راهیان نور فقط مخصوص نوروز نیست

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ«سردبیر پرس»؛ مقام معظم رهبری در بیانات خود در دیدار با دست‌اندرکاران راهیان نور بیان کردند: «این راهیان نور یک فناوری است، برای استفاده از این ثروت عظیم. این معدن طلای عظیمی که در اختیار ماست. این را یا می‌شود بدون فناوری رها کرد یا می‌شود مثل خیلی از معادن ما […]

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ«سردبیر پرس»؛ مقام معظم رهبری در بیانات خود در دیدار با دست‌اندرکاران راهیان نور بیان کردند: «این راهیان نور یک فناوری است، برای استفاده از این ثروت عظیم. این معدن طلای عظیمی که در اختیار ماست. این را یا می‌شود بدون فناوری رها کرد یا می‌شود مثل خیلی از معادن ما که متأسفانه بدون اینکه ارزش افزوده برایش به وجود بیاید، همین طوری می‌دهند به دست این و آن می‌رود رد کرد که برود، یا می‌توان آن را با فناوری، دارای ارزش افزوده کرد؛ این راهیان نور یک فناوری است یک چنین حرکت عظیمی است. را باید خیلی قدر دانست. این راهیان‌نور کار بسیار بزرگ و مهمی است.» (بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران راهیان نور ۱۳۹۵/۱۲/۱).مردم کشور این سنت بسیار ستودنی یعنی راهیان نور را سالها پیش در پیش گرفتند که بیایند در این مناطق و سالانه آنجا را زیارت کنند که این حرکت راهیان نور، حرکت بسیار بابرکتی است.
راهیان نور بهترین فناوری برای معرفی الگوی دفاع مقدس
مرتضی سپهوند در گفتگو با سردبیر پرس با بیان اینکه راهیان نور بهترین فناوری با هدف معرفی الگو‌های دفاع مقدس برای جوانان و نوجوانان امروز است، اظهارداشت: این الگو‌ها می‌تواند در برگیرنده فرهنگ ایثار، شهادت و فداکاری باشد. 
وی در ادامه سخنانش تاکید کرد: اردوی راهیان نور ظرفیتی است که می‌تواند فرهنگ شهدا را به بالاترین مقاطع برساند، شهدا زنده هستند و خواهند ماند.
مسئول اردویی راهیان نور استان لرستان یادآور شد: جوان و نوجوان ما باید بدانند امنیت امروزمان مرهون خون شهداست.
وی ادامه داد: ما در هشت سال دفاع‏ مقدس‏ و جنگ تحمیلى، شاهد حضور رزمندگانى دلیر و شجاع بودیم که جز رضایت پروردگار چیز دیگرى آنان را آرام نمی‌کرد. دلاورمردانى که در حریم قلبشان کسى و چیزى جز او لانه نمی‌کرد. 
سپهوند اضافه کرد: رزمندگان به رغم نابرابرى توان نظامى با دشمن در صفوفى منظم و دست در دست یکدیگر، به سمت جبهه‌ها حرکت کردند و نگذاشتند که این خاک کشورمان در تجاوز دشمن باقی بماند به‏ حدی که با تقدیم خون خود درخت‏ نوپاى انقلاب اسلامی را آبیارى کردند.
مسئول اردویی راهیان نور استان لرستان، با اشاره به اینکه برگزاری اردوی راهیان نور باعث بسط و گسترش فرهنگ شهدا میان نسل جوان و نوجوان می‌شود، گفت: تا می‌توانیم باید بحث اردوی راهیان نور را تقویت کنیم.
وی خاطرنشان کرد: بنده برگزاری راهیان نور را مثبت ارزیابی می‌کنم چرا که اعزام شمار بسیاری از جوانان به مناطق عملیاتی که صحنه‌های ارزشمند دفاع مقدس را ندیده‌اند، باعث آشنایی بیش از پیش آنان با فرهنگ دفاع مقدس می‌شود.
 
برگزاری برنامه متنوع و جذاب در اردوی راهیان نور
ایوب ناصری در گفتگو با سردبیر پرس اظهار داشت: ظرفیتی که هم اکنون در اردوی راهیان نور ایجاد شده است تا پایان سال ادامه خواهد داشت. 
مسئول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج استان ایلام در ادامه سخنانش جمعیت راهیان نور امسال را ۳ هزار نفر دانست و افزود: نزدیک به ۲ هزار نفر هم اردوی خانوادگی با خودرو شخصی را خواهیم داشت زائران در این اردو قرار است از یادمان شهدا دیدن کنند. 
ناصری یادآورشد: حضور زائران از شهرستان‌های اطراف بیان اشتیاق به بازدید از یادمان‌ها است. اگر بخواهم این موضوع را بشکافم این است که تا کنون بیش از ۶۰۰ هزار نفر از یادمان‌های استان ایلام دیدن کردند. 
مسئول سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه پذیرایی خوبی برای بازدیدکنندگان تدارک دیده شده است. باید بگویم استان ایلام هم میهمان‌پذیر است و هم اعزام‌کننده به راهیان نور. 
ناصری در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه در ایام نوروز چه تعداد قرار است به راهیان نور اعزام شوند؛ افزود: برنامه‌ریزی در این زمینه نداشتیم. اما اگر برنامه‌ریزی انجام شود، حتماً برنامه‌ریزی مناسبی انجام خواهد گرفت. 
وی گفت: برای ماه مبارک رمضان هم برنامه‌ای نداریم، اما اگر بخواهیم برنامه‌ریزی داشته باشیم حتماً اطلاع‌رسانی خواهیم کرد. یادمان باشد بیست اسفند روز راهیان نور است. 
مسئول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج استان ایلام همچنین به تفاوت راهیان نور امسال با پارسال اشاره کرد و گفت: قطعاً تفاوت خوبی داشت؛ شکر خدا برنامه‌های مختلف فرهنگی، هنری و بصیرتی خوبی داشتیم، معتقدم هر چه در این زمینه کار کنیم، کم است. 
 
دانشجویان و دانش‌آموزان بیشترین قشر اعزامی به مناطق عملیاتی
یونس عزیزی در گفتگو با سردبیر پرس اظهار داشت: ۱۱۰ هزار نفر از زائران استان کرمانشاه را به مناطق عملیاتی غرب اعزام کردیم، برنامه‌ریزی خوبی برای اعزام اقشاربه مناطق عملیاتی جنوب داشتیم که در نوع خود یکی از بارزترین و با اهمیت‌ترین عملیات‌ها در سال جاری به شمار می‌آید. 
وی یادآور شد: استان کرمانشاه در طول سال هم اعزام راهیان نور دارد، در ادامه این اردو‌ها اقشار مختلفی را به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می‌کنیم، بیشترین قشری که به راهیان نور اعزام کردیم؛ قشر دانشجو بود. 
دبیر قرارگاه راهیان نور سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه اظهار داشت: اقشار مختلف را به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می‌کنیم و بخشی ازآنان هم درحال اعزام به جنوب هستند. 
او یادآور شد: بیشترین قشراعزامی به مناطق عملیاتی جنوب دانشجویان و دانش‌آموزان هستند؛ نهایتاً از دوازدهم اسفند تا پایان سال راهیان نور که همان ۱۵ فروردین است برنامه‌ریزی‌های خوبی داریم از اینکه زائران را به‌صورت خانوادگی به مناطق عملیاتی خوزستان اعزام کنیم. 
وی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه خدمات خوبی برای زائران پیش‌بینی شده است، گفت: اماکن اسکان در استان پذیرای زائران است، ان‌شاءالله میزبان خوبی برای زائران باشیم. 
دبیر قرارگاه راهیان نور سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان برنامه فرهنگی برای زائران دارید، افزود: قشر‌های مختلف دانشجویی، بسیج پزشکی و قشر محلات به‌صورت سازمانی و کاروانی داریم بنده معتقدم ظرفیت خوبی در استان کرمانشاه و خوزستان وجود دارد. 
عزیزی در پایان گفت: از ابتدای امسال بیش از ۴۰ هزار نفر در اردوی راهیان نور ارومیه و سر پل ذهاب حضور یافتند. 
 
افزایش کیفیت برگزاری اردوی راهیان نور
مهدی بابایی‌فر با اشاره به اینکه از آبان امسال ۲۵۰۰ دانش‌آموز دختر و پسر و ۲۳۰۰ دانشجو به راهیان نور استان خوزستان اعزام کردیم، گفت: از ۶ اسفندماه هم راهیان نور محلات و اقشار عمومی هم آغاز شده است. 
مسئول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج استان همدان اظهار داشت: این اردو تا ۲۱ اسفندماه ادامه خواهد داشت، اقشار مختلف به‌صورت قشری، ادارات، کارمندان، مهندسان و اساتید دانشگاه هر کدام به‌صورت گروهی اعزام راهیان نور داشتند. 
وی در ادامه سخنانش به برنامه‌های راهیان نور در ایام نوروز اشاره کرد و افزود: برنامه‌های خوبی تدارک دیده شده است؛ از این‌رو اقبال خوبی داشتیم که امیدوارم شاهد هرچه با شکوه‌تر برگزار شدن راهیان نور یباشیم. 
او یادآور شد: در مقایسه راهیان نور امسال با سال گذشته شاهد تغییرات خوبی بودیم، تلاش ما بر کیفیت هر چه بهتر اردوی راهیان نور امسال است. 
مسئول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج استان همدان یادآور شد: برنامه ویژه‌ای برای اعزام راهیان نور در ابتدای سال ۱۴۰۳ تدارک دیده شده است، پیش‌بینی ما این است که یک هزار خودرو شخصی – خانوادگی در اردوی راهیان نور شرکت کنند. 
وی در ادامه سخنانش به پذیرایی از زائران در اردوی راهیان نور اشاره کرد و گفت: برنامه پذیرایی خوبی برای زائران تدارک دیده شده است؛ نگرانی خاصی در این زمینه وجود ندارد. 
بابایی فر در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در اردوی راهیان نور آیا بازدید از یادمان‌ها هم در برنامه راهیان نور تدارک دیده شده است، گفت: بازدید از یادمان‌های شهدای والفجر ۸، کربلای ۴ و ۵ شلمچه، طلائیه، شهدای هویزه و بیت‌المقدس جزو برنامه‌ها است. 
مسئول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج استان همدان اظهارداشت: در کنار این برنامه‌ها؛ بازدید از معراج‌الشهدا هم مهیا شده است. 
انتهای پیام/خ