرا(س)، سه مورد سفره هفت‌سین، شش صندلی تخم مرغ نوروزی، ۳ المان سال۱۴۰۳، سه قاب خاطره‌ها، ۵ عدد حاجی فیروز در نقاط مهم منطقه یک نصب شده است.
صفایی گفت: آذین‌بندی و نورپردازی میادین و زیباسازی و جانمایی تعداد ۵۵ فرش گل به مساحت هفت هزار و ۳۴۸ متر با انواع گونه‌های گل و گیاه شامل شب بو، اطلسی، بنفشه، جعفری در رنگ بندی متنوع در ورودی و خروجی‌های منطقه در پارک‌های فرا منطقه ای، میدان‌های اصلی و بدنه بزرگراه‌ها در نواحی دهگانه کاشته شده است.
انتهای پیام/منبع: ایرنا