فرآیند بازگشت مالکیت زمین به حوزه علمیه امام خمینی(ره) در حال انجام است

به گزارش «سردبیر پرس»، در بیانیه حوزه علمیه امام خمینی (ره) تهران آمده است: پیرو مباحث مطرح‌شده در خصوص حوزه علمیه حضرت امام خمینی(ره) تهران و آیت‌الله صدیقی تولیت محترم این حوزه، با احترام به حساسیت جامعه نسبت به حفظ اموال عمومی و احترام به مطالبه افکار عمومی، به اطلاع می‌رساند: ۱- آیت‌الله صدیقی از […]

به گزارش «سردبیر پرس»، در بیانیه حوزه علمیه امام خمینی (ره) تهران آمده است: پیرو مباحث مطرح‌شده در خصوص حوزه علمیه حضرت امام خمینی(ره) تهران و آیت‌الله صدیقی تولیت محترم این حوزه، با احترام به حساسیت جامعه نسبت به حفظ اموال عمومی و احترام به مطالبه افکار عمومی، به اطلاع می‌رساند:
۱- آیت‌الله صدیقی از زمان تأسیس حوزه علمیه امام خمینی(ره) در سال ۱۳۸۲، در نظر داشتند مجتمعی فرهنگی – آموزشی به منظور فعالیت‌های فرهنگی و جدب نوجوانان ذیل حوزه علمیه تأسیس نمایند. به همین منظور، ثبت موسسه‌ای فرهنگی – آموزشی وابسته به حوزه علمیه در دستور کار قرار گرفت تا امکان بهره‌مندی از مزایای قانونی موسسات آموزشی فراهم گردد.
۲- با توجه به فراهم نبودن شرایط و امکانات، این مهم به تأخیر افتاد تا این‌که در آبان‌ماه ۱۴۰۲، فردی که سال‌ها امین مجموعه‌ی حوزه بوده و خدماتی به حوزه داشت، مامور انجام کار می‌شود، اما در فرآیند ثبت اساسنامه، امضای تولیت محترم و برخی دیگر از اعضا جعل و اساسنامه‌ای با عنوان «غیرتجاری»، اما با شرح وظایف تجاری و با سهام افراد حقیقی، برای این موسسه تنظیم و ثبت می‌گردد.
۳- بعد از ثبت موسسه مذکور با عنوان «موسسه غیرتجاری پیروان اندیشه‌های قائم»، تولیت حوزه با اعتماد به فرد مذکور در تنظیم اساسنامه بر مبنای توافقات و خط‌مشی تعریف‌شده، با حضور در دفترخانه، سند بخشی از زمین حوزه را به موسسه مذکور منتقل نموده و آن را امضاء می‌نماید.
۴- بعد از اطلاع از تخلفات صورت‌گرفته در تحریف اساسنامه و جعل امضاء، دستور بازگشت زمین به حوزه صادر شده و مراحل اداری آن در حال انجام است و پس از نهایی‌شدن، اطلاع‌رسانی خواهد شد.
۵- در حال حاضر، اموال حوزه امام خمینی(ره) تهران از جمله ملک مذکور، در اختیار کامل این حوزه می‌باشد و هیچ تصرفی از طرف موسسه و افراد حقیقی در آن انجام نشده است.
در پایان ضمن دعوت از اصحاب رسانه به رعایت تقوی و اصول اخلاقی، شیوه‌های پیچیده و هدفمند جنگ ترکیبی دشمنان قسم‌خورده‌ی نظام جمهوری اسلامی ایران را یادآور شده و اعلام می‌دارد، بهترین راه برای مقابله با این تهاجمات، پرهیز از اظهارنظر‌های عجولانه و مبتنی‌بر حدس و گمان است.
انتهای پیام/